Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis pirmdien aizvadīja savu rezultatīvāko spēli šajā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) sezonā, Dalasas "Mavericks" komandas uzvarā pār Portlendas "Trail Blazers" gūstot 34 punktus.

"Mavericks" vienība izbraukumā ar rezultātu 132:117 (34:29, 38:24, 34:31, 26:33) pieveica "Trail Blazers" vienību.

Porziņģis šajā mačā laukumā pavadīja 32 minūtes, kuru laikā realizēja deviņus divpunktu metienus (9/14), trīs tālmetienus (3/7) un septiņus soda metienus (7/9). Viņš arī izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, izdarīja piecas rezultatīvas piespēles, pārtvēra divas bumbas, bloķēja divus metienus, nopelnīja divas piezīmes un spēli pabeidza ar +/- rādītāju +19.

"Mavericks" rindās 22 punktus guva Dvaits Pauels, 18 punkti Brendona Naita kontā, kurš sastāvam pievienojies pēc Covid-19 uzliesmojuma komandā. Pa 14 punktiem sameta Dorians Finijs-Smits un Džeilens Bransons. "Trail Blazers" rindās 26 punktus guva Deimiens Lilards, bet 20 punktus un 10 rezultatīvas piespēles iekrāja Nasirs Litls.

"Mavericks" basketbolisti pamatus uzvarai ielika spēles otrajā ceturtdaļā, kad veica 17:1 punktu izrāvienu, izvirzoties vadībā ar 58:42. Pirmā puslaika izskaņā Dalasas basketbolistu jau bija panākuši 21 punkta pārsvaru (74:53), bet turpinājumā viņi pārliecinoši kontrolēja spēles gaitu, pretiniekiem pat nedodot iespējas atspēlēties.

Porziņģis visa mača garumā izmantoja to, ka "Trail Blazers" sastāvā bija garo spēlētāju iztrūkums, un viņš realizēja savu auguma pārsvaru, aizvadot sezonas rezultatīvāko spēli.

Porziņģis šajā sezonā trešo reizi sasniedza 30 gūto punktu robežu. Novembrī viņš pret Sanantonio "Spurs" guva 32 punktus, bet pret Losandželosas "Clippers" viņam izdevās gūt 30 punktus.

"Mavericks" ar 16 uzvarām 33 spēlēs ierindojas septītajā vietā NBA Rietumu konferencē.