Videls atgriežas 'Dinamo' sastāvā un pagarinājumā izrauj uzvaru

Latvijas klubs Rīgas "Dinamo" ceturtdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē ar rezultātu 2:1 pagarinājumā pārspēja Maskavas "Spartak", ko pārstāv latvieši Mārtiņš Karsums un Kaspars Daugaviņš.

Rīgas "Dinamo" šajā mačā vadībā izvirzījās pirmā perioda pašā izskaņā, kad Brendons Makmilans lieliski piespēlēja uz vārtu priekšu Mārtiņam Dzierkalam, kuram izdevās precīzs metiens. Tomēr otrā perioda vidū Antons Zlobins lieliski ievirzīja ripu vārtos, izlīdzinot rezultātu.

Cīņa nonāca līdz pagarinājumam, kurā pēc nospēlētām 27 sekundēm Linuss Videls pēc Metjū Majones metiena ieguva vārtsarga atvairīto ripu un izrāva uzvaru. Videls atgriezās laukumā pēc savainojuma izārstēšanas, taču laukumā pavadīja tikai 7:21 minūti.

Rīgas "Dinamo" vārtsargs Kristers Gudļevskis atvairīja 21 no 22 pretinieku metieniem, bet rīdzinieki pa vārtiem meta 24 reizes.

Savukārt Karsums "Spartak" sastāvā nospēlēja 13:28 minūtes, kuru laikā izdarīja vienu metienu pa vārtiem, pielietoja piecus spēka paņēmienus un bloķēja vienu metieni. Daugaviņš šajā mačā laukumā pavadīja 17:25 minūtes, kuru laikā metienus pa vārtiem neizdarīja, bet uzvarēja četros no astoņiem iemetieniem.

Rīgas "Dinamo" ar 54 punktiem 55 spēlēs Rietumu konferencē ieņem devīto vietu, turpinot cīņu par izslēgšanas spēlēm.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu spēles aprakstu.

