Porziņģis izceļas ar 'double-double' 'Knicks' uzvarā pār 'Hawks'

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta spēlē svētdien Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis izcēlās ar "double-double", palīdzot Ņujorkas "Knicks" komandai ar rezultātu 104:94 pārspēt Atlantas "Hawks", kas ir viena no Austrumu konferences līdervienībām.

Porziņģis šajā mačā laukumā pavadīja 30:38 minūtes, kuru laikā guva 19 punktus un izcīnīja 11 atlēkušās bumbas, izceļoties ar otro "double-double" šajā sezonā. Latvietis realizēja septiņus no 11 divpunktu metieniem, vienu no četriem tālmetieniem un divus no četriem soda metieniem. Tāpat viņš nopelnīja četras piezīmes un viņa +/- koeficents bija +5.

"Knicks" komandā rezultatīvākais ar 31 punktu guva Karmelo Entonijs, bet pa 14 punktiem guva Kortnijs Lī un Deriks Rouzs. "Hawks" rindās ar 19 punktiem izcēlās Pols Milsaps, 18 punktus un 18 atlēkušās bumbas iekrāja Dvaits Hovards, bet 17 punkti Kailam Korveram.

Mājas spēļu sērijas turpinājumā "Knicks" naktī uz trešdienu tiksies ar Portlendas "Trail Blazers", bet naktī uz sestdienu ņujorkiešus sagaida duelis ar Šarlotas "Hornets".

Portāls "Delfi" piedāvāja šī mača teksta tiešraidi, kurā var aplūkot detalizētu mača aprakstu.

NBA spēle: Ņujorkas Knicks - Atlantas Hawks
Pēc šīs spēles “Knicks” ar sešām uzvarām 13 spēlēs pakāpās uz devīto vietu Austrumu konferencē, savukārt “Hawks” ar deviņām uzvarām 13 spēlēs saglabāja otro vietu.
“Knicks” komandā rezultatīvākais ar 31 punktu guva Karmelo Entonijs, bet Porziņģis ar 19 punktiem bija otrais rezultatīvākais spēlētājs komandā. Vēl 14 punktus guva Kortnijs Lī un Deriks Rouzs. “Hawks” rindās ar 19 punktiem izcēlās Pols Milsaps, 18 punktus un 18 atlēkušās bumbas iekrāja Dvaits Hovards, bet 17 punkti Kailam Korveram.
Porziņģis šajā mačā laukumā pavadīja 30 minūtes, kuru laikā guva 19 punktus un izcīnīja 11 atlēkušās bumbas, izceļoties ar otro “double-double” šajā sezonā. Latvietis realizēja septiņus no 11 divpunktu metieniem, vienu no četriem tālmetieniem un divus no četriem soda metieniem. Tāpat viņš nopelnīja četras piezīmes un viņa +/- koeficents bija +5.
Ņujorkas "Knicks" - Atlantas "Hawks" 104:94. Spēle noslēgusies.
102:94Porziņģis bija pilnīgi brīvs uz tālmetienu līnijas, bet latvietis nesteidzās ar metienu, cenšoties pēc iespējas vairāk notērēt laiku. "Knicks" punktus neguva, bet tad "Hawks" guva divus punktus ar soda metieniem. Atlantas spēlētāji nosūtīja Rouzu uz soda metienu līniju, un viņš iemeta abus. Minūtes pārtraukums.
Līdz pamatlaika beigām 63 sekundes.
100:92Entonijs realizēja abus soda metienus, bet Milsaps otrā laukuma galā iemeta tālmetienu (97:87). "Knicks" uzbrukumā turpināja uzticēties Entonijam, kurš nepievīla, iemetot tālmetienu. Pēc tam "Hawks" vienībai padevās labas epizodes - vispirms Beizmors guva divus punktus, bet tad Korvers izcēlās ar 2+1 gājienu.
