Фото: AFP/Scanpix

Latviešu zvaigzne Kristaps Porziņģis par katru šosezon bloķēto metienu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlēs ziedos 500 ASV dolārus (470 eiro) Ņujorkas jauno basketbolistu izglītībai, vēsta līga.

Par katru bloķēto metienu 500 ASV dolāri aizies fondam, kas rūpējās par jaunatnes basketbola programmas RENS audzēkņu izglītību.

Iegūtie līdzekļi palīdzēs jaunajiem basketbolistiem par brīvu apgūt dažādus mācību priekšmetus, bet vecākajiem audzēkņiem sagatavoties testiem uzņemšanai koledžās.

Šosezon Proziņģis 11 mačos bloķējis 14 metienus. Vidēji vienā spēlē Porziņģis bloķējis 1,2 metienus, bet atlikušās sezonas gaitā 68 spēlēs viņš varētu tikt pie apmēram 80 bloķētiem metieniem, kas jaunajiem basketbolistiem atnestu 40 000 ASV dolārus (37 600 eiro).

Porziņģis šosezon 12 mačos vidēji iemetis 20,3 punktus un izcīnījis 6,8 atlēkušās bumbas, abos rādītājos būdams otrais labākais Ņujorkas "Knicks" komandā.

"Knicks" ar piecām uzvarām 12 mačos ieņem desmito vietu Austrumu konferences kopvērtējumā.

Porziņģis NBA pārsteidzoši debitēja pērn, kad viņš 72 mačos izcēlās caurmērā ar 14,3 punktiem un 7,3 atlēkušajām bumbām, kā arī 1,9 bloķētiem metieniem. Latvietis iemantoja milzu popularitāti ne tikai "Knicks" fanu vidū, bet arī visā līgā.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !