PČ hokejā: joprojām neizdodas nodot ekspluatācijā 'Daugavas' stadiona ledus treniņu halli
Foto: F64

Piektdien, 30. aprīlī, bija plānots nodot ekspluatācijā Daugavas stadiona treniņu halli, kura paredzēta pasaules hokeja čempionātam, taču tās nodošana pārcelta uz nākamo nedēļu, pastāstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāra vietnieks, Sporta departamenta direktors Edgars Severs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Severs uzsvēra, ka halles būvnieki apzinās projekta nozīmīgumu un turpina objektā operatīvi strādāt. Halles nodošana ekspluatācijā plānota laikā no 5.maija līdz 7.maijam.

Daugavas stadiona treniņu halle ekspluatācijā šodien netika nodota, jo būvniekiem ir jāpabeidz "astes" iekšdarbos un teritorijas labiekārtošanai. Kā skaidroja Severs, lai nodotu projektu ekspluatācijā, visiem darbiem ir jābūt pabeigtiem.

Viņš arī norādīja, ka būvniekiem katra diena izmaksā nedaudz zem 5000 eiro, taču visas iesaistītās puses turpina intensīvu darbu, lai uz pasaules hokeja čempionātu halle būtu pilnā gatavībā un nepieciešamie rezultāti tiktu sasniegti.

Ņemot vērā, ka pasaules hokeja čempionāts ir starptautiski nozīmīgs pasākums, Severs atzīmēja, ka ļoti būtiski ir nesasteigt ledus saldēšanas procesu. Latvijas Hokeja federācija (LHF) ledus saldēšanai ir piesaistījusi speciālistus no Somijas, lai nodrošinātu, ka uz čempionātu ledus kvalitāte būtu visaugstākajā līmenī. Kā skaidroja IZM pārstāvis, ledus uzklāšana un saldēšana ir pakāpenisks process, tāpēc tā sasteigšana nav pieļaujama.

Viņš atzina, ka termiņi ir saspringti, bet ledus kvalitāte pasaules hokeja čempionātam ir izšķiroša nozīme. Patlaban ledus saldēšanas process plānots 5.maijā.

Severs ir pārliecināts, ka nodošana ekspluatācijā nākamajā nedēļā "izskatās ļoti reāla", taču vienlaikus atgādināja, ka tas nav pašmērķis. "Viss process būs noslēdzies, kad būs pabeigta ledus saldēšana," viņš sacīja.

IZM pārstāvis arī norādīja, ka arī būvniecībā iesaistītie darba veicēji ir hokeja fanātiķi un saprot projekta valstisko nozīmīgumu. Būvnieki apzinās, ka projekta pabeigšana būs pēdējā brīža termiņos, bet pasaules hokeja čempionāts varēs notikt kā plānots.

Atgādinām, ka 30.aprīlī bija plānots nodot ekspluatācijā Daugavas stadionā izbūvēto ledus halli, kura paredzēta hokejistiem lietošanā uz pasaules hokeja čempionātu.

Severs iepriekš jau ziņoja, ka nākamajā ceturtdienā, 6.maijā, "Arēna Rīga" un Olimpiskais sporta centrs būs pilnībā nodoti pasaules hokeja čempionāta vajadzībām.

Savukārt bažas radīja Daugavas stadiona treniņa halle. Severs sacīja, ka Daugavas stadiona treniņa halles būvnieki vairākkārt solīja, ka līdz 30.aprīlim stadions būs nodots ekspluatācijā un ledus ne vēlāk kā 11.maijā un 12.maijā būs uzsaldēts pilnā apmērā, kas ir vismaz piecu centimetru biezumā.

Tāpat ziņots, ka Starptautiskā hokeja federācijas (IIHF) padome nobalsoja par Rīgas apstiprināšanu par vienīgo 2021.gada pasaules hokeja čempionāta rīkotāju. Šī gada pasaules čempionāts bija jāuzņem Minskai un Rīgai, taču 18.janvārī IIHF Padomes sēdē Baltkrievijas galvaspilsētai tika atņemtas meistarsacīkšu rīkotāju tiesības.

2022.gadā turnīru plānots uzņemt Somijai (Helsinkiem un Tamperei), 2023.gadā - Krievijai (Sanktpēterburgai), 2024.gadā Čehijai (Prāgai un Ostravai), bet 2025.gadā - Zviedrijai un Dānijai.

2021.gada pasaules čempionāts ieplānots no 21.maija līdz 6.jūnijam. Iepriekš bija plānots, ka meistarsacīkstes sāksies 7.maijā, taču tās tika pārceltas pāris nedēļas uz priekšu, jo Eiropā varētu aizkavēties nacionālo čempionātu izspēle.

Rīga pasaules meistarsacīkstes līdz šim vienīgo reizi uzņēmusi 2006.gadā.

Tags

"Daugavas" stadions Hokejs 2021 IZM Arēna Rīga Hokejs IIHF Izglītības un zinātnes ministrija Latvijas Hokeja federācija Pasaules čempionāts Pasaules čempionāts hokejā
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form