95:84Porziņģis atgriezās laukumā. Milsaps guva divus punktus "Hawks" komandai, bet Rouzs - "Knicks". Porziņģis savāca savu 11. atlēkušo bumbu, bet Entonijs uzbrukumā bija neatlaidīgs un tika pie soda metieniem. Tie būs pēc minūtes pārtraukuma.
93:80Ernangomess netrāpīja soda metienus, bet uzbrukumu vēlāk Holidejs bija precīzs no stūra. Korvers iemeta no groza apakšas "Hawks" komandai, bet Ernangomess turpināja veiksmīgo spēli.
88:78Porziņģis pēc minūtes pārtraukuma paliek uz rezervistu soliņa, bet Entonijs iemeta tālmetienu. "Hawks" atbildēja ar četriem punktiem pēc kārtas, bet Ernangomess tika pie diviem soda metieniem, kurus izpildēs pēc minūtes pārtraukuma.
85:74Porziņģis labi traucēja pretiniekam aizsardzībā, bet uzbrukumā viņam neizdevās trāpīt pustālo pret īsāku sedzēju. Lai arī viņš atkal aizsardzībā labi nospēlēja, tomēr "Hawks" izspēlēja uz perimetru, un Korvers bija precīzs no tālās distances. Lī atbildēja ar trīspunktienu, savukārt tad aizsardzībā Porziņģis tika pie savas desmitās atlēkušās bumbas. Viņam "double-double". Tad Dženingss guva piecus punktus pēc kārtas "Knicks" komandai, atbildot uz Hardaveja tālmetienu.
77:68Porziņģis līdz ar uzbrukuma laika beigām iemeta metienu atlēcienā, bet pēc tam viņam pāri iemeta divus punktus.
Sākusies 4. ceturtdaļa.Porziņģis atgriezies laukumā.
Porziņģis šajā trešdaļā piezīmju dēļ laukumā vairs nedevās. Līdz šim viņš nospēlējis 22 minūtes, gūstot 17 punktus un izcīnot astoņas atlēkušās bumbas. Latvietis trāpījis sešus no deviņiem divpunktu metieniem, vienu no četriem tālmetieniem un divus no četriem soda metieniem.
Ņujorkas "Knicks" - Atlantas "Hawks" 75:66. Noslēgusies 3. ceturtdaļa.Ernangomess guva divus punktus no groza apakšas, tad "Hawks" tika pie diviem punktiem ar "sodiņiem".
73:64Milsaps ar vienu un Deleinijs ar četriem punktiem samazina "Hawks" deficītu līdz "Knicks" komandai.
73:59Pēc "Knicks" komandas minūtes pārtraukuma Entonijs iemeta vēl vienu tālmetienu, noslēdzot skaistu kombināciju.
70:55Ņujorkiešiem bez Porziņģa izdodas rādīt labu sniegumu. Rouzs tālu piespēlēja Entonijam, kurš ar vieglu metienu panāca jau +15.
68:54Hovards aizmeta garām divus soda metienus, bet pats tika pie atlēkušās bumbas un atdeva to Korveram, kurš trāpīja tālmetienu. Brīdi vēlāk Lī pusātrā uzbrukumā arī bija precīzs no tālās distances.
65:51Entonijs ar tālmetienu atjaunoja deviņu punktu pārsvaru "Knicks" vienībai, bet pēc tam Rouzs izdarīja precīzu metienu ar vienu roku. Ņujorkas komanda panāca lielāko pārsvaru šajā spēlē pēc Ernangomesa 2+1 punktu gājiena.
57:51Ļoti līdzīga spēkošanās laukumā, un "Hawks" atkal bija viena precīza tālmetiena attālumā no vadības pārņemšanas, taču tad Entonijs un Lī guva pa diviem punktiem.
Pēc tam Porziņģim neveiksmīgas epizodes, jo viņš ātri tika pie divām piezīmēm. Līdz ar to viņš tika nomainīts.
51:47Milsaps pārmeta pāri Porziņģim un panāca viena punkta deficītu "Hawks" komandai, tomēr latvietis ar tālmetienu apturēja pretinieku mēģinājumus pārņemt vadību.
