Nacionālās hokeja līgas (NHL) Rietumu konferences fināla pirmajā mačā Edmontonas "Oilers" ar rezultātu 3:2 pārspēja mājinieci Dalasas "Stars". Izšķirošos vārtus Kanādas pilsētas komanda guva otrajā pagarinājumā.

Spēles pirmajās 20 minūtēs vārti netika gūti, bet jau otrās trešdaļas pašā pirmajā minūtē Leons Draizaitls vadībā izvirzīja Edmontonas vienību. "Oilers" vadību nepilnas četras minūtes vēlāk dubultoja Zaks Haimans.

"Vārtu ballīte" Dalasā turpinājās, aptuveni divas minūtes vēlāk Taileram Seiginam iemetot pirmo golu "Stars" labā. Pirms trešā perioda "Stars" bija vienu vārtu deficīts.

Nepilnas četras minūtes pirms spēles beigām Seigins arī panāca izlīdzinājumu – kanādietis pēc Džeisona Robertsona metiena pirmais tika pie atlēkušās ripa un raidīja to tukšā Edmontonas vārtu stūrī. Uzreiz pēc zaudētajiem vārtiem "Oilers" hokejists Dilans Holovejs izskrēja izgājienā viens pret Dalasas vārtsargu, taču viņam vārtus gūt neizdevās, un mačs nonāca līdz pagarinājumam.

Pirmajā pagarinājumā "Stars" četras minūtes varēja spēlēt vairākumā, taču viena vīra pārsvaru Teksasas vienība nespēja izmantot.

"Oilers" superzvaigznei Konoram Makdeividam iespēja noslēgt maču bija jau pirmajā pagarinājumā, kad viņš tika atstāts brīvs vārtu priekšā, taču Džeiks Otindžers ar fenomenālu "seivu" izglāba "Stars" no vārtu zaudējuma.

Otrā pagarinājuma pašā sākumā Makdeivids izdarīja to, ko nespēja dažas minūtes iepriekš – pēc aizsarga Evana Būšāra piespēles kanādiešu hokejists mainīja ripas lidojuma virzienu un pārspēja Otindžeru, atnesot "Oilers" svarīgu uzvaru izbraukumā.

Edmontona šajā spēlē izdarīja vairāk metienus vārtu rāmī – 38:33.

Sērijas otrā spēle paredzēta naktī uz svētdienu pēc Latvijas laika.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!