Dukurs pirms Pekinas triumfē Eiropas čempionātā un izcīna Pasaules kausu
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Latvijas skeletonists Martins Dukurs piektdien Sanktmoricas trasē uzvarēja noslēdzošajā 2021./2022. gada Pasaules kausa (PK) posmā. Latvietis tādējādi arī uzvarēja PK kopvērtējumā, kā arī izcīnīja jau 12. zeltu Eiropas čempionātos.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Martins Dukurs jau pirmajā braucienā guva ievērojamu pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem. Latvietis starp galvenajiem konkurentiem uzrādīja gan labāko kamanu braukšanas ātrumu, gan izcēlās ar tehniski precīzu braucienu. No viņa par 0,42 sekundēm atpalika Vācijas sportists Kristofers Grothērs, bet trešo vietu dalīja austrietis Samuels Maiers un vācietis Aleksandrs Gasners (+0,45 sekundes).

Otrajā braucienā labāko laiku ar Dukuru dalīja Aleksandrs Gasners, kurš pakāpās uz otro pozīciju, bet nespēja apdraudēt Dukura līderpozīciju (+0,45 sekundes). Savukārt pie Eiropas čempionāta bronzas tika vācietis Kristofers Grothērs (+0,51 sekundes).

Astoto pozīciju pēc pirmā brauciena ieņēma Tomass Dukurs, kurš otro braucienu veica precīzāk, tajā uzrādot ceturto labāko laiku. Maiera kļūdas ļāva Tomasam pakāpties vienu pozīciju augstāk, kopsummā ieņemot septīto vietu.

Martins Dukurs ar trešo uzvaru šosezon jau 11. reizi triumfēja Pasaules kausā. Savukārt par Eiropas čempionu viņš kļuvis jau 12. reizi. Šajās sacensībās Martins no 2010. līdz 2020. gadam izcīnīja 11 zelta godalgas, bet pērn Vinterbergā samierinājās ar sudrabu.

Savukārt viņa brālis Tomass Dukurs šo Pasaules kausa sezonu noslēdza astotajā vietā kopvērtējumā.

Noslēdzošās šīs sezonas sacensības gan sagaidāmas Pekinas olimpiskajās spēlēs. Kungiem paredzēts 10. un 11. februārī aizvadīt četrus braucienus. Martins Dukurs līdz šim olimpiskajās spēlēs ticis pie divām sudraba godalgām.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi.

