IZM valdībā virzīs jautājumu par 3,7 miljonu eiro piešķiršanu PČ hokejā
Foto: LETA

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izskatīšanai Ministru kabinetā virzīs jautājumu par iepriekš rezervēto valsts budžeta līdzekļu piešķiršanu līdz 3,7 miljoniem eiro pasaules čempionāta hokejā vīriešiem organizēšanas izdevumu segšanai, aģentūrai LETA pastāstīja IZM Sporta departamenta direktors Edgars Severs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viņš informēja, ka, atbilstoši rīcības komitejas sēdes lēmumam, IZM rosinātajā summā čempionāta izdevumu segšanai iekļauti izdevumi līdz trīs miljoniem eiro ar Olimpiskā sporta centra sagatavošanu, aprīkošanu un nomu saistīto izmaksu segšanai, kā arī 700 000 eiro pārējām organizatoriskajām izmaksām, vienlaikus nosakot kārtību un nosacījumus līdzekļu piešķiršanai atbilstoši faktiskajām vajadzībām.

Kā stāstīja IZM pārstāvis, pirmdien jaunā rīcības komiteja sēdē vērtēja aktuālo informāciju saistībā ar 2021. gada pasaules čempionāta hokejā vīriešiem organizēšanu, tostarp juridisko statusu, čempionāta organizācijas komitejas struktūru, čempionāta budžetu, valsts līdzfinansējuma pozīcijas un plānoto grafiku valsts līdzfinansējuma saņemšanai, kā arī informāciju par aktuālajiem darbiem.

Tāpat jaunās rīcības komitejas dienas kārtībā bija sarunas par 2021. gada pasaules čempionāta hokejā vīriešiem vajadzībām, otrās sacensību arēnas izveidi Olimpiskajā sporta centrā un par čempionāta treniņu halles Kultūras un sporta centra "Daugavas stadions" teritorijā būvniecības procesu un gatavību čempionātam.

Rīcības komiteja diskutēja arī par plānotajiem epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai čempionāta laikā, Covid-19 drošības protokola izstrādes gaitu un par turpmāko rīcības komitejas darba organizāciju.

Nākamā rīcības komitejas sēde tiks sasaukt marta sākumā.

LETA jau ziņoja, ka pirmdien uz pirmo sēdi sanāca pasaules čempionāta hokejā jaunais rīcības komitejas sastāvs, kurā pēc IZM rosinājuma valdībā tika iekļauts veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP), satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP), ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (Par cilvēcīgu Latviju; KPV LV), kā arī Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (PP). Savukārt no rīcības komitejas sastāva tika izslēgts bijušais Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs.

Ņemot vērā, ka šī gada 2. februārī Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) padomes sēdē lēmumu visu čempionātu organizēt Latvijā, Rīgā, kā arī faktu, ka līdz čempionāta sākumam – 21. maijam – ir atlikušas mazāk nekā 100 dienas, bija nepieciešams paplašināt rīcības komitejas sastāvu, iekļaujot tajā veselības ministru, kurš būs atbildīgs par Covid-19 izaicinājumiem čempionāta organizēšanas procesiem, satiksmes ministru – transporta sektora jautājumiem – un ekonomikas ministru, kurš atbildēs par viesnīcu sektora, valsts ārējā tēla un būvniecības jautājumiem čempionāta organizēšanas procesā.

Jau ziņots, ka valdība janvārī lēma ieguldīt papildu trīs miljonus eiro Latvijas Olimpiskā sporta centra pielāgošanai, lai Rīga varētu viena pati uzņemt 2021. gada pasaules čempionātu hokejā. Šie līdzekļi tiks ieguldīti arēnas sagatavošanai, aprīkošanai, ledus laukuma iekārtošanai futbola arēnas vietā un ar nomu saistīto izmaksu segšanai. Vienlaikus Severs atgādināja, ka Latvija jau 2017. gadā uzņēmās saistības rīkot vienu čempionāta posmu Rīgā, līdz ar to jau iepriekš hokeja čempionāta vajadzībām tika iezīmēti 700 000 eiro.

Saskaņā ar valdībā lemto, minētais finansējums trīs miljonu eiro apmērā un iepriekš plānotie 700 000 eiro jau ir rezervēti valsts budžetā. IZM vēl atbilstoši Ministru kabinetā lemtajam virzīs skatīšanai valdībā konkrētus lēmumus par līdzekļu piešķiršanu, un tas notikšot pa daļām, atbilstoši faktiskajām vajadzībām.

LETA jau ziņoja, ka IIHF padome nobalsoja par Rīgas apstiprināšanu par vienīgo 2021. gada pasaules hokeja čempionāta rīkotāju. Šī gada pasaules čempionāts bija jāuzņem Minskai un Rīgai, taču 18. janvārī IIHF Padomes sēdē Baltkrievijas galvaspilsētai tika atņemtas meistarsacīkšu rīkotāju tiesības.

2022. gadā turnīru plānots uzņemt Somijai (Helsinkiem un Tamperei), 2023.gadā – Krievijai (Sanktpēterburgai), 2024. gadā Čehijai (Prāgai un Ostravai), bet 2025. gadā – Zviedrijai un Dānijai.

2021.gada pasaules čempionāts ieplānots no 21. maija līdz 6. jūnijam. Iepriekš bija plānots, ka meistarsacīkstes sāksies 7. maijā, taču tās tika pārceltas pāris nedēļas uz priekšu, jo Eiropā varētu aizkavēties nacionālo čempionātu izspēle.

Rīga pasaules meistarsacīkstes līdz šim vienīgo reizi uzņēmusi 2006. gadā.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

"Daugavas" stadions Jānis Vitenbergs IZM Daniels Pavļuts IIHF Izglītības un zinātnes ministrija Oļegs Burovs Pasaules čempionāts hokejā Rīgas dome Tālis Linkaits
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form