Pasaules hokeja čempionātā U-18 vecuma grupā svētdien uzvarēja ASV izlase, atgūstot titulu pēc gada pārtraukuma un tiekot pie piektās balvas sešu gadu laikā.

Finālmačā ASV izlase ar rezultātu 5:2 (3:1, 2:1, 0:0) pārspēja Čehiju. Uzvarētājiem divus vārtus guva Ostons Metjūss, bet ar vieniem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Frenks Milāno.

Tikmēr spēlē par trešo vietu Kanāda ar 3:1 (1:1, 1:0, 1:0) pārspēja Zviedriju.

Pirms tam apakšgrupu turnīra noslēdzošajā mačā ASV ar 3:4 piekāpās Somijai, tomēr sacensību saimnieki somi nemaz neiekļuva pusfinālā, jo ceturtdaļfināla mačā ar 0:10 kapitulēja Zviedrijai.

ASV izlase finālā spēlēja sesto gadu pēc kārtas un titulu nav spējusi iegūt vien pērn, kad piekāpās Kanādai.

Tikmēr vietu pasaules čempionāta augstākajā divīzijā zaudēja Dānijas izlase, ko nākamajā gadā Šveicē gaidāmajā spēcīgāko komandu turnīrā aizstās Latvija. Paredzams, ka Latvija spēlēs vienā apakšgrupā ar Čehijas, Kanādas, Šveices un Somijas izlasēm.