Somijas hokejisti pieveic Vāciju un panāk 2019. gada fināla atkārtojumu

Pasaules hokeja čempionātā otrajā pusfinālā sestdien Somijas valstsvienība "Arēnā Rīga" ar rezultātu 2:1 (2:0, 0:1, 0:0) pārspēja Vācijas izlasi, otro turnīru pēc kārtas iekļūstot finālā.

Somijas hokejisti finālā spēkosies ar Kanādu, kas savā pusfinālā ar 4:2 uzvarēja ASV valstsvienību. Somija un Kanāda par zelta medaļām cīnījās arī 2019. gadā, somiem izcīnot uzvaru ar 3:1.

Abas komandas spēli iesāka diezgan pasīvi. Somija ļāva vāciešiem vairāk kontrolēt ripu, bet paši vairāk lūkoja doties pretuzbrukumos. Spēles 14. minūtē šķietami vienkāršā uzbrukumā Īro Pakarainens saņēma ripu un izdarīja delnas metienu no iemetiena apļa ārmalas. Matiass Nīderbergers nenospēlēja pārāk veiksmīgi un izlaida ripu starp kājsargiem.

65 sekundes pirms pirms trešdaļas beigām somi dubultoja savu pārsvaru – Marko Antila pie labās apmales izcīnīja ripu un piespēlēja Hennesam Bjorninenam, kurš atradās viens pret vārtsargu un izdarīja precīzu metienu.

Vācijas hokejisti mača turpinājumā atkal uzbruka vairāk, bet ar momentu realizāciju nevedās pārāk labi. Tad viņi ieguva vairākumu, kuru izdevās izmantot Matiasam Plahtam ar tālu metienu, kad vārtsarga skats bija nosegts. Turpinājumā Somija aizsardzībā spēlēja tik precīzi, lai otros vārtus tā arī neielaistu.

Somijas hokejisti tādējādi cīnīsies par savu ceturto pasaules čempionu titulu. Iepriekš viņi to izcīnīja 1995., 2011. un 2019. gadā.

Somija izlase šī pasaules čempionāta grupu turnīrā Kanādu pieveica pēcspēles metienu sērijā.

