"Ir svarīgi apzināties, ka šie 15 000 dalībnieki ir burtiski sadalīti pa deviņiem dažādiem notikumiem - distancēm divu dienu garumā," viņš teica. Vaicāts, vai bijusi doma vispār nerīkot maratonu, Nords atzina, ka tādas domas ir apsvērtas, apsvērti dažādi scenāriji. Tomēr infektologi esot teikuši, ka plānotajā formā maratona norise ir droša.
Nords uzsvēra, ka iedzīvotāji startos aicināti ierasties ar sejas maskām. Savukārt infektologi norādot, ka tad, kad cilvēki jau būs izretojušies 21, 10 vai 42 kilometru trasē, risks inficēties ar Covid-19 ir ļoti zems vai neiespējams.
Bērnu maratona dalībniekiem ir konkrēts starta laiks. Nords aicināja vecākus šo laiku ievērot. Plānots, ka stundā izskries 300-400 bērnu. "Ja mēs visi šos nosacījumus ievērosim, vispār nevajadzētu būt nekādai drūzmai un visam vajadzētu notikt kā pa sviestu," viņš uzsvēra.
Maratona direktors aicināja arī pēc maratona būt atbildīgiem un "negāzt apkārt Vecrīgas krogus". "Noskrienam, izbaudām finiša labumus un ejam mājās," viņš aicināja, vienlaikus mudinot arī līdzjutējus īpaši nenākt un nedrūzmēties.
Sadarbībā ar Veselības ministriju, Slimību profilakses un kontroles centru un Neatliekamās medicīnas palīdzības dienestu "Rimi Rīgas maratona" organizatori izstrādājuši virkni pasākumu Covid-19 risku mazināšanā.
Vienlaikus Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš ir pārliecināts, ka Covid-19 uzliesmojuma dēļ Rīgas maratons ir jāatceļ. Politiķis norāda, ka maratonā piedalīsies ap 15 000 cilvēku, un uzsver, ka arī pēc distancētiem skrējieniem maratona dalībnieki "pēkšņi neizgaisīs".
"Šis ir bezatbildīgi! Arī veselības nozares speciālisti piekrīt, taču šobrīd vairs netiek uzklausīti," apgalvoja deputāts. Politiķis gan neatklāja konkrētus speciālistus, taču aicināja sekot veselajam saprātam.