Latvijas tenisa izlase trešdien dalību "Merks Cup" tenisa turnīrā Tallinā uzsākusi ar divām uzvarām trīs spēlēs, uzvaras gan vienspēlē, gan dubultspēlē svinot 18 gadus vecajam Kārlim Ozoliņam.

Pirmajā spēlē Kārlis Ozoliņš (ATP 1133., ITF Jun. 6.) ar rezultātu 6-1, 6-3 pārspēja Vladimiru Ivanovu (ATP 738.). Savukārt otrajā mačā Igaunijas izlase rezultātu izlīdzināja, Anetai Kontaveitai (WTA 22.) ar 6-1, 6-2 pieveicot Anastasiju Sevastovu (WTA 43.).

Dienas pirmo pusi noslēdza dubultspēle kungiem, kurā Ernests Gulbis/Kārlis Ozoliņš pārspēja Jurgenu Zopu/Vladimiru Ivanovu, svinot uzvaru ar rezultātu 7-6 (7:1), 6-4.

Dienas pirmajā mačā Ozoliņš lauza jau pirmo Ivanova servi, bet tad spēli turpināja ar ļoti precīzu un spēcīgu servēšanu. Pirmajā setā jauneklim uzvara ar rezultātu 6-1. Arīdzan otrais sets iesākās tāpat, bet tā laikā 33 gadus vecais Igaunijas tenisists izrādīja lielāku pretestību, brīžiem liekot Ozoliņam panervozēt arī savos serves geimos. Tomēr Ozoliņš vadību tā arī neatdeva, svinot uzvaru mačā ar rezultātu 6-1, 6-3.

Sērija tika turpināta ar vienspēli dāmām, kurā absolūti dominēja Aneta Kontaveita. Mājiniece ar apbrīnojamu enerģiju un precizitāti apspēlēja Anastasiju Sevastovu. Pirmajā setā dižas intrigas nebija, bet mača izskaņā Sevastova spēja atgūties no divām mačbumbām, panākot rezultātu 2-5.

Arīdzan nākamajā geimā liepājniece neļāva pretiniecei izmantot mačbumbu, tiekot pat pie breikbumbas. Tomēr laukuma saimniece serves geimu tā arī neatdeva, izcīnot uzvaru mačā ar ceturto iespēju.

Savukārt par vissīvāko maču izvērtās kungu dubultspēle. Tās pirmajā setā neviens no duetiem neatdeva serves geimu, tādēļ uzvarētājs bija jānoskaidro taibreikā. Tajā pārliecinoši nospēlēja tieši Ozoliņš, kura sniegums ļāva Latvijas izlasei uzvarēt pirmo setu.

Otrā seta pirmajā geimā Latvijas izlase lēma, ka šoreiz, rezultātam esot 40:40, izšķirīgo servi uzņems Ozoliņš. Jaunais tenisists uzticību attaisnoja, laužot Zopa servi. Viesi tādējādi uzsāka veiksmīgu spēles nogriezni, panākot rezultātu 4-0.

Tomēr, kļūdoties piektā geima izskaņā, pārliecību šķietami zaudēja Ozoliņš. Igaunijas izlase turklāt spēja atspēlēties, panākot jau 4-4. Taču, tiekot pie iespējas izraut uzvaru setā, roka nodrebēja arī Jurgenam Zopam, viesiem otrajā setā triumfējot ar rezultātu 6-4.

Ap pulksten 18.00 turpināsies pirmās dienas spēles, Jeļenai Ostapenko (WTA 41.) laukumā tiekoties ar Kaiu Kanepi (WTA 99.). Savukārt vakara izskaņā vienspēlē spēkosies abu valstu vadošie tenisisti Ernests Gulbis (ATP 162.) un Jurgens Zops (ATP 540.).

Portāls "Delfi" piedāvāja spēļu teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētāku mača notikumu aprakstu.