Somija - Vācija 2:1. Spēle noslēgusies
59:43 min. Abpusējais noraidījumsPēc iemetiena Eizenšmids iesita ar nūju Ohtamā. Tomēr tiesneši sāka apspriesties, vai arī somam nav jāpiespriež noraidījums par tēlošanu.
19 sekundes pirms pamatlaika beigām Olkinura tvēra ripu.
Kahuns ļoti labi bija domājis, piespēlējot gar vārtiem, taču komandas biedrs nebija tam gatavs. Iespējams, labāk būtu pats metis. https://twitter.com/IIHFHockey/status/1401228414229663744
Vācija pēc pusminūtes pārtraukuma mainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju un atlikušajās nepilnajās divās  centās atspēlēties.
Mazāk nekā trīs minūtes līdz pamatlaika beigām. Vāciešiem aizvadītajās epizodēs vārtu gūšanas momenti neveidojās.
Nēbelss no laukuma stūra izslidoja vārtu priekšā, bet viņš nepārspēja Somijas izlases vārtsargu no teicamas pozīcijas.
Olkinura ripu atsita sev priekšā pēc Eizenšmida metiena, bet tas iesāka Somijas izlases uzbrukumu, kurā ripa draudīgi slīdeja gar vārtiem.
Pēc uzvarēta iemetiena Nēbelss ātri meta pa vārtiem, bet nedaudz garām. Vācijas izlasei laika kļūst arvien mazāk, lai izlīdzinātu rezultātu.
Vēlreiz Inala saņēma ripu labā metiena pozīcijā, šoreiz metiens neizdevās. Ar vēl vienu Inalas metienu no iemetiena apļa vairākums Somijai noslēdzās.
Pēc Lundela metiena Nīderbergs ripu atsita tieši Inalam uz nūjas, bet viņa atkārtotais metiens nebija pietiekami precīzs. Vārtsargs paspēja tvert.
47:59 min. Noraidījums Vācijas izlasē. Holcers noraidīts par klupināšanu pēc iemetiena Vācijas zonā.
Peterka labi iegāja uzbrukuma zonā, apstājās un piespēlēja Kasneram, kurš nespēja izlīdzināt rezultātu, metot pāri vārtiem. Vācijas izlases pārsvars ar katru nākamo minūti rada lielākas problēmas Somijas aizsardzībai.
Vācijas izlase pirmās četras minūtes pārliecinoši spēlēja ar ripu un turpināja izdarīt spiedienu uz Somijas vārtiem. Millera mesto ripu vārtu priekšā atsita Olkinura, tad sākās neliels haoss, līdz tiesnesis apturēja maču.
Vācijas hokejisti divas reizes izdarīja metienus no kreisās malas. Pēc saņemtas piespēles vārtu priekšā Kahunam neizdevās pārspēt Olkinuru.
Sācies 3. periods.
Somija - Vācija 2:1. Noslēdzies 2. periods.
Vācija uzbrukumā Zaiders piespēlēja Kahunam, kurš meta ar nūjas neērto pusi, bet tam uzreiz sekoja Rutsalainena moments ātrajā pretuzbrukumā. Vārti netika gūti.
Somijas hokejisti ļoti ātri pārgāja no aizsardzības uzbrukumā, un Antila teicami piespēlēja Bjorninenam, kuru apturēja Nīderbergers.
Vācieši vairākumā darbojās pa uzbrukuma zonu. Labi momenti bija Eizenšmidam, kuram neizdevās iedabūt ripu vārtos pēc Plahtas metiena, bet tad arī Peterka neuzņēma piespēli, lai gūtu vārtus pēc skaistas izspēles.
33:45 min. Noraidījums Somijas izlasēRuhomā nesavaldīja nūju un trāpīja pretiniekam pa seju.
Ojamaki neizmantoja lielisku iespēju atjaunot divu vārtu pārsvaru, viņš saņēma piespēli gar vārtiem un nepārspēja Nīderbergeru, kurš zibenīgi pārvietojās no viena vārtu staba uz otru.
Somijas hokejisti pārtvēra ripu neitrālajā zonā, bet Pakarainena piespēle gar vārtiem Lundelam bija ļoti neveiksmīga.
31:03 min. Somija - Vācija 2:1Matiass Plahta izdarīja metienu no zilās līnijas pēc Morica Zaidera piespēles, un ripa atrada ceļu vārtos. Somijas izlases vārtsargam Jusi Olkinuram priekšā bija divi spēlētāji, un viņš neredzēja metiena brīdi. https://twitter.com/IIHFHockey/status/1401212923951734794
30:47 min. Noraidījums Somijas izlasē.Eizenšmids ar Sundu cīnījās par ripu, līdz soms viņu turēja ar rokām.
Inala un Sunds vairākuma ievadā izcēlās ar metieniem . Kunhakls bloķēja metienu un saņēma triecienu pa potīti. Tad arī Krāmers sāpīgi apturēja ripu. Vairākums Somija palika neizmantots.
