Porziņģa atgriešanās spēlē Latvijas basketbolisti droši pieveic Igauniju

Latvijas vīriešu basketbola izlase piektdien "Arēnā Rīga" pārbaudes mačā ar 80:69 uzvarēja Igauniju. Pirmo reizi kopš 2017. gada valstsvienībā spēlēja superzvaigzne Kristaps Porziņģis.

Tieši Porziņģis ar 18 punktiem bija rezultatīvākais spēlētājs Latvijas izlases sastāvā - desmit no tiem tika gūti no soda metienu līnijas. Viņa kontā arī septiņas atlēkušās bumbas. Labu maču aizvadīja arī Rodions Kurucs, kuram 16 punkti un septiņas bumbas zem groziem, bet 13 punkti Rihardam Lomažam.

Savukārt Igaunijas valstsvienībā 14 punkti Sīmam Venem, bet desmit punktus sameta Kaspars Treiers.

Porziņģis bija ļoti aktīvs spēles sākumā, būdams izlases centrālais spēlētājs. Viņš guva spēles pirmos četrus punktus. Latvija maču iesāka gana pārliecinoši, taču igauņiem uz īsu brīdi pirmajā ceturtdaļā izdevās iegūt vadību (15:14). Uzreiz pēc tam mājiniekiem izdevās atbildēt ar 11:2 izrāvienu.

Vadību Latvijas valstsvienība tā arī neatdeva. Trešā ceturtdaļa tika noslēgta jau ar 21 punkta pārsvaru (70:49). Kaut arī igauņi lieliski iesāka noslēdzošo ceturksni un atjaunoja intrigu, tieši Rodiona Kuruca aktivitātes aizsardzībā un uzbrukumā neļāva viesiem salauzt spēli pavisam.

Šī Latvijas izlasei bija vienīgā pārbaudes spēle pirms augusta cīņām 2023. gada Pasaules kausa kvalifikācijā - 25. augustā tiks uzņemta Turcija, bet 28. augustā būs viesošanās pie Lielbritānijas.

Portāls "Delfi" piedāvā spēles teksta tiešraidi:

