Latvijas hokeja izlasei uzvaru papildlaikā atkal izrauj talantīgais Smirnovs

Latvijas hokeja izlase piektdien izcīnīja otro uzvaru Četru nāciju hokeja turnīrā Liepājā, pateicoties Denisa Smirnova vārtu guvumam, papildlaikā ar rezultātu 2:1 (0:1, 1:0, 0:0, 1:0) pieveicot Francijas valstsvienību.

Mājinieki jau spēles otrajā minūtē piedzīvoja "aukstu dušu". Nepārdomāti pretinieku aizsardzības zonā nospēlēja pirmā maiņa, kas ļāva Šarlam Bertrānam vienatnē aizslidot pret izlases debitantu Kristapu Nazarovu un atklāt spēles rezultātu.

Spēles turpinājumā iniciatīva vairāk pat piederēja Francijas izlasei, tomēr Latvijas valstsvienība otrajā periodā spēja mainīt spēles gaitu. Mājinieki ar trešo piegājienu spēja izmantot skaitlisko vairākumu, Mikam Indrašim raidot ripu tuvajā vārtu stūrī pēc Ralfa Freiberga piespēles.

Taču otro vakaru pēc kārtas mačs noslēdzās vien papildlaikā. Tajā uzvaru mājiniekiem izrāva ceturto spēli izlasē aizvadošais uzbrucējs Deniss Smirnovs, kurš veica izcilu sologājienu un raidīja ripu starp Enrī Busī kājsargiem. 20 gadus vecais hokejists, kurš ikdienā pārstāv Šveices augstākās hokeja līgas (NLA) vienību Ženēvas "Servette", jau ceturtdien realizēja izšķirīgo pēcspēles metienu, kas ļāva Latvijas izlasei pieveikt Slovēnijas valstsvienību.

Par Latvijas valstsvienības vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Ralfs Freibergs, kurš izcēlās ar vienu rezultatīvu piespēli, bet turnīrā nopelnījis jau trīs punktus. Savukārt viesu komandā šo godu izpelnījās Enrī busī, kurš atvairīja 27 no 29 metieniem. Latvijas izlases vārtsargs Kristaps Nazarovs tika galā ar 25 no 26 metieniem.

Latvija par divām uzvarētajām spēlēm papildlaikā nopelnījusi četrus punktus, bet tikpat punktu ir Slovēnijas valstsvienībai, kas piektdienas pirmajā spēlē ar 2:0 pieveica Baltkrievijas izlasi. Baltkrievu hokejisti, pateicoties ceturtdien pamatlaikā izcīnītajai uzvarai pret Franciju, guvuši trīs punktus, bet franču hokejisti tikuši tikai pie viena punkta.

Laukuma saimnieki sestdien pulksten 17.30 tiksies ar Baltkrievijas valstsvienību. Izredzes uz uzvaru turnīrā saglabā gan Latvijas, gan Baltkrievijas, kā arī Slovēnijas hokeja izlases.

LIEPĀJAS HOKEJA TURNĪRS: LATVIJA - FRANCIJA
Latvija - Francija 2:1 (0:1, 1:0, 0:0, 1:0)Spēles statistika:Metieni pa vārtiem: Latvija - 29 (4+13+9+3), Francija - 26 (9+9+7+1)Uzvarētie iemetieni: Latvija - 29 (12+10+6+1), Francija - 27 (7+11+8+1)Soda minūtes: Latvija - 6 (0+2+4+0), Francija - 20 (12+4+4+0)
Deniss Smirnovs pēc spēles intervijā LTV par otrajiem uzvaras vārtiem divās spēlēs: "Paveicās. Nav nekādas meistarības. Viņiem varbūt bija mazliet vairāk atpūtas nekā mums, bet otrajā periodā jau iegājām spēlē un sanāca iemest arī. Protams, ka francūži mūs uzkurināja, bet hokejs bez spēka paņēmieniem nav hokejs. Man pretinieku komandā kādi četri, pieci čomi spēlē, tā kā bija laiks arī pasmieties uz laukuma. Bet citādi nopietna spēle, lai gan pārbaudes spēle. Rīt pret Baltkrieviju rādīsim labu hokeju un iesim pēc uzvaras."
