Latvijas izlases basketbolista Dāvja Bertāna pārstāvētā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komanda Dalasas "Mavericks" pirmdien Rietumu konferences izslēgšanas spēļu otrās kārtas pirmajā mačā piekāpās laukuma saimniecei Fīniksas "Suns" komandai.

"Mavericks" vienība izbraukumā zaudēja ar rezultātu 114:121 (25:35, 31:34, 23:27, 35:25), regulārās sezonas uzvarētājai sērijā līdz četrām uzvarām izvirzoties vadībā ar 0-1.

Dāvis Bertāns laukumā pavadīja astoņas minūtes, kuras visas nospēlēja vienā spēles nogrieznī pirmās un otrās ceturtdaļas laikā. Uzbrucējs realizēja vienu no diviem tālmeteniem, savāca vienu atlēkušo bumbu un vienreiz pārtvēra bumbu.

Jau pašā spēles ievadā neprecīzi metieni un kļūdas viesu izpildījumā ļāva "Suns" vienībai izvirzīties vadībā ar rezultātu 6:18, "Mavericks" treneriem Džeisonam Kidam pēc šāda pavērsiena pieprasot minūtes pārtraukumu. Dalasas vienība nespēja aizsardzībā apturēt pretiniekus, bet problēmas sagādāja arī Džeilena Bransona sakrātās piezīmes, kas saspēles vadītājam pirmajā puslaikā liedza sakrāt vairāk par trim punktiem.

Uz brīdi otrajā ceturtdaļā Lukas Dončiča meistarība ļāva "Mavericks" vienībai pietuvoties līdz četru punktu deficītam (47:51). Taču slovēņa 26 gūtie punkti pirmajā puslaikā tāpat nelīdzēja. Fīniksas vienība atkal atrāvās, puslaiku noslēdzot ar 13 punktu pārsvaru (56:69).

Deandrē Eitonam turpinot veiksmīgu spēli zem groziem, spēles trešajā ceturtdaļā Fīniksas vienība panāca pat 18 punktu pārsvaru. Viesi šo deficītu atspēlēja vien mača izskaņā, kad pārgāja uz spēli bez centra pozīcijas spēlētāja. Dončiča izpildīts "slam dunk" palīdzēja 53 sekundes pirms pamatlaika beigām panākt jau 107:113. Taču nopietnu apdraudējumu mājinieku vadībai Dalasas vienība tā arī neradīja, "Suns" basketbolistiem trāpot atbildīgus soda metienus.

Viesu rindās Dončičs sakrāja 45 punktus, 12 atlēkušās bumbas un astoņas rezultatīvas piespēles, bet Maksimilians Klebers piebalsoja ar 19 punktiem. Uzvarētāju labā 25 punkti un astoņas bumbas zem groziem Eitona kontā, savukārt Devins Bukers atzīmējās ar 23 punktiem, deviņām atlēkušajām bumbām un astoņām rezultatīvām piespēlēm.

Sērijas otrā spēle norisināsies trešdien Fīniksā.

Otrajā pirmdien aizvadītajā mačā Maiami "Heat" mājās ar rezultātu 106:92 (30:22, 20:29, 30:21, 26:20) pārspēja Filadelfijas "76ers" vienību, sērijā panākot vadību 1-0.

Mājinieku panākumu ar 25 punktiem kaldināja Tailers Hiro, bet Bams Adebajo pievienoja 24 punktus un 12 atlēkušās bumbas.

"76ers" vienība sēriju uzsākusi bez smadzeņu satricinājumu guvušā komandas līdera Džoela Embīda. Viesi trāpīja tikai sešus no 34 tālmetieniem, bet komandas rezultatīvākais spēlētājs ar 27 punktiem bija Tobiass Heriss.