Kristapa Porziņģa komandas biedram Dalasas "Mavericks" komandā Lukam Dončičam par bumbas mešanu tiesnesim piespriests naudas sods, lēmusi Nacionālā basketbola asociācija (NBA).

Svētdien Porziņģa un Dončiča pārstāvētā Dalasas "Mavericks" ar rezultātu 97:111 piekāpās Losandželosas "Clippers", kaislībām bagātajā Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijā zaudējot ar 2-4.

Luka Dončičs spēles trešās ceturtdaļas ceturtajā minūtē iemeta tiesnesim kājās bumbu, par ko saņēmis 15 000 ASV dolāru (apmēram 12 700 eiro) naudas sodu.

Pirms tam šajā mačā Markuss Moriss pēc spēles epizodes iesita Dončičam pa pakausi, par ko tika izraidīts no zāles. Morisam par šo pārkāpumu jāšķiras no 35 000 ASV dolāru (apmēram 29 600 eiro).

Tāpat NBA sodījusi Bostonas "Celtics" spēlētāju Markusu Smārtu, kurš mačā ar Toronto "Raptors" tīšām uzskrēja virsū Paskālam Siakamam un nokrita uz grīdas, cerot, ka pretiniekiem piešķirs uzbrukuma piezīmi. Smārtam šis gājiens izmaksāja 5000 ASV dolāru (aptuveni 4230 eiro).

Piespriestās soda naudas gan ir niecīgas, ja salīdzina ar spēlētāju algām.

NBA sezona turpinās "Disney's ESPN Wide World of Sports Complex" telpās Orlando.