No priekiem par sensāciju līdz futbolistu meistarības kritizēšanai – ko Starkovs teicis pēc mačiem
Foto: LETA

Latvijas futbola izlases vājie rezultāti pēdējā laikā liek apšaubīt galvenā trenera Aleksandra Starkova piemērotību šim amatam, tomēr pats speciālists neveiksmēs meklē tikai labo, uzsverot, ka iespēja tiek dota jaunajiem futbolistiem un ka šī brīža meistarības līmenis ir tāds kāds ir.

Starkovs Latvijas izlasi jau vada trešo reizi, un viņa vadībā gūts līdz šim lielākais panākums Latvijas futbola vēsturē – kvalificēšanās 2004. gada Eiropas čempionāta finālturnīram. Pirmajos divos piegājienos pie Latvijas izlases stūres viņš strādājis diezgan veiksmīgi, taču viņa trešajā "termiņā" izlases sniegums pārsvarā tiek kritizēts.

Latvijas izlase aizvadītajā nedēļas nogalē piedzīvoja savu apkaunojošāko zaudējumu neatkarīgās valsts vēsturē, zaudējot FIFA ranga vājākajai komandai Gibraltāram ar rezultātu 0:1. Pēc šī mača Starkovs kritizēja nelabvēļus, sacīja, ka spēlētāju meistarība un komandas saliedētība nav augsta, bet pats par atkāpšanos neieminējās. Viņa izteikumi pēc šāda apkaunojoša zaudējuma tika nosodīti, un tāpēc līdzjutēju vidū populārākais viedoklis ir, ka viņa laiks izlasē ir aiz muguras. Par Starkova atkāpšanos ierunājās arī šībrīža Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidents Guntis Indriksons.

Tā kā Starkovs joprojām ir labākais treneris Latvijas izlases vēsturē, piedāvājam atskatīties uz to, ko viņš sacījis gan pēc veiksmīgām spēlēm pret spēcīgām valstsvienībām, gan pēc neveiksmēm pret futbola pastarītēm. Zīmīgi, ka pēc lielām uzvarām Starkovs pateicās atbalstītājiem, bet pēc apkaunojošākā zaudējuma pieminēja nelabvēļus.

Tags

Aleksandrs Starkovs Futbols Guntis Indriksons Latvijas Futbola federācija Latvijas futbola izlase
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form