'VEF Rīga' saspringtā spēlē nenotur vadību pret grupas uzvarētāju 'Falco'

Latvijas basketbola klubs "VEF Rīga" trešdien aizvadīja pēdējo Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas apakšgrupas spēli, nepilnā sastāvā piekāpjoties Ungārijas komandai Sombatejas "Falco", kas triumfēja D apakšgrupā.

"VEF Rīga" spēlē, kurā dominēja aizsardzība, zaudēja ar rezultātu 59:68 (27:15, 13:19, 12:17, 7:17). Rīdzinieki maču aizvadīja ar astoņu spēlētāju rotāciju, spēli izlaižot ne tikai savainotajiem "garā gala" spēlētājiem Aleksandram Madsenam un Reišonam Hemondsam, bet arī pagājušā mača varonim Džeilenam Railijam.

Jau pirms spēles bija zināms, ka "vefiņš" apakšgrupā ierindosies trešajā vietā, bet "play-in" kārtā klubu sagaida sērija līdz divām uzvarām ar Francijas komandu "JDA Dijon". Savukārt "Falco" vienība, pateicoties uzvarai, nodrošināja pirmo vietu apakšgrupā. Ungāri tādējādi jau kvalificējušies "Top 16" kārtai.

Standings provided by SofaScore LiveScore

VEF komanda spēli iesāka izcili. Rīdzinieki realizēja brīvu metienu pēc metiena, pirmās ceturtdaļas laikā trāpot sešus trīspunktniekus. Savukārt laukuma saimnieki atdūrās pret viņiem neparocīgu zonas aizsardzību, kas uz brīdi ļāva VEF baudīt 13 punktu lielu vadību.

Galvenā trenera Miloša Konakova mudināti, "Falco" basketbolisti sāka piekopt ļoti ciešu spēli aizsardzībā, kā arī mainījās pie lielākās daļas aizsegu. VEF komandai pieauga kļūdu skaits (pirmajā puslaikā tās bija 13), bet Iļjas Gromova izcila spēle aizsardzībā (četri bloki) ļāva puslaiku pārtraukumu sagaidīt ar rezultātu 40:34.

VEF rotācijā iekļuva arī 20 gadus vecais Emīls Krūmiņš, kurš pagājušajā Čempionu līgas sezonā jau tika pie simboliska spēles laika, bet Ungārijā guva arī pirmos divus punktus šajā starptautiskajā turnīrā.

Spriedze vien pieauga otrajā puslaikā. VEF komandai vairs nepavisam grozā nekrita trīspunktnieki, taču veiksmīga Māra Gulbja spēle groza tuvumā ļāva noturēt mazu vadību.

Vadzis pavisam lūza ceturtajā ceturtdaļā, kurā "VEF Rīga" guva tikai septiņus punktus. Diži vieglāk ar punktu gūšanu negāja arī mājiniekiem, tomēr precīzu tālmetienu sērija ļāva "Falco" komandai pirmo reizi izvirzīties vadībā. Ungāri pārsvaru vairs neatdeva, skaļās publikas priekšā uzvarot ar rezultātu 59:68.

Viesu labā 13 punktus guva Rons Karijs, kurš viesojās pie savas bijušās komandas. Iļja Gromovs sakrāja 12 punktus, astoņas atlēkušās bumbas un četrus bloķētus metienus, bet Kristers Zoriks atzīmējās ar 11 punktiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm.

"Falco" uzvaru ar 16 punktiem kaldināja Boriss Baračs. Viņam ar 11 punktiem piebalsoja Zoltans Perls. Ungārijas komanda lieti izmantoja 21 pieļauto VEF komandas kļūdu, kā arī tikai piecus no 12 trāpītiem soda metieniem viesu izpildījumā.

VEF komanda kā trešās vietas ieguvēja tiksies ar C apakšgrupā otrajā vietā palikušo "JDA Dijon" vienību. Komandas aizvadīs trīs spēles, lai noskaidrotu vienību, kura sasniegs otro apakšgrupu kārtu. Pirmā spēle 4. vai 5. janvārī notiks Dižonā, 11. vai 12. janvārī VEF pretiniekus uzņems Rīgā, savukārt nepieciešamības gadījumā pēdējā spēle notiks 18. vai 19. janvārī izbraukumā.

Latvijas čempionvienība pagājušajā sezonā debitēja Čempionu līgā un sasniedza "Top 16" kārtu.