Pārbaudes spēle basketbolā: Latvija - Igaunija. Teksta tiešraide
Spēle beigusies! Latvijai droša uzvara ar 80:69. Rezultatīvākais Latvijas izlases sastāvā ar 18 punktiem bija Kristaps Porziņģis, kuram šī bija atgriešanās spēle valstsvienībā.
Spēle tuvojas noslēgumam - sākusies pēdējā minūte. Latvijai 13 punktu vadība (80:67).
Kurucs ceturtajā ceturtdaļā ļoti aktīvs. Viņš ir teicams aizsardzībā un uzņemas iniciatīvu uzbrukumā. Rodiona viens precīzs soda metiens ļauj panākt 78:65. Viņa kontā jau 16 punkti.
Piecas minūtes līdz spēles beigām Rodions Kurucs skaisti ar kreiso roku bumbu triec bumbu grozā! 75:63
Ieilgušo krīzi izdodas salauzt ar igauņu kļūdu piespēlē un abu brāļu Kurucu sadarbību, kas noslēdzas ar Rodiona bumbas triecienu grozā no augšas.
Igaunijai jau 11:0 izrāviens. Spēlē atgriezusies intriga - 70:60.
Latvijas izlasei iesprūdis uzbrukums - vairāk nekā trīs minūtēs neizdodas gūt nevienu punktu. Igauņi lēnām tuvojas (70:58).
Igaunija ceturtdaļu sākusi ar 7:0 izrāvienu, pietuvojoties līdz 56:70. Banki ņem minūtes pārtraukumu.
Igaunija pašā pirmajā uzbrukumā iemet trīspunktnieku (70:52).
Sākušās spēles noslēdzošās desmit minūtes. Luka Banki pārtraukumā pieprasa komandai saglabāt stabilitāti savā sniegumā.
Trešā ceturtdaļa tā arī noslēdzas - Latvijas izlasei 21 punkta pārsvars. Trešais ceturksnis uzvarēts ar 22:8.
Labi izspēlēta sadarbība un divi punkti Klāvam Čavaram. Jau 70:49.
Pēc Dāvja Bertāna precīzā tālmetiena Latvijai jau 15 punktu pārsvars. 64:49.
Latvijai lielisks uzbrukums ar ekstra piespēli - brīvs un precīzs tālmetiens Strēlniekam. Latvijas pārsvars jau atkal pārsniedz desmit punktus - 59:47.
Pirmie punktus otrajā puslaikā gūst igauņi - iemesti divi soda metieni. Uzreiz pēc tam lielisks uzbrukums Latvijai - Lomažs piespēlē bumbu Porziņģim, kurš no gaisa triec to grozā!
Otrais puslaiks sācies! Latvijai septiņu punktu pārsvars. Laukumā dodas Strēlnieks, Rodions Kurucs, Dāvis Bertāns, Porziņģis un Rihards Lomažs.
Rezultatīvākais Latvijas izlasē ir Kristaps Porziņģis, kuram 16 punkti. Savukārt igauņiem rezultatīvākais ar desmit punktiem ir Kaspars Treiers.
Pirmā puslaika beigas! Latvija atpūtā dodas ar 48:41 vadību. Klāvs Čavars puslaiku noslēdz ar bloku.
Igauņiem lielisks uzbrukums ar bumbas triecienu no augšas, taču Kaspars Treiers piezemējas sāpīgi un dodas uz ģērbtuvēm. Pirmā puslaika izskaņa un Latvijai divu punktu vadība (41:39).
Porziņģis šajā spēlē izpildījis jau 11 soda metienus! No tiem precīzi bijuši desmit. Viņam jau 16 punkti, bet Latvijai 37:31 vadība
Nedaudz sekmīgāks periods šobrīd padevies Igaunijai, kas pietuvojusies vairs tikai līdz 30:33.
Komandas atvērušās arī no trīspunktu distances, trāpa arī Dairis Bertāns.
Igauņi atbild ar sešiem punktiem pēc kārtas - trīs soda metieni un 2+1 gājiens pēc Riharda Lomaža kļūdas.
Porziņģim lielisks solo gājiens un vēl divi punkti! Latvijas pārsvars pirmo reizi sasniedz vismaz desmit punktus (28:17).
Laukumā atgriezies Porziņģis, kurš realizē divus punktus un soda metienu. Viņam jau desmit punkti, bet rezultāts - 26:17. Latvijai izdevies veikt 11:2 izrāvienu.
Sākusies otrā ceturtdaļa. Tās ievadā Rihards Lomažs iemet divus soda metienus - 23:15.
Pirmā ceturtdaļa noslēdzas ar diviem neprecīziem Rodoiona Kuruca soda metieniem, taču viņš izcīna atlēkušo bumbu un tik un tā gūst divus punktus! Pārtraukumā komandas dodas ar 21:15 par labu Latvijai.
Rodions Kurucs lieliski atņem bumbu un gūst divus punktus ar sodu. Latvijai vadība 19:15.
Kregors Hermets trāpa trejaci un pirmo reizi izvirza Igauniju vadībā - 15:14. Banki ņem minūtes pārtraukumu.
Igauņi ar labu caurgājienu septītajā minūtē panāk jau neizšķirtu 12:12.
Pagaidām šajā spēlē nav augsta rezultativitāte. Igaunijas basketbolisti ar diviem soda metieniem sestajā minūtē pietuvojas līdz minimumam - 8:9.
Igauņiem nav daudz variantu pret Porziņģi. Viņš jau trešo reizi stājas uz soda metienu līnijas. Pieci no sešiem sodiņiem viņam precīzi un jau septiņi punkti kabatā.
Igauņi pirmos punktus gūst tikai ceturtajā minūtē - precīzs trejacis. 6:3
Pirmajos Latvijas izlases uzbrukumos centrālā ass ir Porziņģis, pie kura bieži nonāk bumba. Pret viņu pārkāpj noteikumus metienā, abi sodiņi iemesti un rezultāts 4:0.
Latvija aptur igauņu pirmo uzbrukumu, bet otrā galā Porziņģis trāpa, gūstot pirmos divus spēles punktus.
Spēle sākusies!Pirmais uzbrukums Igaunijai.
Latvijas izlases starta piecinieks: Jānis Strēlnieks, Dairis Bertāns, Dāvis Bertāns, Rolands Šmits un Kristaps Porziņģis.
Pēc pārbaudes mača ar igauņiem Latvijas valstsvienība 25. augustā 2023. gada Pasaules kvalifikācijas ciklā uzņems spēcīgo Turciju, bet 28. augustā viesosies pie Lielbritānijas izlases.
Latvijas izlase šobrīd atrodas teju optimālā sastāvā. Šajā sasaukumā gan nav Anžeja Pasečņika un Artūra Žagara – abi spēlēja iepriekšējā sasaukumā šīs vasaras ievadā.
Pirmo spēli kopš 2017. gada Eiropas čempionāta Latvijas izlases rindās šodien aizvada Vašingtonas "Wizards" basketbolists Kristaps Porziņģis.
Latvijas un Igaunijas vīriešu valstsvienības kopš 1992. gada aizvadījušas 28 spēles, un pārsvars bijis latviešiem (17-11), tai skaitā 2015. gada Eiropas čempionātā Rīgā (75:64).