Latvijas izlases basketbolista Rolands Šmits pārstāvētā "Barcelona" komanda ceturtdien Belgradā ULEB Eirolīgas pusfināla spēlē piekāpās senajai konkurentei "Real Madrid" vienībai.

Regulārās sezonas čempione "Barcelona" zaudēja ar rezultātu 83:86 (19:19, 26:15, 11:26, 27:26).

Rolands Šmits laukumā pavadīja 4:19 minūtes, spēlē iesaistoties vien pirmajā puslaikā. Valmierietis sev atvēlētajā laikā sakrāja vienu punktu (1/2 soda metienos) un divas atlēkušās bumbas uzbrukumā. Pēc vienas no tām viņš rezultatīvi piespēlēja Nikolam Mirotičam, kurš trāpīja trīspunktu metienu.

Iespējams, svarīgākos grozus guva Fabjēns Kozērs, kurš divas minūtes pirms mača beigām vispirms trāpīja tālmetienu, bet tad pārtvēra bumbu un guva divus punktus ātrajā uzbrukumā, panākot rezultātu 75:80. "Barcelona" trīs reizes samazināja deficītu līdz vienam punktam, bet nespēja atgūt vadību.

Uzvarētāju labā 18 punktus un astoņas bumbas zem groziem sakrāja Geršons Jabusele. Ar 18 punktiem arīdzan atzīmējās Kozērs.

Barselonas kluba rindās 26 punkti un 12 atlēkušās bumbas Nikolam Mirotičam, savukārt 17 punkti Nikolasa Laprovitolas kontā.

"Real" finālā tiksies ar "Anadolu Efes", kas savā pusfināla mačā pieveica Pirejas "Olympiacos" vienību. Jau ziņots, ka Turcijas klubam uzvaru ar "sirēnlauzi" izrāva Vasilije Micičs.

Bronzas un zelta dueļi gaidāmi sestdien.