Ceturtdien "Rimi" Olimpiskajā sporta centrā pārbaudes spēli aizvadīja divi vadošie Latvijas basketbola klubi, mazliet negaidītu uzvaru pār "VEF Rīga" vienību izcīnot basketbola klubam "Ventspils".

"VEF Rīga" mājās ventspilniekiem piekāpās ar rezultātu 79:84 (22:18, 17:20, 17:21, 23:25).

Lielāko daļu pirmā puslaika vadībā bija "vefiņš", taču "Ventspils" trešajā ceturtdaļā sagrāba vadību, ko kontrolēja lielu daļu spēles turpinājuma. Ceturtās ceturtdaļas izskaņā kurzemnieku pārsvars pat sasniedza deviņus punktus, tomēr "VEF" pēdējo trīs minūšu laikā pietuvojās līdz viena tālmetiena tiesai. Spēles pēdējā minūtē rīdziniekiem gan nācās apzināti pārkāpt noteikumus, cenšoties izglābties.

Uzvarētāju labā ļoti labu sniegumu demonstrēja tieši gados jaunie basketbolisti. 20 gadus vecais Kristaps Ķilps izcēlās ar 18 punktiem, bet 21 gadu vecais Rodrigo Būmeisters atzīmējās ar deviņiem punktiem, piecām rezultatīvām piespēlēm, kā arī, viņam esot laukumā, "Ventspils" uzvarēja ar +23. Abi spēlētāji vairumu punktu guva pēc asiem caurgājieniem.

Ventspilnieku panākumu ar 14 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām kaldināja arī Larijs Tomass, bet Andrejs Šeļakovs spēli noslēdza ar 13 punktiem un potītes savainojumu.

Rīdzinieku labā 14 punktus sakrāja Ronalds Karijs, ar deviņiem punktiem atzīmējās Reišons Hemondss, bet pa astoņiem punktiem Aleksandra Madsena un Devondrika Vokera kontā. Jāpiebilst, ka tikai 11 minūtes laukumā pavadīja Džeilens Railijs, kurš vairākās pārbaudes spēlēs pret Lietuvas komandām guva vismaz 20 punktus.

Basketbola klubs "Ventspils" rīdziniekus nebija pieveicis kopš 2019. gada pavasara, kad Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijā zaudēja ar 1-4, toties tieši pirms tam senos sāncenšus pārliecinoši uzvarēja (82:60) Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas finālā.

Šī gada LIBL sezona sāksies 1. oktobrī, kad "VEF Rīga" mājās pulksten 19.30 uzņems pagājušās sezonas čempioni Tallinas "Kalev"/"Cramo" vienību, kuru pārstāv Ojārs Siliņš, Mārcis Vītols, treneri Roberts Štelmahers un Akselis Vairogs.

Pusstundu iepriekš pirmo LIBL spēli aizvadīs "Ventspils" un Rakveres "Tarvas" komandas.