FIBA Čempionu līga: VEF Rīga – Falco KC Szombathely
"VEF Rīga" – "Falco KC Szombathely" 59:68 (27:15, 13:19, 12:17, 7:17). Spēle noslēgusies
Čempionu līgā debitē 18 gadus vecais Raivo Butirins! Maza dāvana uzbrucējam, kuram pirms trim dienām bija dzimšanas diena.
59:68Golomans triec bumbu grozā pāri Gromovam. Publika ekstāzē, spēles liktenis noteikts.
Neprecīzi tālmetienus izpilda Gulbis un Zoriks. Minūte un desmit sekundes atlikušas.
Neveiksmīgi beidzas Zorika un Ates caurgājieni. Rezultāts nav mainījies. Atlikušas divarpus minūtes. Šķiet, ka uzvara būs izslīdējusi ārā no rokām.
59:66Gromovs tiek pie diviem punktiem no soda laukuma, bet Klārks trāpa otro tālmetienu pēc kārtas. Gailītis prasa Karijam, kāpēc viņš palīdzēja, atkāpjoties no Klārka. Lielākais deficīts šovakar.
57:63Karijs netrāpa metienu pēc divsoļa. Bumba izvēlās no stīpas. VEF pretī dabū divus punktus ātrajā uzbrukumā. Minūtes pārtraukums. Atlikušas piecas minūtes.
57:58Benke pēdējā uzbrukuma sekundē trāpa tālmetienu! Sāpīgi trīs punkti no VEF perspektīvas... Karijs arī trāpa "trejaci".
52:55Baračs trāpa divus soda metienus pēc Zorika piezīmes. Šķiet, ka ar katru sekundi jebkuram precīzam metienam būs aizvien lielāka vērtība. Komandas joprojām pamatīgi "iesvīst", lai tiktu labu metienu pozīcijās.
52:53VEF basketbolistiem divi neprecīzi metieni no groza apakšas, Karijam neprecīzs un sarežģīts "trejacis". Rīgas komandai joprojām nav argumentu pret "Falco" pieeju aizsardzībā mainīties pie aizsegiem.
52:53Mājinieki pirmo reizi vadībā. Baračs izceļas no tuvas distances.
"VEF Rīga" – "Falco KC Szombathely" 52:51 (27:15, 13:19, 12:17). Noslēgusies trešā ceturtdaļaCeturtdaļas izskaņā Gulbis trāpīja divus soda metienus, bet Miška situāciju glāba ar nesportisko pārkāpumu, kas deva iespēju Perlam arī realizēt divus brīvmetienus.
50:47Sākoties trešās ceturtdaļas pēdējai minūtei, Zoriks trāpa tālmetienu! Piespēli viņam atdeva Gromovs, kurš tobrīd balansēja uz vienas kājas tieši blakus laukuma gala līnijai.
Atminēsimies, ka VEF pirmajā ceturtdaļā trāpīja sešus tālmetienus. Šis rādītājs joprojām nav uzlabots. Šobrīd realizēti seši no 23 trīspunktniekiem.
45:45VEF uz brīdi atslābst. "Falco" gandrīz iznieko uzbrukumu, bet tā izskaņā tālmetienu trāpa Somogijs. Spriedze vien pieaug. Katrs punkts nāk vien pēc pamatīgas cīņas. Miška un Gromovs neiemet pa diviem soda metieniem.
45:40Gulbis ieņem izcilu pozīciju "postā" un pēc Zorika piespēles gūst vēl divus punktus!
43:40Abām komandām vairākas neveiksmes relatīvi vieglās situācijās. Īpaši tas sakāms par "Falco" basketbolistiem, kuri aizmetuši garām pēdējos četrus metienus no groza apakšas. Māris Gulbis ar trim punktiem divos uzbrukumos "iekustina" rezultātu uz tablo.
40:40Benke ar tālmetienu izlīdzina rezultātu. VEF arī otrā puslaika ievadā problēmas pret sīksto mājinieku aizsardzību.
Sācies otrais puslaiks!Tā ievadā Perls trāpa soda metienu. Gailītis pirmā puslaika izskaņā nopelnīja tehnisko piezīmi.
Viesu rindās desmit punkti Karijam, pa astoņiem punktiem Zorikam un Gromovam, kuram arī četri bloķēti metieni, bet komandai kopā 13 kļūdas.Mājinieku labā astoņus punktus guvis Boriss Boračs, bet pa septiņiem punktiem Golomana un Varadi kontā.
"VEF Rīga" – "Falco KC Szombathely" 40:34 (27:15, 13:19). Noslēdzies pirmais puslaiks"Falco" ar diviem precīziem metieniem no tuvas distances sadeldēja deficītu līdz četriem punktiem, taču ar "sirēnlauzi" ceturtdaļas izskaņā atzīmējas Gromovs, kurš izcīnīja atlēkušo bumbu un uzreiz to raidīja atpakaļ grozā.