48:45"Knicks" puslaiku sāka ļoti neveiksmīgi, un tas ļāva "Hawks" centram Hovardam pretuzbrukumā gūt divus punktus. "Knicks" bija divas uzbrukuma iespējas, precīzi metot O'Kvinam. Korvers atkal panāca trīs punktu deficītu, bet vēlāk Porziņģis izcīnīja savu septīto atlēkušos bumbu.
Sācies 2. puslaiks.
Pirmajā puslaikā Porziņģis ar 14 punktiem bija rezultatīvākais spēlētājs “Knicks” komandā, bet 13 punktus guva Karmelo Entonijs. “Hawks” komandā pa 11 punktiem sameta Pols Milsaps un Dvaits Hovards.
Porziņģis pirmajā puslaikā nospēlēja 18 minūtes, kuru laikā guva 14 punktus un izcīnīja sešas atlēkušās bumbas. Viņš trāpīja sešus no 12 metieniem no spēles, kā arī divus no četriem soda metieniem. Latvietis kļūdījās visos trijos tālmetienos.
Ņujorkas "Knicks" - Atlantas "Hawks" 46:41. Noslēdzies 1. puslaiks.Rouzam izdevās skaists caurgājiens, taču Hardavejs atbildēja ar tālmetienu. Tad Porziņģis palīdzēja Lī gūt punktus no tuvas distances. Milsaps ceturtdaļas izskaņā trāpīja bumbu grozā, taču viņam neizdevās izmest bumbu pirms puslaika sirēnas.
42:38Porziņģis atgriezās laukumā, bet Korvers iemeta pustālo metienu un panāca 37:39. Tad Entonijs atdeva sarežģītu piespēli Porziņģim, kurš realizēja tālu pustālo metienu. Hovards "Hawks" vienībai guva vienu punktu ar soda metienu, bet tad latvietis arī tika pie soda metieniem, iemetot vienu no diviem.
39:35"Knicks" uz brīdi atguva astoņu punktu pārsvaru, taču turpinājumā "Hawks" padevās divi veiksmīgi uzbrukumu, kuros tika gūti četri punkti,
37:31Porziņģis uz rezervistu soliņa nedaudz atpūtīsies. Savukārt Entonijs spēli atsāka ar precīzu metienu.
35:29"Hawks" komandai izdevies izrāviens, kas ļāvis samazināt deficītu. "Knicks" komandas uzbrukums pēdējās epizodēs "iesprūda", netrāpot brīvos metienus, bet pirms minūtes pārtraukuma Porziņģis tika pie savas otrās piezīmes.
34:24Porziņģis izcīnīja piekto atlēkušo bumbu spēlē, tad viņš uzbrukumā ar apgriezienu apspēlēja Milsapu un guva divus punktus ar sodu. Soda metienu viņš tomēr netrāpīja.
32:24Porziņģis saņēma piespēli no Ernangomesa un guva divus punktus ar metienu. Tad Milsaps tika garām latvietim un arī bija precīzs. Nākamajā "Knicks" uzbrukumā bija vērojama baltiešu sadarbība - Kuzminsks piespēlēja Porziņģim, kurš iemeta no groza apakšas. Nākamajā "Hawks" uzbrukumā Milsaps guva divus punktus un pret Porziņģi nopelnīja soda metienu, kuru netrāpīja. Latvietis izcīnīja atlēkušo bumbu.
Otrās ceturtdaļas sākumā abas komandas darbojās nedaudz haotiski, tāpēc "Knicks" treneris pieprasīja minūtes pārtraukumu.
28:20"Hawks" spēlētājs aizsardzībā nopelnīja trīs sekunžu sodu, un Porziņģis iemeta tehniskās piezīmes soda metienu. Atlantieši pārtvēra bumbu, bet netrāpīja metienu, un Porziņģis tika pie atlēkušās bumbas. Nākamajā uzbrukumā Džastins Holidejs iemeta tālmetienu "Knicks" komandai.
