Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubs Tampabejas "Lightning" otrdien mājās Austrumu konferences fināla ceturtajā spēlē pieveica Ņujorkas "Rangers" vienību, sērijā panākot rezultātu 2-2.

"Lightning" hokejisti spēlē uzvarēja ar 4:1 (1:0, 1:0, 2:1). Tampabejas vienība tādējādi saglabā cerības trešo gadu pēc kārtas triumfēt Stenlija kausā. Šāds panākums pēdējo reizi padevās Ņujorkas "Islanders" komandai, kas titulu izcīnīja četras sezonas pēc kārtas (no 1980. līdz 1983. gadam).

Jau spēles trešajā minūtē pirmos vārtus guva Pats Marūns, kurš izcēlās ar atkārtotu metienu. Savukārt rezultātu 2:0 panāca Ņikita Kučerovs, kurš pēc Ondržeja Palāta piespēles izspruka no trīs pretinieku ķetnām un izgājienā pārspēja Igoru Šestjorkinu.

Liela loma pārsvara noturēšanā bija Andrejam Vasiļevskim. Vārtsargs sēriju sāka neveiksmīgi, pirmajās divās spēlēs ielaižot deviņas ripas, bet šoreiz atvairīja 34 no 35 metieniem, liedzot "Rangers" komandai samazināt deficītu. Stīvens Stemkoss trešās trešdaļas ievadā jau guva trešos mājinieku vārtus, bet Vasiļevskis tika pārspēts vien trīsarpus minūtes pirms mača beigām, kad vairākumu realizēja Artēmijs Panarins. Līdz tam brīdim vārtsargs ripu nebija ielaidis pēdējās 67 minūtes.

Spēlei punktu pielika Palāts, kurš deviņas sekundes pirms pamatlaika beigām raidīja ripu tukšos vārtos. Čehijas hokejists spēli noslēdza ar vieniem gūtiem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm.

Viesu komandas vārtos Šestjorkins atvairīja 27 no 30 raidījumiem.

Sērijas piektā spēle ceturtdien norisināsies Ņujorkā. Šī dueļa uzvarētāju Stenlija kausa finālā jau sagaida Kolorādo "Avalanche" vienība, kas pirmdien arī ceturtajā spēlē pārspēja Edmontonas "Oilers" komandu.