38:30Karijs divas minūtes pirms puslaika pārtraukuma aptur ieilgušo "sausuma" periodu. Ungāri sedz gan agresīvi, gan mainās pie aizsegiem, piespiežot VEF vienībai spēlēt individuāli.
"Falco" ievērojami intensīvāk sākusi spēlēt aizsardzībā. VEF nepaspēj izmest autu piecās sekundēs. Tā rīdziniekiem ir jau devītā kļūda. Metieni no spēles joprojām tiek izpildīti ar neticamu precizitāti (56%).
36:23Zoltans Perls izprovocē divus soda metienus pret Gromovu. Centrs ietekmējis teju katru pretinieku metienu no soda laukuma. Šī viņam ir otrā piezīme.
36:21Gromovam trešais bloks, Karijs pārejas uzbrukumā trāpa "trejaci"! Mājinieki spiesti lūgt minūtes pārtraukumu.
33:21Zoriks ar Gromovu izspēlē "gaisiņu", Krūmiņš uz pretkustību aiziet caurgājienā un gūst pirmos punktus Čempionu līgā!
29:19"Falco" tiek pie diviem vienkāršiem groziem, bet Krūmiņš sekmīgi atrod Zoriku, kurš ļoti labi ierāvās bez bumbas. Otrā laukuma galā Gromovs jau otro reizi bloķē metienu!
"VEF Rīga" – "Falco KC Szombathely" 27:15. Noslēgusies pirmā ceturtdaļaZoriks pēdējā minūtē trāpīja jau sesto VEF komandas tālmetienu.
24:15"Falco" ātrajā uzbrukumā deficītu samazina līdz deviņiem punktiem. Jānis Gailītis ņem minūtes pārtraukumu.
Laukumā dodas Emīls Krūmiņš! 20 gadus vecais spēlētājs jau pagājušajā sezonā debitēja Čempionu līgā, bet pašā spēles karstumā pie iespējas ticis pirmoreiz.
24:11Jau trešo reizi tālu pustālo realizē Ate, kurš nevairījās uzbrukt grozam ātrajā uzbrukumā.
20:9Tālmetienu trāpa arī Vokers! Gailītis aktīvi izmanto spēlētāju maiņas, lai ierobežotajā sastāvā esošā "vefiņa" basketbolisti tiek pie atpūtas.Mājinieki minūtes pārtraukumā dabū sutu no Miloša Konakova. Treneris nikni norāda, ka pirms spēles bija runāts par brīvu tālmetienu nepieļaušanu.
17:9Rīgas komanda turpina atrast labas metienu iespējas. Brīžiem ungāriem tiek ļauts izpildīt pustālos metienus, kurus viņi netrāpa.
13:5Ar precīzu trīspunktnieku no stūra spēlē iesaistās Māris Gulbis. "Falco" komandai grūtības pret VEF zonas aizsardzību.
10:3Trīspunktnieku trāpa arī Karijs, bet Gromovs atzīmējas ar diviem precīziem soda metieniem. "Falco" turpretim sanāca tikt pie brīva tālmetiena pret VEF zonas aizsardzību. Rīdzinieki šosezon zonu izmantojuši ļoti reti.
5:0Laukums saslaucīts. Pirmos punktus ar pustālo metienu gūst Ate. Ar tālmetienu piebalso Zoriks.
Spēle sākusies! Tā gan tūlīt pat jāpārtrauc, jo vētrainā publika laukumā tūlīt pat izber konfeti.
VEF turpina spēlēt bez savainotajiem Madsena un Hemondsa. Pamatsatāvā Zoriks-Karijs-Ate-Miška-Gromovs. Džemperī uz rezervistu soliņa sēž arī Railijs. VEF komandai ir deviņi veseli basketbolisti.
Abas komandas pirmajā savstarpējā mačā spēkojās diezgan sīvi, taču rīdzinieki savā laukumā piedzīvoja zaudējumu. https://www.delfi.lv/sports/news/basketbols/vef-riga-siva-spele-piekapjas-sikstajiem-ungariem.d?id=53698095
"Falco" basketbolistiem gan šis mačs ir diezgan svarīgs, jo viņi cīnās par pirmo vietu kopvērtējumā un garantētu dalību turnīra otrajā kārtā.
"VEF Rīga" basketbolisti trešdien noslēdz FIBA Čempionu līgas pirmās kārtas turnīru, izbraukumā spēkojoties ar "Falco KC Szombathely" no Ungārijas. Rīdzinieki jau nodrošinājuši sev trešo vietu grupas kopvērtējumā un dalību pārspēlēs par vietu Čempionu līgas otrajā kārtā.