Nākamnedēļ Ziemeļlatvijā notiks prestižā 'Baltic Chain Tour' velobrauciena posms
Foto: Publicitātes foto

Nākamajā nedēļā no 20. līdz 22. augustam Igaunijā un Latvijā notiks prestižais Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) 2. kategorijas daudzdienu velobrauciens "Baltic Chain Tour". Latvijas posms norisināsies, svētdien 22. augustā. Distance vedīs cauri Valkai, Strenčiem, Valmierai, Mazsalacai un Rūjienai, ziņo Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau vairākus gadus "Baltic Chain Tour" ir vienīgās Latvijā notiekošās UCI kategorijas šosejas riteņbraukšanas sacensības. Šogad prestižais norisināsies pa Igaunijas un Latvijas ceļiem. Plānots, ka Lietuvā velobrauciens atgriezīsies 2022. gadā.

Sacensībām pieteicies rekordliels komandu skaits. Baltijas ceļos par uzvaru cīnīsies kopumā 23 komandas, dalībnieku skaitam sasniedzot 161 velosportistu. Jāizceļ Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Zviedrijas un Somijas nacionālo izlašu dalība, pasaules tūres vienības "FDJ Groupama" attīstības vienības, norvēģu komanda "Uno X", kā arī citas kontinentālā un klubu līmeņa komandas no Norvēģijas, Vācijas, Baltkrievijas, Polijas, Kuveitas, Čehijas, Nīderlandes un Francijas.

Latviju prestižajā velobraucienā pārstāvēs Latvijas nacionālā izlase ar Māri Bogdanoviču, Andžu Flaksi un Aleksu Krastu priekšgalā. Pilns Latvijas izlases sastāvs dalībai prestižajās sacensībās būs zināms nākamās nedēļas sākumā.

Velobrauciens startēs piektdien, 20. augustā, Tallinā ar 175 kilometru garo pirmo posmu. Sacensības turpināsies sestdien, kad Tartu pilsētā tiks veikts 175 kilometru garais otrais posms. Interesanti, ka šajā etapā riteņbraucēji veiks sešu kilometru garu grants sektoru.

Latvijas posms gaidāms svētdien, 21. augustā. Starts Latvijas valsts etapam tiks dots pulksten 11.:00 uz Latvijas un Igaunijas robežas Valkas un Valgas pilsētās. Distance tālāk vedīs uz Strenčiem, kur Rīgas ielā ap pulksten 11.40 gaidāms pirmais starpfinišs. Turpinājumā kuplais peletons dosies uz Valmieru. Virzoties pa apvedceļu, braucēji nonāks uz Mazsalacas šosejas. Tālāk ceļš caur Matīšiem vedīs uz Mazsalacu. Ap pulksten 13.00 Gustava Ērenpreisa ielā, Mazsalacā gaidāms otrais starpfinišs.

Turpinājumā distance vedīs uz Rūjienu, kur esošajā Rīgas ielā ap pulksten 13.27 gaidāms trešais starpfinišs. Distances pēdējie 45 kilometri būs pa Valkas šoseju. Finišs atradīsies pie Latvijas un Igaunijas robežas ap pulksten 14.30.

Pirmais latvietis, kuram izdevies uzvarēt "Baltic Chain Tour" velobraucienu ir Harijs Japiņš, kurš to paveica tālajā 1955. gadā, kas sacensības notika pirmo reizi. Pēc velobrauciena atjaunošanas 2011. gadā, no mūsu valsts sportistiem kopvērtējumā uzvarēt izdevies Mārim Bogdanovičam (2016. gadā) un Emīlam Liepiņam (2018. gadā). Interesanti, ka 2014. gadā tūres kopvērtējumā triumfēja šī brīža pasaules riteņbraukšanas superzvaigzne Metjū van der Pūls.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sacensības rīko Igaunijas un Latvijas riteņbraukšanas federācijas. Latvijas posma norise iespējama, pateicoties Izglītības un zinātnes ministrijas piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem.

Tags

Izglītības un zinātnes ministrija Mazsalaca Riteņbraukšana Strenči Tartu UCI Valga Valmiera Velobrauciens
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form