Riteņbraukšanas federācija vēlas arī LOK ģenerālsekretāra Lejnieka atkāpšanos
Foto: Patriks Pauls Briķis, DELFI

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsekretāram Kārlim Lejniekam vajadzētu sekot nu jau bijušā organizācijas prezidenta Žorža Tikmera piemēram un atkāpties no sava amata, uzskata Latvijas Riteņbraukšanas federācijas (LRF) prezidents Sandis Āķis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tikmers trešdien paziņoja par atkāpšanos no LOK prezidenta amata, "uzņemoties atbildību, kā arī lai pasargātu Latvijas sportistus un arī savu ģimeni no aizkulišu intrigām un nepamatotiem apvainojumiem". Organizācijas faktiskais vadītājs šobrīd ir LOK ģenerālsekretārs Lejnieks, kurš kopā ar Tikmeru strādājis pēdējos trīs gadus.

Lejnieks pagaidām negrasās atkāpties no amata, un par viņa palikšanu amatā tiks lemts nākamajā piektdienā, 26.maijā, gaidāmajā LOK Ģenerālās asamblejas ārkārtas sesijā. Lejnieks LOK faktiski vadīja jau pēdējās nedēļas, jo Tikmeram pēc operācijas ir darbnespējas lapa.

"Federācijas viedoklis, kāds izskanēja pagājušajā nedēļā padomes sēdē, ir, ka jāatkāpjas būtu ne tikai Tikmeram, bet arī Lejniekam," teica Āķis.

LRF prezidents arī uzsvēra, ka šobrīd izskatās, ka Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) nav politiskās uzticības ne LOK, ne Latvijas Sporta federāciju padomei (LSFP). Plānots, ka tieši vienai no šīm organizācijām nākotnē jākļūst par IZM vienīgo partneri valsts finansējuma sadalē sportam.

"Līdz ar to regulāri tiekam turēti tādā kā pavadā un badā. It īpaši šogad, kad pēdējā brīdī tiek apstiprināti kādi budžeti," atzina Āķis, uzsverot, ka zaudētāji šajā situācijā ir federācijas un sportisti.

Atbildot uz jautājumu, vai LRF prezidents redz kādu personu vai komandu, kas varētu atgriezt federāciju uzticību LOK, Āķis atbildēja noraidoši. "Gribam dzirdēt LOK atbalstu sporta nozarei kā tādai, piemēram, ne tikai jautājumos par finansējumu sportistiem, bet arī federācijām," teica Āķis.

Aprīlī publiskajā telpā izskanēja aizdomas par iespējamu interešu konfliktu, LOK prezidenta Tikmera dzīvesbiedrēm nonākot vienu un to pašu ar LOK saistītu uzņēmumu dalībnieku rindās. Pats Tikmers noraidīja aizdomas par iespējamu interešu konfliktu un saistībā ar izskanējušo informāciju paziņoja, ka varot saskatīt Latvijas Basketbola savienības (LBS) vēlmi īstenot pret viņu vērstu nomelnošanas kampaņu cīņā par ietekmi LOK. Vēlāk gan Tikmers atvainojās par saviem izteikumiem pret LBS, kuras prezidents Raimonds Vējonis atvainošanos pieņēma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.