Abas komandas skatītājiem par prieku vēl izspēlē pēcspēles metienus. Francijas izlases labā izgājienu realizē Rešs. Vītoliņš atbild nesekmīgi. Bozons met garām vārtiem. Tāds pats liktenis arī Freiberga metienam. Bertrāns šķietami apspēlē Nazarovu, bet vārtsargs ar kājsargu "aizver" vārtu stūri. Ņekļudova metienu ar kājsargu atvaira Busī. Rica metienu atvaira Nazarovs. Sarkanim īsti nesanāk metiens.Leklerks un Bajaruns apmainās ar neprecīziem metieniem. Plezīram veiktajā sērijā ar 1:0 uzvar Francija.
62:21 min. Latvija - Francija 2:1Deniss Smirnovs ielaužas zonā, izslido cauri diviem Francijas izlases aizsargiem un met ripu cauri Busī kājsargiem. Latvija izcīna otro uzvaru Liepājas turnīrā!
Daugaviņš un Karsums izcili divatā apspēlē pretinieku hokejistus, bet Karsums metienu no labas pozīcijas raida virsū Busī.
Frenks Razgals izlaužas līdz Francijas vārtiem, bet krīt. Svilpe neseko. Atkārtojumā var redzēt, ka Razgals patiešām tika klupināts tieši pie vārtsarga laukuma. Nazarovs atvairījis jau divus metienus.
Sācies papildlaiks!
Statistika pēc trim periodiem:Metieni pa vārtiem: Latvija - 26 (4+13+9), Francija - 25 (9+9+7)Uzvarētie iemetieni: Latvija - 28 (12+10+6), Francija - 25 (7+11+8)Soda minūtes: Latvija - 6 (0+2+4), Francija - 20 (12+4+4)
Noslēdzies 3. periods. Latvija - Francija 1:1
Latvijas izlase pieprasa pusminūtes pārtraukumu. Hārtlijs pat neko nezīmē, bet vien atpūtina izlases vadošos hokejistus. Vēl apmēram viena minūte spēlē, 40 sekundes vairākumā. Bertons izcili kavē laiku, Latvijas izlase vairāk neko neizveido.
Paiet 40 sekundes līdz mājinieki nostājas zonā. Vārtu priekšā nonāk Indrašis, tomēr viņam neļauj izpildīt metienu. Vēl minūte vairākumā. Daugaviņš ar ķermeņa valodu rāda, ka dos piespēli šķērsām zonai, tomēr izpilda negaidītu piespēli uz vārtu priekšu, kur ripas lidojumu pielabo Karsums. Savā vietā gan Busī.
57:38 min. Latvijas izlase spēlēs vairākumāIndrašis agresīvi ieslido zonā, piesaistot divu pretinieku aizsargu uzmanību. Ripa tiek atstāta Karsumam, kurš nonāk labā metiena pozīcijā, tomēr viņu ar noteikumu pārkāpumu kavē Peters Valjērs.
Latvijas izlasei šķietami pieder iniciatīva, tomēr viesi ar pretuzbrukumiem rada krietni lielākas briesmas Nazarova vārtiem nekā to spēj mājinieki otrajā laukuma pusē. Atlikušas vēl trīsarpus minūtes pamatlaikā.
Bozons izpilda piespēli šķērsām Latvijas aizsardzības zonai. Rešs to uzņem, bet neizmanto iespēju raidīt ripu pustukšā vārtu stūrī.
Bertrāns pielido Trebišē uzmetienu vārtu virzienā, ripai atsitoties pret vārtu pārliktni. Nazarovs nebūtu bijis glābējs. Sešarpus minūtes atlikušas pamatlaikā.
