Latvijas tenisiste Jeļena Ostapenko trešdien, 3. aprīlī, Čārlstonas "Premier 700" turnīra otrās kārtas spēlē trešajā setā nonāca zaudētājos ar 1-5, bet tad apbrīnojami atspēlējās un uzvarēja ASV tenisisti Šelbiju Rodžersu ar rezultātu 4-6, 6-3, 7-6 (7:4).

Pretiniece WTA turnīros nebija piedalījusies vairāk nekā gadu ceļgala savainojuma dēļ. Tādējādi savulaik 48. pasaules labākās tenisistes vārds šobrīd nav atrodams rangā.

Tomēr Rodžersa jau spēles sākumā rādīja labu sniegumu, uzsākot maču ar diviem uzvarētiem geimiem. Ostapenko šķietami salauza seta gaitu, divus geimus uzvarot "sausā" un panākot 3-2. Tomēr pretiniece nospēlēja veiksmīgāk atbildīgos brīžos, savu pārsvaru pārvēršot uzvarētā setā.

Otrais sets tika uzsākts pietiekami pārliecinoši, latvietei izvirzoties vadībā ar 3-1. Lai gan sekoja zaudēts serves geims, piepildījās treneres un mātes Jeļenas Jakovļevas vārdi. Proti, situācijās, kad amerikāniete tika piespiesta kustēties un spēlēt ilgāk, Ostapenko guva virsroku. Rezultātā uzvara setā ar 6-3.

Izšķirošā seta sākums latvietei bija kā auksta duša. Sīva cīkstēšanās par pirmo geimu noslēdzās ar trīs Rodžersas eisiem pēc kārtas. Savs serves geims tika zaudēts salīdzinoši viegli, turklāt amerikāniete pie savas serves Ostapenko atstāja "sausā". Tādējādi rezultāts kļuva jau 0-3.

Pārtraukumā pieprasītajā sarunā ar treneri latviete pamatīgi šķendējās par pretinieces ārkārtīgi precīzajiem sitieniem. Brīžiem šīs emocijas pārauga šķietami dusmu pilnos sitienos, kuri vairākkārt nebija precīzi. Lieki zaudējot vēl vienu serves geimu, rezultāts bija jau 0-4.

Tomēr, nonākusi ļoti sarežģītā pozīcijā, latviete uzņēma apgriezienus un nodemonstrēja lielisku spēli. Pretiniece pie 1-5 neizmantoja savu vienīgo mačbumbu, bet Ostapenko aizkļuva līdz taibreikam, kurā latviete ņēma virsroku.

Trešajā kārtā Jeļena Ostapenko, kura par paveikto jau nopelnījusi 55 WTA ranga punktus, spēlēs pret pasaules 18. raketi, mājinieci Medisonu Keju.

Jau vēstīts, ka Anastasija Sevastova trešdien Čārlstonas WTA "Premier" turnīra otrajā kārtā ar rezultātu 4-6, 2-6 piekāpās amerikānietei Džesikai Pegulai.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā varat iepazīties ar detalizētu notikumu attīstību.