Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubs Otavas Senators trešdien piedzīvoja kārtējo zaudējumu, piekāpjoties Vankūveras "Canucks" vienībai ar rezultātu 4:7 (0:1, 0:3, 4:3), toties trešo rezultativitātes punktu pēdējās četrās spēlēs guva Latvijas izlases hokejists Rūdolfs Balcers.

Liepājnieks laukumā pavadīja 16:37 minūtes, no kurām 48 sekundes bija vairākumā, bet precīzi pusminūte mazākumā. Sev atvēlētajā spēles laikā Balcers arī bloķēja vienu metienu un nopelnīja pozitīvu lietderības koeficientu +1.

"Canucks" vienības labā rezultātu pirmajā periodā atklāja Bo Horvats, bet otrajā periodā tam sekoja vēl trīs bezatbildes vārti.

Tanners Pīrsons trešā perioda pirmajā minūtē jau panāca nepieklājīgu vadību ar spēles piektajiem vārtiem, tomēr viesi no Otavas spēja panākt lūzumu mača gaitā. Nepilnu desmit minūšu laikā "Senators" izcēlās ar četriem vārtiem, pietuvojoties līdz 4:5.

Otrajā "Senators" vārtu guvumā prasmīgi nospēlēja Balcers, kurš, radoši izmantojot laukuma bortu, pameta ripu uz priekšu komandas biedram Žanam Gabrielam Pago. Pago ar piespēli aiz muguras atrada vārtu guvēju Breidiju Tkačaku, visiem trim sarūpējot pa rezultativitātes punktam.

Minūti un septiņas sekundes līdz trešā perioda beigām Bo Horvats gan noslāpēja Otavas atgūšanās mēģinājumus, gūstot vārtus un ļaujot "Canucks" uzelpot pie rezultāta 6:4. Sekojošie Lū Ēriksona vārti vairs tikai nokārtoja formalitātes, spēlei beidzoties ar 7:4.

21 gadu vecais Balcers šajā NHL sezonā 28 spēlēs atzīmējies ar četriem vārtu guvumiem, veicis sešas rezultatīvas piespēles, bet viņa lietderības koeficients pagaidām ir -1.

Pēc šī zaudējuma Otavas komanda joprojām ieņem pēdējo vietu visā līgā. Austrumu konferences vienībai 73 spēlēs iekrāti vien 56 punkti. Turpretim pretinieki no Edmontonas turpina cīņu par vietu izslēgšanas spēlēs, ar 74 punktiem 74 spēlēs pa četriem punktiem atpaliekot no kārotās astotās vietas Rietumu konferencē.

Rūdolfa Balcera pārstāvētajai "Senators" vienībai nākamā spēlē jāizvada jau ceturtdien, kad klubs viesosies pie Kalgari "Flames".