Manavjans atriebjas Ņekļudovam par azartisku spēli, pagrūžot viņu mugurā un vēl lieku reizi pabakstot, kamēr izlases debitants guļ uz ledus. Ņekļudovs lec kājās un neļauj pieredzējušajam hokejistam sevi aiztikt.
Ripa pamet zonu un Francijas izlases uzbrucēji izdomā nomainīties. Tas dod mājiniekiem iespēju aizslidot trijatā pret diviem aizsargiem, bet pēc divām izpildītajām piespēlēm Indrašis ripu met virsū vārtsargam. Francijas valstsvienība iztur skaitlisko mazākumu.
Indraša metiens tiek bloķēts, bet Daugaviņš ripu pēc piespēlēs šķērsām pretinieku zonai raida garām vārtiem.
49:16 min. Latvijas izlase spēlēs vairākumāBertrāns sodīts par Salijas turēšanu.
Daugaviņš nodod īsu piespēli Indrašim, kurš to nekavējoties cenšas novirzīt tālāk Karsumam, tomēr zibenīgā saspēle līdz galam neizdodas. Pamatlaikā palikušas vēl 12 minūtes.
Mājinieki jau spēlē četratā. Freibergs un Indrašis bloķē metienus viens pēc otra. Freibergs gan šajā epizodē cietis un turpina spēlēt, neskatoties uz sāpēm. Mazākums izciests, ripa paliek Latvijas zonā, bet ar laiku valstsvienība to spēj raidīt viduszonā.
Sākotnēji abas komandas cīnās gar laukuma apmalēm, bet ar laiku Francijas izlase nostājas zonā. Gutigs izpilda uzmetienu pa vārtiem, pie Nazarova pieslido Leklerks, kurš cenšas tikt pie ripas, bet viņu ar spēka spēli pārmāca Salija un Freibergs.
41:34 min. Latvija spēlēs "lielajā" mazākumāBertrāns nonāk ļoti labā pozīcijā vārtu priekšā. Artūrs Kulda ar nūju viņu klupina.
40:33 min. Latvijas izlase spēlēs mazākumāFrenks Razgals laukuma neitrālajā zonā ar nūju iesit pretinieku spēlētājam.
Sācies 3. periods.
Statistika pēc diviem periodiem:Metieni pa vārtiem: Latvija - 17 (4+13), Francija - 18 (9+9)Uzvarētie iemetieni: Latvija - 10 (5+5), Francija - 11 (5+6)Soda minūtes: Latvija - 2 (0+2), Francija - 16 (12+4)
Miks Indrašis intervijā LTV: "Domāju, ka spēlējam diezgan normāli. Otrajā periodā mazliet pielikām. Pirmais nemaz nebija tik slikts, bet ielaidām vārtus un nācās atspēlēties. Trešajā periodā vēl audzēsim tempu. Nebiju ilgi spēlējis, tā kā jūtos diezgan labi."
Noslēdzies 2. periods. Latvija - Francija 1:1
Bīstamu piespēli gar vārtiem uztver Bertrāns, tomēr viņam ripa iestrēgst kaut kur starp slidām.
Bertrāns "izlien" no aizvārtes un ar piespēli atrod Trebišē, kurš pieslēdzās uzbrukumam, pieslidojot vārtiem, bet nespēj pārspēt Nazarovu. Drūzma pie vārtiem atkal noslēdzas, kādam no aizsargiem uzgrūžot vārtsargam virsū pretinieku.
Latvijas izlase sarīko pamatīgu vētru uzbrukuma zonā, tomēr vārti tā arī netiek gūti. Iespējams, ka bīstamākais raidījums bija Andersonam, kurš ripu raidīja pa ledu tālajā, apakšējā vārtu stūrī.
33:20 min. Latvija - Francija 1:1Vārti nobriest. Freibergs, gūstot trešo rezultativitātes punktu turnīrā, no zilās līnijas dod piespēli Indrašim, kurš apmēram no iemetiena apļa to bez apstādināšanas raida tuvajā vārtu stūrī.