28:11 min. Noraidījums Vācijas izlasē. Millers zaudēja cīņā par ripu un klupināja pretinieku aiz saviem vārtiem.
Somi atkal izvietojās pozicionālam uzbrukumam Vācijas aizsardzības zonā. Bija vairāki uzmetieni pa vārtiem, taču labākā iespēja bija Turunenam. Brīdi vēlāk arī Antilam bija moments.
Vācieši pa diviem sāka presingot Somijas izlases zonā, tomēr somi tik un tā spēja precīzi tik ārā no savas zonas. Tad Peterka izdarīja diezgan labu metienu metienu.
Vācieši perioda iesākumā izdarīja pāris metienus, taču tie bija ne pārāk labām pozīcijām. Turpinājumā Somijas hokejisti darbojās uzbrukuma zonā, kurā izdarīja spiedienu uz Nīderbergera sargātajiem vārtiem.
Somija - Vācija 2:0. Sācies 2. periods
Noslēdzies 1. periods.
18:55 min. Somija - Vācija 2:0Vācieši neizmantoja ātru uzbrukumu trīs pret divi, momentu izniekojot Zaideram. Somijas uzbrukumā Marko Antila pie labās apmales izcīnīja ripu un piespēlēja Hennesam Bjorninenam, kurš atradās viens pret vārtsargu un izdarīja precīzu metienu.https://twitter.com/IIHFHockey/status/1401203777751838723
Vācijas izlase turpināja teicami spēlēt pozicionālajā aizsardzībā. Vācijas izlase spēlēja ar ripu, bet uzbrukuma zonā iekļūt bija grūtības. Trīs minūtes pirms perioda beigām Nēbelss pa kreiso malu iegāja uzbrukuma zonā un izdarīja metienu, taču Olkinura atvairīja.
13:50 min. Somija - Vācija 1:0Somijas hokejistu pacietība atmaksājās. Šķietami vienkāršā uzbrukumā Īro Pakarainens saņēma ripu un izdarīja delnas metienu no iemetiena apļa ārmalas. Matiass Nīderbergers nenospēlēja pārāk veiksmīgi un izlaida ripu starp kājsargiem. https://twitter.com/IIHFHockey/status/1401202251478175748
Vācijas izlases vairākums bija ļoti neveiksmīgs. Pēdējās sekundēs Plahta mēģināja trāpīt tuvējā vārtu stūrī, bet Olkinura spēja ripu atvairīt, neraugoties uz "satiksmi" vārtu priekšā.
11:05 min. Noraidījums Somijas izlasē. Aiz Somijas vārtiem Nusianens turēja pretinieku un tika pie pirmā noraidījuma spēlē.
Komandas ļoti uzmanīgi nospēlēja pirmās deviņas minūtes. Tad Vācijas izlases pretuzbrukumā Raihels izdarīja metienu tuvējā vārtu apakšējā stūrī, bet Olkinura pielika kājsargu. Mirkli vēlāk arī Eizenšmids saņēma labu piespēli un daudz bīstamāk meta pa vārtiem, taču vārtsargu nepārspēja.
Izskatās, ka Somijas izlase ļauj vāciešiem vairāk darboties ar ripu un aizsardzības zonā spēlē ļoti precīzi, lai varētu pretiniekus "noķert" uz pretuzbrukumiem. Salinens ne pārāk bīstami uzmeta pa Nīderbergera vārtiem.
Vācijas izlases uzbrukumā Plahta atstāja ripu Zaideram, kurš izdarīja pirmo labo metienu pa vārtiem šajā spēlē. Olkinura ripu atsita, bet Kahūns neaizsniedzās līdz tai un netika pie atkārtota metiena.
Spēle iesākusies ļoti piesardzīgi. Neviena no komandām nesteidzas mesties uzbrukumā. Pagaidām tāds ļoti izlūkojošs hokejs.
Somijas hokejisti lūkos atkārtot 2019. gada pasaules čempionāta finālu, kas viņiem noslēdzās ļoti veiksmīgi. https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/somijas-hokejisti-sensacionali-triumfe-pasaules-cempionata.d?id=51130221
Somijas un Vācijas pāra uzvarētāju fināla jau gaida Kanāda, kas pēc neveiksmīgā turnīra sākuma kārtīgi ieskrējusies. https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/kanadas-izlase-revansejas-ziemelamerikanu-derbija-un-ieklust-pc-finala.d?id=53270699
Marsels Nēbelss ar trim vārtiem un piecām rezultatīvām piespēlēm ir rezukltatīvākais hokejists Vācijas izlasē, kamēr Somijas komandā vien 19 gadus vecais Antons Lundels iekrājis 4+2.
Abu komandu sastāvos lielu pārsteigumu nav. Vārtos Somijai būs Jusi Olkinura, bet Vācija - Matiass Nīderbergers.
Arēnā Rīga līdz čempionāta noslēgumam atlikušas trīs spēles. Sestdienas vakarā otrajā pusfinālā Somijas un Vācijas hokejisti cīnīsies par vietu finālā. Spēles sākums pulksten 18:15.