Foto: LETA

Pēc Kanādas hokeja izlases triumfa 2023. gada pasaules čempionātā oficiāli atjaunots Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rangs, pēc kura nosaka nākamā gada turnīra apakšgrupu sadalījumu. 2024. gada čempionāts risināsies Čehijā, un Latvijas valstsvienība savas spēles aizvadīs Ostravā, vēsta IIHF.

Kanādas izlase IIHF rangā pēc savas 28. zelta medaļas pasaules čempionātos pakāpās uz pirmo vietu, apsteidzot Somiju, bet trešajā vietā joprojām ierindojās no pasaules čempionāta izslēgtā Krievija, kas ir priekšā ASV. Latvijas izlase pēc izcīnītajām bronzas medaļām oficiālajā IIHF rangā pakāpās par vienu pozīciju un ierindojas 10. pozīcijā, tiekot garām Dānijai.

Līdz ar ranga noskaidrošanu, kļuvis zināms Čehijā notiekošā 2024. gada pasaules čempionāta provizoriskais apakšgrupu sadalījums.

Latvijas izlase mačus aizvadīs Ostravas apakšgrupā, kur būs jāspēkojas ar Kanādas, Vācijas, Zviedrijas, Slovākijas, Francijas, Kazahstānas un Polijas valstsvienībām.

Savukārt Prāgas grupā spēlēs Somija, ASV, Šveice, Čehija, Dānija, Norvēģija, Austrija un Lielbritānija.

Grupu sadalījums gan ir provizorisks, un organizatorisku iemeslu dēļ var tikt piemērotas nelielas izmaiņas. Galīgās grupas un spēļu grafiks tiks paziņoti tuvāko mēnešu laikā.

IIHF rangs

2024. gada pasaules čempionāta grupu sadalījums

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!