Indonēzijas badmintonistes Greisija Poli un Aprijani Rahaju pirmdien Tokijas olimpiskajās spēlēs izcīnīja savai valstij pirmās zelta medaļas šovasar.

Poli un Rahaju ar rezultātu 2-0 (21:19, 21:15) finālā pārspēja Čeņu Cjinčeņu un Dzja Jifaņu no Ķīnas, kuras sacensībās bija izsētas ar otro numuru. Indonēzijas sportistes pasaules mēroga sacensībās līdz šim bija izcīnījušas trīs pasaule čempionātu bronzas.

Divu Dienvidkorejas pāru duelī trešo vietu ieņēma Kima/Kona, kuras uzvarēja ar 2-0 (21:10, 21:17).

Jau ceturtdaļfināla kārtā izstājās Juki Fukušima un Sajaka Hirota no Japānas, kuras sacensībās bija izsētas ar pirmo numuru. Viņas piekāpās topošajām sudraba medaļniecēm no Ķīnas.

Badmintons olimpisko spēļu programmā debitēja 1992. gadā, un kopš tā laika sieviešu dubultspēlēs tikai divās olimpiādes nebija uzvarējušas Ķīnas sportistes.