Kulda izpilda metienu, kas lido tieši garām vairākiem ceļā stāvošiem hokejistiem. Francijas izlases vārtsargs gan to tver. Pusminūti vēlāk, Latvijai strauji ieejot zonā, Razgals izpilda labu piespēli gar vārtiem, bet Sarkanis līdz tai neaizsniedzas. Viesi iztur skaitlisko mazākumu.
31:55 min. Latvijas izlase spēlēs vairākumāFrancija vien uz pāris sekundēm spēlē skaitliski vienādos sastāvos līdz tiek sodīti par sešiem laukumā esošiem hokejistiem.
Latvijas izlase ar vienu piespēli pāri laukumam tiek pretinieku zonā. Bajaruns izpilda spēcīgu metienu pa zemi, bet pie atlēkušās ripas jau slido Andersons, kuram iespēju gan nedod Busī, tverot ripu.
29:50 min. Latvijas izlase spēlēs vairākumāFrenks Razgals ar aktivitāti pretinieku zonā izprovocē Ekefilu uz noteikumu pārkāpumu.
Daugaviņš izcili nospēlē mazākumā, izkārtojot Andersonam izgājienu pret vārtsargu. Uzbrucējs ripu met pāri vārtiem.
Rešs skaisti apmāna Jansonu, turpina slidojumu tuvāk vārtiem un atstāja ripu pa metienam Bertrānam, kurš apmēram no pusotra metra attāluma to pārlidina pāri vārtiem.
26:31 min. Latvijas izlase spēlēs mazākumāDeniss Smirnovs pie apmales ar nūju klupina Robinu Gaborī.
Ņekļudovs labi pacīnās aiz pretinieku vārtiem, izkārtojot metienu no labas pozīcijas Bajarunam, tomēr aizsargi to bloķē.
Bajaruns pielavās vārtiem no laukuma labā stūra un met ripu tuvējā, augšējā stūrī. Vairāki hokejisti pieslido pēc atlēkušās ripas, bet Busē to spēj piespiest.
Spēcīgu Kuldas metienu vārtu priekšā atvaira viesu vārtsargs. Pie ripas tiek Karsums, kuram īsti nepadodas neviens no diviem atkārtotiem metieniem.
Sācies 2. periods.
Pirmā perioda statistika:Metieni pa vārtiem: Latvija - 4, Francija - 9Uzvarētie iemetieni: Latvija - 5, Francija - 5Soda minūtes: Lavija - 0, Francija - 12
Ralfs Freibergs intervijā LTV par ielaistajiem vārtiem: "Gribējām iemest. Visi vairāk domāja par uzbrukuma nekā aizsardzību. Arī es vairāk nošmaucos un pagāju uz priekšu, bet kļūdījos. Tāds ir hokejs... Šodien pretinieks ir labāks un ātrās nekā vakar. Grūtāk spēlēt, bet esam spēli labāk iesākuši nekā vakar. Otrajā periodā sāksim ar lielāku pārliecību un viss aizies."
Noslēdzies 1. periods. Latvija - Francija 0:1
Latvija pretiniekiem ripu atņem viņu aizsardzības zonā. Bajaruns ar labu piespēli izvirza Jansonu izgājienā divatā pret vienu aizsargu. Jansons gan, iespējams, nospēlē pārāk nesavtīgi un kļūdas piespēlē, kas būtu Smirnovam devusi iespēju raidīt ripu pustukšos vārtos.
Ričards Birziņš izpilda bīstamu metienu no labas pozīcijas, bet ripa spurdz garām vārtiem.
Francijas izlase perioda otrajā pusē mazliet noplakusi. Tai vairs neiznāk sekmīgi ar piespēlēm doties uzbrukumā. Iniciatīvu pārņēmuši mājinieki.
Sarkanis izpelnījies vietu vairākumā kopā ar Karsumu, Indraši un Daugaviņu kā ceturtais uzbrucējs. Karsums izpilda bīstamu metienu, ieslidojot zonā kā "otrais temps". Par vairākuma ievadā izpildīto metienu bīstamākas iespējas Latvija vairs nerada. Francija izcieš mazākumu.
