Latvijas hokejista Teodora Bļugera pārstāvētā Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienība Pitsburgas "Penguins" ceturtdien cieta zaudējumu spēlē pret Vašingtonas "Capitals".

"Penguins" viesos ar rezultātu 2:5 (0:1, 0:0, 2:4) zaudēja "Capitals".

Teodors Bļugers šajā spēlē laukumā pavadīja 17 minūtes un 41 sekundi, no kurām trīs minūtes nospēlētas mazākumā. Uzbrucējs reizi meta pa vārtiem, pielietoja spēka paņēmienu, divreiz bloķēja metienu, vienreiz atņēma ripu un uzvarēja trīs no deviņiem iemetieniem. Centra uzbrucējs spēli noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu, kā arī atzīmējās ar lielāko spēles laiku šosezon.

Latvijas izlases hokejists iepriekšējās četrās spēlēs katrā guva vismaz vienu rezultativitātes punktu.

Zīmīgi, ka tikai seši "Penguins" hokejisti spēli noslēdza ar neitrālu vai pozitīvu lietderības koeficientu.

Pirmā perioda 12. minūtē spēles rezultātu atklāja Niklass Bekstrems, trešdaļai arī noslēdzoties ar rezultātu 0:1.

Vienu no labākajām vārtu gūšanas iespējām otrajā trešdaļā izveidoja tieši Bļugers, kurš mazākumā izpildīja spēcīgu metienu pa Viteka Vanečeka vārtiem. Pie atlēkušās ripas pirmais gandrīz pieslidoja Brendons Tanevs, kurš nespēja pateicīgā situācijā raidīt ripu tukšos vārtos.

Nākamie vārti šajā duelī tika gūti vien trešās trešdaļas ceturtajā minūtē, kad pārsvaru dubultoja Tīdžejs Ošī. Minūti vēlāk mazākumā Brendons Tanevs savu iespēju izmantoja. Arī šoreiz uzbrucējs mazākumā aizbēga pretuzbrukumā kopā ar Bļugeru, Latvijas hokejista virknējuma biedram panākot rezultātu 1:2.

Astotajā minūtē Džeiks Gencls rezultātu izlīdzināja, bet vadībā "Penguins" nespēja izvirzīties, jo atlikušajā laikā vārtus guva vienīgi mājinieki.

Toms Vilsons 13. minūtē realizēja skaitlisko vairākumu. "Capitals" savā labā izmantoja to, ka aizsargs Kriss Letangs pāris mirkļus iepriekš salauza nūju. Šo pretinieku uzvaras vārtu laikā laukumā bija arī Bļugers, kuram ir citāds nūjas satvēriens nekā Letangam.

Līdz spēles beigām izcēlās arī Karls Hagelins un Lars Ellers, Vašingtonas komandai nodrošinot relatīvi pārliecinošu uzvaru.

Bekstrems, Ošī un Ellers spēli noslēdza ar 1+1, bet Džons Karlsons nopelnīja divas rezultatīvas piespēles.

"Penguins" ar 21 punktu 18 spēlēs Austrumu divīzijā ieņem piekto vietu.

Citviet Kolumbusas "Blue Jackets" ar Matīsu Kivlenieku rezervē savā laukumā ar rezultātu 0:2 (0:0, 0:0, 0:2) piekāpās Čikāgas "Blackhawks".

Trešā perioda devītajā minūtē savus desmitos vārtus šosezon guva Patriks Keins, kurš NHL karjeras laikā kopumā jau guvis 399 "golus". 50 sekundes līdz spēles beigām pārsvaru dubultoja Karls Soderbergs, kurš ripu raidīja tukšos vārtos.

Kolumbusas komandas cietoksni sargāja Jonass Korpisalo, kurš atvairīja 25 no 26 pretinieku metieniem. Savukārt Elvis Merzļikins turpina atgūties no savainojuma.

"Blue Jackets" ar 21 punktu 21 spēlē Centrālajā divīzijā ieņem piekto vietu.

Savukārt Bufalo "Sabres" mājās ar rezultātu 3:4 (1:0, 1:1, 1:2, 0:1) papildlaikā zaudēja Ņūdžersijas "Devils".

Četras ar pusi minūtes līdz pamatlaika beigām izlīdzinājumu vairākumā panāca Sems Reinharts, bet papildlaika otrajā minūtē "Devils" uzvaras "golu" guva Pāvels Zaka.

Zaka šajā spēlē izcēlās ar vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm, Jesperam Bratam 1+1, bet divas rezultatīvas piespēles nopelnīja Tajs Smits.

"Sabres" šosezon 17 mačos iekrājusi 15 punktus un Austrumu divīzijā ierindojas pēdējā jeb astotajā vietā.

Ceturtdien spēle pret Vegasas "Golden Knights" bija paredzēta arī Rūdolfa Balcera pārstāvētajai Sanhosē "Sharks", taču Covid-19 dēļ tā pārcelta uz citu laiku.