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Maskavas Spartak
Spēles statistika: Metieni pa vārtiem: 24-22 ; Iemetieni: 20-19 ; Bloķētie metieni: 6-15 ; Spēka paņēmieni: 11-13 ; Laiks uzbrukumā: 11:15-10:54 ; Soda minūtes: 6-6
Sācies pagarinājums.
Rīgas "Dinamo" - "Spartak" 2:1. Spēle noslēgusies. Linuss Videls izrauj uzvaru! Lai arī viņa spēles laiks šajā mačā bija ierobežots, tomēr pagarinājuma sākumā viņš bija laukumā. Metjū Majone izgāja pret vārtsargu un ar diviem metieniem vārtus neguva, tad piesteidzās Videls, kurš ar nūjas neērto pusi raidīja ripu vārtos.
Rīgas "Dinamo" - "Spartak" 1:1. Noslēdzies pamatlaiks.
Pie Gudļevska vārtiem bija saspringtas epizodes, un Hohlačovs netrāpīja pa ripu, kad viņš centās mest tukšajā vārtu stūrī. Spēle atkal ritēja vairāk nekā četras minūtes bez pātraukumiem.
"Spartak" hokejistiem izdevās savus vārtus nosargāt, taču "Dinamo" šoreiz arī nespēja izveidot labu pozicionālu uzbrukumu.
54:39 min. Noraidījums "Spartak" komandā. Rīdzinieki aizvadītās minūtes darbojās aktīvi, bet tad Batņu nogāza Dibļenko.
Zlobins pats ieslidoja uzbrukuma zonā, tiekot garām paklupušajam Lipsbergam, taču Gudļevskis ar atsitējcimdu ripu atvairīja.
Gudļevskis tvēra Gončarova metienu, taču arī pirms tam "Spartak" hokejisti veidoja uzbrukumus.
Ģēģeris pretuzbrukumā devās uz vārtiem, neraugoties uz aizsargu pretestību, un izdarīja metienu, taču metiena leņķis bija pārāk ass, lai ripa ieslīdētu vārtos.
Ģēģeris izdarīja metienu no kreisās malas, bet mirkli vēlāk arī Batņa no tuvākas distances tēmēja vārtu tuvējā augšējā stūrī.
Rīgas "Dinamo" vārtu guvums nav ieskaitīts. Rīgas "Dinamo" uzbrukumā Makmilans aktīvi darbojās un izdarīja divus metienus pa vārtiem. Pēc tam arī Mārtiņš Dzierkals uzmeta, Jūliuss Hudāčeks atvairīja, bet Dmitrijs Šuļeņins ar vienu roku ripu ievirzīja vārtos.  Tiesneši devās izskatīt video atkārtojumu un secināja, ka Brendons Makmilans traucēja vārtsargu, kad tika izdarīts metiens.
Vairākums "Dinamo" komandai nebija pārāk veiksmīgs, jo līdz labam metienam izspēlēties neizdevās.
44:19 min. Noraidījums "Spartak" komandā. "Dinamo" hokejistiem izdevās kontrolēt spēles gaitu un ik pa laikam izveidot uzbrukumus. Tad Videls laukuma viduszonā izprovocēja Maksvelu uz noteikumu pārkāpumu.
Periods iesākās atkal ātrā cīņā, bet labus metienus izdarīja Džeriņš un Gimajevs, taču Hudāčeks ripai neļāva lidot vārtos.
Sācies 3. periods.
Otrā perioda statistika: Metieni pa vārtiem: 4-11 ; Iemetieni: 8-6 ; 'Bloķētie metieni: 2-3 ; Spēka paņēmieni: 2-4 ; Laiks uzbrukumā: 2:59-5:15 ; Soda minūtes: 4-0
Rīgas "Dinamo" - "Spartak" 1:1. Noslēdzies 2. periods. Pēdējā pusminūtē "Spartak" hokejisti izveidoja vēl trīs vārtu gūšanas iespējas, bet tomēr savus vārtus izdevās nosargāt.
"Spartak" turpināja darboties uzbrukuma zonā, taču metienu nebija. Ilgais vairākums viesiem ļāva pārņemt spēles kontroli.
"Spartak" hokejisti četru minūšu vairākuma izskaņā izdarīja metienus pa vārtiem, taču Gudļevskis bija uzdevumu augstumos.
Hanzls vairākumā apdraudēja "Dinamo" vārtus, tad Karsums vārtu priekšā centās mainīt ripas lidojuma virzienu. Līdz šim "Spartak" hokejistiem vairākums nav bijis pārāk veiksmīgs, turklāt pie metiena mazākumā tika arī Ališausks.
Vairākuma pirmajā minūtē "Spartak" pacietīgi izspēlēja pozicionālu uzbrukumu, taču pie metiena netika. Makmilans pārtvēra ripu un devās pretuzbrukumā, bet pēdējā brīdī viņu kavēja.
Noraidījums "Dinamo" komandā. Emīls Ģēģeris ar nūju iesita Daugaviņam pa seju un atstāja savu komandu mazākumā. Viņam 2+2 minūšu noraidījums.
30:43 min. Rīgas "Dinamo" - "Spartak" 1:1 Maksims Ciplakovs no iegāja uzbrukuma zonā un izdarīja asu diagonāli piespēli, un Antons Zlobins ar vienu roku aizsniedzās līdz ripai un ievirzīja to vārtos.
