Rīgas Stradiņa universitāte kļūst par 'VEF Rīga' fārmklubu
Foto: Publicitātes foto

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) un "VEF Rīga" kļūst par sadarbības partneriem. Jau tuvākā mēneša laikā RSU basketbola komanda kļūs par Latvijas čempionu fārmklubu. RSU atbalstu basketbolam ir izvirzījusi par vienu no universitātes sporta prioritātēm, ziņo RSU.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"VEF Rīga" prezidenta Gata Jahoviča un RSU rektora profesora Aigara Pētersona noslēgtais sadarbības līgums paredz, ka nākamajā sezonā abas puses sadarbosies, lai paceltu RSU basketbola komandu jaunā līmenī, izmantojot astoņkārtējo Latvijas čempionu zināšanas un pieredzi.

Jaunajiem universitātes speciālistiem tā būs arī lieliska iespēja praktizēt augstskolā iegūtās zināšanas, piemēram, fizioterapijā vai sporta medicīnā, gūstot pieredzi un mācoties no vadošajiem speciālistiem Latvijā. Iespēja trenēties visaugstākajā līmenī būs vēl viena priekšrocība, ko augstskola nodrošinās saviem studentiem.

"Tā būs iespēja jaunajiem spēlētājiem paralēli treniņu darbam iegūt augstāko izglītību. Izglītības nozīmi nevar pārvērtēt, zinu daudzus profesionāļus, kuri turpina vai uzsāk studijas pēc karjeras beigām. Šī būs iespēja apvienot spēlēšanu augstā līmenī ar mācībām pielāgotu treniņu grafiku. Esam priecīgi, ka arī mūsu jaunie spēlētāji varēs iegūt spēļu praksi, kad tas būs nepieciešams," par jauno projektu pārliecināts ir "VEF Rīga" prezidents Gatis Jahovičs.

RSU rektors profesors Aigars Pētersons uzsver, ka "Rīgas Stradiņa universitāte ir starptautiski atzīta zinātnes universitāte, kas nodrošina studiju un pētniecības procesu visaugstākajā kvalitātē. RSU vienmēr ir atbalstījusi gan studentu akadēmisko izaugsmi, gan arī viņu ārpusstudiju aktivitātes, it sevišķi sportu. Esam gandarīti par uzsākto sadarbību ar titulēto basketbola klubu "VEF Rīga", kas ļaus mūsu universitātes basketbola komandai sasniegt vēl augstākus rezultātus starptautiskā mērogā. Tā būs arī lieliska iespēja mūsu veselības aprūpes studentiem iziet praksi sporta medicīnā."

RSU basketbola komanda nākamgad spēlēs "Ramirent" Nacionālajā basketbola līgā jeb Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijā (LBL2). RSU basketbola komanda 2019. gadā LBL2 cīnījās par bronzas medaļām ar "BK Jelgava", izšķirošajā spēlē samierinoties ar ceturto vietu. Savukārt 2017./2018. gada sezonā tika izcīnīta otra vieta, 2015./2016. gada sezonā – izcīnīta trešā vieta, bet 2014./2015. gadā – iegūta otrā vieta.

Tags

Basketbols Gatis Jahovičs Latvijas Basketbola līga Rīgas Stradiņa universitāte VEF Rīga
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form