Sākusies 2. ceturtdaļa.
Pirmajā ceturtdaļā Porziņģis nospēlēja deviņas minūtes, gūstot četrus punktus un izcīnot divas atlēkušās bumbas. Viņš trāpījis divus no sešiem metieniem.
Ņujorkas "Knicks" - Atlantas "Hawks" 24:22. Noslēgusies 1. ceturtdaļa.Pirmās ceturtdaļas izskaņā Entonijs iemeta ļoti sarežģītu metienu. https://twitter.com/NBA/status/800396056802590720
22:20Entonijs ar pustālo metienu atjaunoja piecu punktu pārsvaru, bet tad latvietis netrāpīja tālmetienu. Porziņģis aizsardzībā saņēma trīs sekunžu pārkāpumu. "Hawks" spēlētājs realizēja soda metienu, un Šrēders tad bija precīzs metienā.
20:17Porziņģis atgriežas laukumā, nomainot O'Kvinu. Viņš uzreiz izcīna atlēkušo bumbu aizsardzībā pēc Hovarda neprecīzā soda metiena. Hovards trāpīja vienu no diviem "sodiņiem".
20:15Pēc minūtes pārtraukuma laukumā rit līdzīga spēkošanās, un abu komandu spēlētāji apmainās ar precīziem metieniem.
Porziņģis devies atvilkt elpu uz rezervistu soliņa. Viņa vietā Ernangomess.
16:11"Knicks" pirmās trešdaļas vidū izdodas turēties vadībā, kas "Hawks" trenerim liek pieprasīt minūtes pārtraukumu.
12:9Entonijs iemeta pustālo, tad "Knicks" izdevās laba aizsardzība un ātrajā pretuzbrukumā Rouzs skaisti piespēlēja Porziņģim, kurš trieca bumbu grozā, ļaujot savai komandai panākt trīs punktu pārsvaru.
8:9Pāris uzbrukumos komandas punktus neguva, bet tad Rouzs divus punktus guva ar caurgājienu. Porziņģis labi traucēja Milsapam izdarīt metienu, bet tad uzbrukumā viņš ieguva atlēkušo bumbu pēc sava neprecīzā metiena un guva pirmo punktus šajā spēlē. Tad komandas apmainījās gūtiem punktiem.
2:5Milsaps gūst pirmos punktus "Hawks" komandai ar tālmetienu, bet O'Kvins atbild ar pustālo metienu. Korvers nākamajā uzbrukumā iemeta divus punktus, bet Porziņģa pirmais metiens bija ļoti neveiksmīgs.
Spēle sākusies!Porziņģis laukuma centrā zaudē Hovardam cīņā par pirmo uzbrukumu.
Vēl pēdējie sagatavošanās darbi un spēle "Madison Squere Garden" varēs sākties.
"Knicks" komandas sākumsastāvā spēlē pret "Hawks" dosies Deriks Rouzs, Kortnijs Lī, Karmelo Entonijs, Kristaps Porziņģis un Kails O'Kvins. “Hawks” rindās pamatsastāvā būs Deniss Šrēders, Kails Korvers, Kents Beizmors, Pols Milsaps un Dvaits Hovards.
Porziņģis šosezon 12 mačos vidēji iemetis 20,3 punktus un izcīnījis 6,8 atlēkušās bumbas, abos rādītājos būdams otrais labākais komandā.
"Knicks" šajā mačā nebūs spēcīgākajā sastāvā, jo tās rindās šodien nebūs franču centrs Žoakims Noā, kurš esot apslimis.
"Hawks" ar deviņām uzvarām un trim zaudējumiem ir otrajā vietā Austrumu konferencē, kamēr "Knicks" ar piecām uzvarām un septiņiem zaudējumiem pagaidām ierindojas 11. pozīcijā.
Ņujorkas "Knicks" komanda svētdien aizvada agro spēli, kas dod iespēju arī Latvijā šo spēli vērot bez agras celšanās. Šoreiz pretiniekos spēcīgā Atlantas "Hawks".