12:00 min. Latvijas izlase spēlēs vairākumāTedijs Trabišē mugurā pagrūž pie borta esošo Denisu Smirnovu. Pēc rupjās epizodes sākas grūstīšanās, kurā iesaistās vairāki abu izlašu spēlētāji. Trabišē izpelnījies 2+10 minūšu noraidījumu.
Latvija vienā uzbrukumā izpilda divus metienus no zilās līnijas pa ledus. Eduarda Jansona metienu vārtu priekšā pielabo Toms Andersons, bet ripa atsitas pret Enrī Busē kājsargiem.
Antonija Reša metiens tik bloķēts, bet vienlaikus Arvils Bergmanis uzgrūž Nazarovam virsū Eliotu Bertonu, kuru pats pēc tam saķer aiz formas un novelk nost no sava vārtsarga.
Abas komandas apmainās ar spēcīgiem metieniem no distances, kurus tver vārtsargi. Latvijas izlases rindās metienu izpildīja Kirils Galoha, bet visiem Kevins Ekefils.
Francija nevairās uzbrukt. Nazarovam jātver spēcīgs plaukstas metiens no zilās līnijas.
1:15 min. Latvija - Francija 0:1Pirmā maiņa piedalās iemetienā Francijas zonā, Kaspars Daugaviņš pazaudē ripu un vienatnē pret Nazarovu aizslido Šarls Bertrāns, kurš no neērtās nūjas puses pārceļ ripu pāri uz ledus esošajam vārtsargam.
Vārtos stāsies Ventspilī dzimušais vārtsargs Kristaps Nazarovs, kurš šogad sargā "Optibet" hokeja līgas vienības "Liepāja" vārtus. Tāpat izlasē debitēs viņa komandas biedrs Romāns Ņekļudovs.
Mārtiņš Karsums pirms spēles intervijā LTV: "Vienmēr forši izlasē spēlēt, cik nu tas pēdējā laikā man sanācis. Diezgan grūti trīs reizes trīs dienās spēlēt. Sen neesmu pat divreiz divās dienās spēlējis. Francija arī spēlē agresīvi, tā kā būs smagi. Par trešo spēli tad jau redzēs rītdien. Noteikti jāuzlabo sniegums pēc vakardienas. Pirmais periods bija normāls, bet par otro un trešo periodu nezinu. Laikam domājām, ka būs viegla spēle, sākām domāt kaut kādas muļķības savā zonā. Labi, ka papildlaikā spējām uzvarēt. Ceru, ka secinājumus izdarījām."
Latvijas izlase pēdējo reizi ar Franciju tikās, gatavojoties 2019. gada pasaules čempionātam hokejā. Toreiz Latvijas valstsvienība "Euro Hockey Challenge" turnīrā 19. aprīlī izbraukumā svinēja uzvaru ar rezultātu 3:2 pēcspēles metienos, bet divas dienas vēlāk piekāpās ar 0:2.
Latvijas izlases labā vārtus guva Rihards Melnalksnis un Ralfs Freibergs, bet pēcspēles metienos izcēlās Miks Indrašis un Deniss Smirnovs. Francijas vienības rindās pa vārtu guvumam Sašam Treijē un Giljemam Leklerkam.
Savukārt Francijas valstsvienība ar rezultātu 2:4 atzina Baltkrievijas pārākumu.https://www.delfi.lv/sports/news/hokejs/cetru-naciju-turnirs-liepaja-sakas-ar-baltkrievijas-hokejistu-uzvaru.d?id=51619719
Latvijas izlase turpina dalību Četru nāciju turnīrā Liepājā, tiekoties ar Francijas valstsvienību. Turnīra saimnieki ceturtdien pēcspēles metienos pieveica Slovēnijas izlasi.https://www.delfi.lv/sports/news/hokejs/latvijas-hokeja-izlase-daugavina-100-spele-apspele-sloveniju.d?id=51619775