Latvijas izlases basketbolista Dāvja Bertāna pārstāvētā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komanda Vašingtonas "Wizards" trešdien ar rezultātu 133:140 (34:34, 32:34, 30:34, 37:38) viesos piekāpās Bostonas "Celtics".

Bertāns laukumā pavadīja 27:12 minūtes, kurās viņš atzīmējās ar deviņiem punktiem (0/1 divpunktu metienos, 3/8 trīspunktu metienos), desmit atlēkušajām bumbām, trim rezultatīvām piespēlēm, vienu bloķētu metienu, kā arī vienu kļūdu. Rūjienietim esot laukumā, "Wizards" laukuma saimniekiem piekāpās ar trīs punktu deficītu.

Spēka uzbrucējs līdz šim vienā NBA spēlē nebija savācis vairāk pa astoņām bumbām pie groziem, ko Bertāns paveica 2019. gada 4. februāra spēlē starp Sanantonio "Spurs" un Sakramento "Kings" komandām. Tādējādi vidzemnieks uzstādīja jaunu personīgo rekordu atlēkušajās bumbās vienā spēlē.

Basketbolists spēlē no rezervistu soliņa iesaistījās jau pēc nepilnām trim minūtēm. Bertānam ļoti veiksmīgs padevās tieši pirmais laukumā pavadītais nogrieznis, viņam atzīmējoties ar diviem realizētiem tālmetieniem, divām rezultatīvām piespēlēm un vienu bloķētu metienu.

Īpašu uzmanību izpelnījās piespēle, ko rūjienietis izpildīja aiz muguras, atrodot Troju Braunu brīvam trīspunktu metienam.

Viņa pārstāvētā Vašingtonas komanda ar Austrumu konferences flagmani visu pirmo puslaiku cīnījās punkts punktā. Tomēr otrā puslaika ievadā mājinieki pirmo reizi sasniedza vismaz desmit punktu pārsvaru, no kura "Wizards" komanda vairs neatguvās.

Džeilena Brauna trieciens grozā no augšas trīsarpus minūtes pirms spēles beigām ļāva "Celtics" klubam izvirzīties vadībā jau ar rezultātu 137:121. Lai gan viesi tam atbildēja ar 12 punktu izrāvienu, Kembas Vokera tālmetiens minūti un sešas sekundes pirms pamatlaika beigām ļāva Bostonas klubam nodrošināt uzvaru.

Vašingtonas labā ar 44 punktiem un sešām rezultatīvām piespēlēm atzīmējās komandas līderis Bredlijs Bīls, bet mājinieku sniegumu ar 25 punktiem kaldināja Vokers, kuram izpalīdzēja Džeisons Teitums ar 23 punktiem.

Vašingtonas "Wizards" vienība ar deviņās spēlēs izcīnītajām divām uzvarām arvien ieņem 14. vietu Austrumu konferencē, bet Bostonas klubs, desmit mačos zaudējot tikai vienreiz, saglabā konferences līderpozīcijas. Bertāna pārstāvētā komanda nākamo maču aizvadīs piektdien, viesos tiekoties ar Minesotas "Timberwolves" vienību.