Pašreizējā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempione Goldensteitas "Warriors" izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā atspēlējusies no 0-2 deficīta pret Sakramento "Kings".

Rietumu konferences ceturtdaļfināla ceturtajā spēlē "Warriors" savā laukumā ar 126:125 (31:32, 34:37, 37:23, 24:33) pieveica "Kings", sērijā panākot neizšķirtu 2-2.

Uzvarētāju rindās 32 punktus guva Stefens Karijs, 26 - Klejs Tompsons, bet 22 - Džordans Pūls, kamēr "Kings" sastāvā ar 38 punktiem un deviņām atlēkušām bumbām izcēlās De'Andrē Fokss, bet 23 punktus guva Kīgans Marejs.

Vēl pašās pēdējās sekundēs "Kings" bija iespēja nodrošināt uzvaru un izvirzīties sērijas vadībā ar 3-1, taču Harisons Bārnss netrāpīja diezgan brīvu tālmetienu.

Tiesa, vēl pirms tam "Warriors" atradās komfortablā vadībā 126:121, taču muļķīgā situācijā tehnisko piezīmi nopelnīja Karijs - viņš apstādināja spēli un pieprasīja minūtes pārtraukumu, kaut gan Goldensteitai tāda nebija. 42 sekundes pirms beigām tā bija iespēja "Kings" atgriezties spēlē, taču pēc viena trāpīta soda metiena Foksa trīspunktnieks lidoja grozam secen.

Sērijas nākamais mačs notiks trešdien Sakramento, kur "Kings" izcīnīja uzvaras pirmajās divās spēlēs.

Vēl vienā Rietumu konferences pārī Minesotas "Timberwolves" ar 114:108 (23:22, 25:30, 32:22, 16:22, 18:12) bija pārāki pār Denveras "Nuggets", tiekot pie pirmā panākuma sērijā un samazinot deficītu līdz 1-3.

Uzvarētāju rindās 34 punktus guva Entonijs Edvardss, 19 - Maiks Konlijs, bet ar 14+15 izcēlās Rūdijs Gobērs. "Nuggets" no zaudējuma neglāba arī Nikolas Jokiča 43 gūtie punkti.

Tikmēr Austrumu konferences pirmajā kārtā pie trešās uzvaras tika Bostonas "Celtics", kas viesos pieveica Atlantas "Hawks". Mājinieki piekāpās ar 121:129 (25:35, 28:30, 34:27, 34:37), sērijā nonākot zaudētājos ar 1-3.

Bostoniešu sastāvā pa 31 punktam guva Džeisons Teitams un Džeilens Brauns, kamēr mājinieku rindās rezultatīvākais ar 35 punktiem bija Trejs Jangs, kura kontā arī 15 rezultatīvas piespēles.

Citā Austrumu konferences spēlē Ņujorkas "Knicks" ar 102:93 (30:23, 24:22, 19:26, 29:22) apspēlēja Klīvlendas "Cavaliers", sērijā panākot vadību ar 3-1.

Mājiniekiem rezultatīvākais ar 29 punktiem bija Džeilens Bransons, bet 26 punktus guva Rovans Aleksandrs Barets. Viesu sastāvā ar 23 punktiem un desmit rezultatīvām piespēlēm izcēlās Dariuss Gārlends.