Daugaviņš izveidoja savai komandai labu uzbrukumu pēc pārtvertas ripas, taču Leščenko pie metiena netika. Mirkli vēlāk Gudļevskis tvēra "Spartak" komandas spēlētāja metienu.
Rīgas "Dinamo" vairāk spēlēja ar ripu, bet momentus izveidot neizdevās. Spēle ritēja bez pārtraukumiem 7:26 minūtes.
Otrais periods iesākās ļoti raitā spēlē un ritēja bez pārtraukumiem. Labu piespēli izdarīja Lipsbergs, Pavlovs saņēma ripu, taču atkal viņa metiens no labas pozīcijas bija neprecīzs.
Rīgas "Dinamo" perioda iesākumā atkal izveidoja vārtu gūšanas iespēju, kad Makmilans aktīvi nospēlēja. Pāris minūtes vēlāk Meija viens pats nonāca pie vārtiem un pēc pauzes meta, taču netrāpīja.
Sācies 2. periods.
Pirmā perioda statistika: Metieni pa vārtiem: 8-7 ; Iemetieni: 6-8 ; Bloķētie metieni: 2-7 ; Spēka paņēmieni: 5-7 ; Laiks uzbrukumā: 4:20 min. - 2:22 min.; Soda minūtes: 2-2
Rīgas "Dinamo" - "Spartak" 1:0. Noslēdzies 1. periods.
19:54 min. Rīgas "Dinamo" - "Spartak" 1:0 Perioda izskaņā "Dinamo" atkal uzbruka vairāk. Pēc Andra Džeriņa uzmetiena pa vārtiem Jūliuss Hudāčeks ripu ar nūju aizsita aiz vārtiem. Tur bija Brendons Makmilans, kurš uzreiz piespēlēja Mārtiņam Dzierkalam uz vārtu priekšu, kurš izdarīja metienu vārtu augšējā stūrī.
Dzierkals un Makmilans ar savu aktivitāti vārtu tuvumā izveidoja vārtu gūšanas momentu. Pēc tam Džeriņš sāka grūstīties ar pretiniekiem.
Vairākums Rīgas komandai bija diezgan neizteiksmīgs, jo tā arī neizdevās izveidot vārtu gūšanas momentu. Pēc mazākuma izturēšanas Ņikocevs izdarīja ļoti bīstamu metienu no tuvas distances, taču Gudļevskim izdevās metienu atvairīt.
13:38 min. Noraidījums "Spartak" sastāvā. "Dinamo" savā uzbrukumā izdarīja spiedienu uz vārtiem, bet tad Kuļiks laukuma stūrī paklupināja Makmilanu.
Rīdzinieki mazākumā nospēlēja veiksmīgi un nosargāja savus vārtus. Balinskis pēc atgriešanās laukumā veica iespaidīgu spēka paņēmienu.
Gudļevskis vairākumā atvairīja Karsumu metienu pēc Daugaviņa piespēles.
9:33 min. Noraidījums "Dinamo" komandā. Balinskis aiz saviem vārtiem nogāza Truņovu, kurš veica strauju virziena maiņu.
"Spartak" vienā uzbrukumā iespieda "Dinamo" savā aizsardzības zonā un trīs reizes apdraudēja rīdzinieku vārtus. Pēc tam maskavieši turpināja savu ofensīvu.
Aktīvā spēles turpinājumā "Dinamo" ar savu presingu neļāva pretiniekiem uzbrukumos kaut ko izveidot. Razgals vienā epizodē pārvēra ripu pie apmales un bīstami piespēlēja uz vārtu priekšu.
Lai arī "Dinamo" kontrolēja ripu un biežāk veidoja uzbrukumus, labu metienu izveidojot arī Razgalam, taču mirkli vēlāk negaidīti Maksvels ieguva ripu, piespēlēja Fjodorovam, kurš bīstami meta no vārtu priekšas. Gudļevskis pirmo reizi pa īstam iesaistījās spēlē.
Vitālijs Pavlovs aktīvi nospēlēja, atņēma ripu Gončarovam un izdarīja metienu no tuvas distance, tomēr vārtsargu pārspēt viņam neizdevās.
Spēles pirmajās nomaiņās Videls tomēr nedevās laukumā un sēdēja blakus rezerves vārtsargam Biļalovam. Pirmajās divās minūtēs laukuma ritēja ātrs hokejs, taču metienu pa vārtiem nebija.
Daugaviņš un Karsums spēlēs “Spartak” pirmajā virknējumā kopā ar Enveru Ļisinu.
Rīgas "Dinamo" sastāvā laukumā šodien atgriezīsies Linuss Videls, kurš jau ilgāku laiku ārstēja savainojumu. Lai arī viņš kopā ar komandu devās iepriekšējā izbraukumā, tomēr nespēlēja. Vārtus sargās Kristers Gudļevskis. https://twitter.com/hcDINAMORIGA/status/1091004142930268160
Rīgas "Dinamo" starp divām izbraukuma spēlēm aizvada maču savā laukumā pret Maskavas "Spartak", bet pēc tam uzreiz dosies Minsku, lai izbraukumā tiktos ar vietējo "Dinamo".  Rīgas "Dinamo" ierindojas devītajā vietā ar 52 punktiem 54 mačos, no izslēgšanas spēļu zonas atpaliekot trīs punktus, bet “Spartak” ir sestajā vietā ar 61 punktu.