Krišjānis Kariņš rosina atlikt Rīgas maratonu
Foto: LETA

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) piektdien valdības ārkārtas sēdē mudināja atlikt šajā nedēļas nogalē gaidāmo "Rimi" Rīgas maratonu, savukārt veselības ministre Ilze Viņķele (AP) joprojām uzstāj, ka ļoti lielus Covid-19 izplatīšanās riskus šis vērienīgais sporta pasākums nerada.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kariņš sēdes laikā pārējiem klātesošajiem ministriem vaicāja, vai "nebūtu prātīgi" atlikt sestdien un svētdien plānoto Rimi maratonu: "Es aicinātu iet maksimālo drošības ceļu. Ja kaut kas ir jāatliek, tad tas tā ir jādara," sacīja Kariņš.

Savukārt veselības ministre Ilze Viņķele (AP) atzīmēja, ka, vērtējot maratona atcelšanu, jāņem vērā arī cilvēku personīgā atbildība. Viņa norādīja, ka "mīļā miera labad" var lemt par maratona atcelšanu, taču šādā gadījumā esot jādomā par kompensācijām uzņēmējiem, kas ieguldījuši līdzekļus tā organizēšanā.

Viņķele uzsvēra, ka viņas pārliecība ir, ka maratons tiek rīkots esošo nosacījumu ietvarā un "te nav nekādu pārkāpumu". Ministre skaidroja, ka maratona organizatori ir gatavi atcelt Ģimeņu skrējienu un īsākās distances.

"Maratons tagad kļuvis par tādu tēmu, kur cilvēki izpauž satraukumu un stresu, bet tas ir drošāks nekā skolotāju ekskursija," ironizēja ministre, uzsverot, – ja maratons tiek atcelts, tas būtu jākompensē.

Kariņš gan Viņķelei pārmeta, ka viņa ar saviem izteikumiem runājusi vairāk kā ekonomikas, nevis veselības ministre. Šo pārmetumu Viņķele nepieņēma, uzstājot, ka viņa rīkojas kā "atbildīga ministre, kas uz problēmu raugās kompleksi".

Arīdzan citi valdības locekļi kritiski vērtēja maratona norises ieceri.

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) pauda, ka maratona norisei patlaban nav īstais laiks, jo ir liels Covid-19 izplatīšanās risks. Ministrs brīdināja, ka Valsts policijai un pašvaldības policijai tas būs liels izaicinājums "skraidīt pakaļ katram cilvēkam un nokontrolēt divus metrus".

"Skaidrs, ka būs drūzmēšanās un noteikumu neievērošana. Mūsu dienesti nebūs spējīgi izskraidīt pakaļ tūkstošiem un sastādīt pārkāpuma protokolus," pauda politiķis.

Arī ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV) pauda nostāju, ka maratona norise ir jāpārskata. "Tur tūkstoši skries viens pie otra klāt," stāstīja politiķis, paužot bažas, ka līdz šim, veiksmīgi strādājot, epidemiologi spēj izsekot vīrusa izplatībai, tad šeit "visas kārtis samaisītos".

"Negribu, lai notiktu kādi inficēšanās gadījumi, bet, ja tie notiktu, tad tos vairs nevarēs izsekot. Mēs tad nevarēsim prasīt nevienam ievērot nosacījumus, ja pašiem tepat blakus notiks tāds kā rokkocerts. Es nedomāju, ka mēs kā valdība varētu to pieļaut," pauda ministrs.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) pauda, ka pats ir atteicies no dalības maratonā, lai arī Tieslietu ministrija vienmēr ir piedalījusies. "Bijām izveidojuši komandu, bet sapratām, ka dalība būs tiesiskā nihilisma demonstrēšana," teica Bordāns.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) pievienojās kolēģu paustajām bažām par maratona rīkošanu, atzīstot, ka, pat ja šis pasākums no epidemioloģiskā viedokļa ir drošs, tomēr tas nav droši no publiskās komunikācijas viedokļa.

Kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA) sacīja, ka, lai arī visu laiku valdība klausījusies epidemiologu norādēs, šoreiz būtu jāizdara izņēmums un jārīkojas maratona rīkošanas kontekstā.

Jau ziņots, ka sestdien un svētdien noritēs "Rimi" Rīgas maratons, kas pulcēs ap 15 000 dalībnieku. Sašutumu par sacensību norisi, neskatoties uz rekordlielo Covid-19 gadījumu skaitu, sociālajās vietnēs pauduši vairāki cilvēki.

Savukārt maratona direktors Aigars Nords uzsvēris, ka pasākumā tiks ievēroti valstī noteiktie ierobežojumi. Viņš nenoliedza, ka bijušas domas maratonu nerīkot, tomēr uzsvēra uz tajā paredzēto dalībnieku sadalīšanu vairākās grupās.

Sākotnēji maratonam bija jārisinās no 16. līdz 17. maijam, tomēr Covid-19 pandēmijas dēļ tas tika atcelts uz vēlāku laiku. Pēc tam rīkotāji paziņoja, ka "Rimi" Rīgas maratons notiks oktobra otrajā nedēļas nogalē.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Sandis Ģirģens Koronavīruss Covid-19 Jānis Vitenbergs Edgars Rinkēvičs Ilze Viņķele Jānis Bordāns Krišjānis Kariņš "Rimi" Rīgas maratons Nauris Puntulis Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form