Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas "Dinamo" trešdien guva četrus vārtus vairākumā, bet rezultatīvā spēlē piekāpās spēcīgajai Ufas "Salavat Julajev" komandai.

Rīgas "Dinamo" vienība trīs spēļu izbraukumu noslēdza ar zaudējumu 4:6 (2:2, 0:2, 2:2) pret Ufas "Salavat Julajev" komandu.

Ufas vienība pirmo 25 minūšu laikā guva četrus vārtus, kas piespieda Vladimiram Krikunovam nomainīt 20 gadus veco Ēriku Vītolu. Vārtsargs trešo reizi karjerā uzsāka KHL spēli "Dinamo" vārtos. Kopumā tā viņam bija sestā spēle šajā čempionātā. Savukārt trešajā trešdaļā rīdzinieki atspēlējās no rezultātu 2:6, gūstot arī trešos un ceturtos vārtus vairākumā.

"Dinamieši" ar 37 punktiem 45 spēlēs saglabā pēdējo, 12. vietu Rietumu konferencē. "Salavat Julajev" vienība ar 62 punktiem 46 spēlēs ir ceturtajā pozīcijā Austrumu konferencē.

Standings provided by SofaScore LiveScore

"Salavat Julajev" komanda savu meistarību pierādīja ļoti ātri. Mača otrajā minūtē piespēļu meistars Markuss Granlunds vairākumā izkārtoja iespēju Tēmu Hartikainenam, bet rezultātu 0:2 pēc Granlunda piespēles panāca uzbrūkošais aizsargs Filips Larsens.

Tiesa, viesiem sanāca veiksmīgi atbildēt. Gustavs Millers, pret kuru spēles laikā mājinieki nopelnīja desmit soda minūtes, izprovocēja Danilu Alaļkinu uz dūrienu ar nūju. Pirmā perioda izskaņā pa vārtiem vairākumā guva Nikolajs Jeļisejevs un Kristaps Zīle, panākot rezultātu 2:2.

Rīgas komandu gan turpināja pievilt atsevišķas epizodes, kurās "Salavat Julajev" vienība nodrošināja sev pārsvaru. Otrā perioda pirmajā minūtē Larsens vēlreiz guva vārtus pēc Granlunda piespēles, bet drīz vien Alaļkins vienatnē panāca 2:4, kas pamudināja Krikunovu sūtīt laukumā vārtsargu Jūliusu Hudāčeku.

Pēdējo vārtu birumu sagādāja trešās trešdaļas otrā puse. Vispirms līdzšinējais grēkāzis Alaļkins pēc "dinamiešu" kļūdas guva otros vārtus. Savukārt nepilnas divas minūtes vēlāk Granlunds ar metienu no zilās līnijas tika pie ceturtās rezultatīvās piespēles, ripas lidojumu vārtu priekšā pielabojot Rīgā dzimušajam Viktoram Tihonovam.

Pāris Millera nopelnīti vairākumi ļāva deficītu samazināt. Vairākumā divreiz izcēlās kanādietis Emīls Porjē, tomēr laika uzbrukumam sešatā vairs nepietika, Rīgas komandai zaudējot ļoti rezultatīvā spēlē.

Viesu rindās ar četriem punktiem (1+3) atzīmējās Nikolajs Jeļisejevs, kurš ar 13 precīziem metieniem šosezon saglabā labāka "Dinamo" vārtu guvēja godu. Savukārt Markuss Granlunds šosezon 41 spēlē sakrājis jau 30 rezultatīvas piespēles, kas viņam tagad ļauj šajā rādītājā ieņemt piekto vietu līgā.

Zīmīgi, ka nepilnas 17 minūtes laukumā savā debijas spēlē pavadīja 20 gadus vecais Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) vienības "Rīga" aizsargs Artūrs Andžāns.

Rīgas komanda nākamo spēli aizvadīs pirmdien, kad jau savā laukumā uzņems "Salavat Julajev" komandu. Vienībai piektdien "Arēnā Rīga" vajadzēja tikties ar Jekaterinburgas "Avtomobiļist", taču komandu pārņēmusi Covid-19 pandēmija.