Pasaules kausa posms skeletonā, Sanktmoricas trase
Sacensību rezultāti ("ibsf.org"):
Martins atkārto starta laiku 4,84 sekundes. Pārsvars jau augšdaļā ir 0,62 sekundes. Dukurs brauc precīzi, taču ātrums nav liels un pārsvars mazliet dilst. Šaubām par uzvaru gan nav pamata! Dukurs triumfē otrajā braucienā (dalīts rezultāts ar Gasneru), posmā, Pasaules kausā un Eiropas čempionātā!
Grothēram trases vidusdaļā pagalam neslīd kamanas. Vācietis gan nosargā vietu labāko trijniekā, par +0,06 sekundēm piekāpjoties Gasneram. Vadībā trīs vācieši, sestajā vietā Tomass, bet vēl jāstartē Martinam.
Gasneram uz brīdi pirmais ātrums, neskatoties uz lēno startu, kā arī precīzi izbraukta trase. Vācietis finišē pirmais un piesakās uz EČ medaļu!
Maieram padodas ļoti vājš starts. Tikai 5,11 sekundes. Austrijas sportists brauc pat relatīvi precīzi, taču neprecīza virāža un lēns ātrums piespiež viņam finišēt 12. vietā. Tomass Dukurs tātad būs vismaz septītajā vietā. Vēl jābrauc Gasneram, Grothēram un Martinam.
Aksels Jungs ilgi uztur vadību, bet tad seko pēkšņs atsitiens pret apmali! Vācietim vadība lēnām slīd ārā no rokām, taču finišā viņš uzrāda vienādu rezultātu ar Tregubovu! Pirms pēdējiem četriem braucējiem ir dubultvadība. 
Semjonovs knapi piekāpjas Tregubovam, pazaudējot gandrīz minimālo pārsvaru. Krievs tautietim piekāpjas par vienu simtdaļu, bet apsteidz Tomasu. Vēl jābrauc pieciem sportistiem.
Tregubova pārsvars praktiski visu braucienu saglabājas ap 0,10 sekundēm. Pirms trases lejasdaļas tas mazliet saruka, taču trases izskaņu Tregubovs nobrauca precīzāk, saglabājot pirmo vietu. Dukurs atkāpjas uz otro pozīciju.
Tretajkovs augšdaļā Dukuram pietuvojas uz starta rēķina. Taču Tomass šoreiz labāk izbrauc "Horse Shoe", un attīsta lielu pārsvaru, kas gan lejasdaļā mazliet sarūk. Dukurs pirmais ar 0,13 sekunžu pārsvaru!
Pārsteidzoši tālu atkrīt Čisū Kims. Viņš atkal uzrāda ļoti labu startu, bet trases lejasdaļā viņam ir lēnākais ātrums. Korejietis finišē tikai septītajā vietā. Nākamais brauks Tomass Dukurs!
Mats Vestons uzrāda labu startu, taču neveiksmīgi izbrauc svarīgajā "Horse Shoe" virāžā. Brits finišē otrajā vietā.
Tretjakovs startā kļūdās, kamanām izslīdot no gropes, tomēr viņš aizvada pietiekami veiksmīgu braucienu, tajā gandrīz pat pieveicot korejieti. Vadībā izvirzās Tretjakovs. 
Heraškevičam jau tradicionāli nepadodas starts, bet trases gaitā ukrainis pacīnās par vadību. Tomēr to tāpat saglabā Juns (-0,01 sekundes). Trasē dosies desmitajā vietā esošais Tretjakovs.
Gaspari nobrauc neveiksmīgi, aizvadot ievērojami vājāku braucienu. Itālijas sportists atkrīt uz piekto pozīciju.
Aleksandrs Šlitners izjauc korejiešu dubultvadību, ieņemot otro vietu (+0,07 sekundes). Lēnām tuvojas Top 10.
Amedeo Baņiss gan braucienā, gan kopsummā ieņem trešo vietu, atpaliekot no abiem Dienvidkorejas sportistiem.
Seungi Jungs neapsteidz savu tautieti, taču piekāpjas tikai par 0,16 sekundēm.
Juns Sonbins reabilitējas par kļūdu pirmajā braucienā, pārliecinoši izvirzoties vadībā (-0,80 sekundes). Ar šādu rezultātu viņš pirmajā braucienā būtu ieņēmis trešo vietu.
Uz pēdējo vietu atkrīt Markuss Vaiets, kurš pēc pirmā brauciena ieņēma 18. pozīciju.
Kaimiņvalsts pārstāvim piekāpjas Kanādas sportists Bleiks Enzijs.
Sācies otrais brauciens! Pirmais trasē dodas 20. vietā palikušais Ostins Florians no ASV.
Noslēdzies pirmais brauciens. Pēdējais trasē devās francūzis Lukass Defajē, kurš finišēja pēdējā, 31. vietā. Otrais brauciens gaidāms pulksten 15.49.
Spānijas sportists Anders Mirambels pat atzīmējas ar pirmo ātrumu! Viņš gan finišē ārpus Top 20, ieņemot 22. pozīciju.
Kregs Tompsons uzrāda otro labāko startu, bet neprecīzais brauciens ļauj viņam ieņemt tikai 20. pozīciju. Vēl var izcelt Aleksandru Šlitneru, kurš finišējis 14. vietā.
12. pozīciju ieņēmis ukrainis Vladislavs Heraškevičs. Šodien trasē kopumā dosies 31 sportists. Vēl braucieni atlikuši desmit censoņiem. 
Mihails Arhipovs intervijā LTV: "Martina brauciens tiešām bija labs. Ne ko pielikt, ne ko atņemt. Runājot par Tomasu, gribētos, lai viņš startā uzskrien tālāk. Starts bija mazliet par īsu.""Ja izlabosim visu uz otro braucienu, varam cerēt [uz labiem rezultātiem]," saka Arhipovs.
Itālijas sportisti Gaspari un Baņiss ierindojas viens aiz otra, ieņemot 12. un 13. vietu.
Zināmu pārsteigumu sagādā austrietis Samuels Maiers, kurš ierindojas augstajā trešajā vietā! Tieši aiz astotajā pozīcijā esošā Tomasa finišē Čisū Kims, kurš uzstādīja jaunu starta rekordu (4,78 sekundes).
Olimpiskais čempions Juns pirmās virāžas konkurē ar Martinu, taču tam seko rupja kļūda. Korejietis krietni par zemu izbrauc vienu no virāžām, uzreiz izjūtot sekas. Sonbins gandrīz nokrīt no kamanām, bet beigās finišē vien 11. pozīcijā...
Semjonovs sasniedz vērā ņemamu ātrumu un ierindojas piektais (+0,59 sekundes), aiz Martina un trim vāciešiem. Uz septīto vietu atstumts Tomass.
Seungi Jungs finišē vien devītais. Vēl jāsagaida Vladislava Semjonova starts. Taču praktiski visi no vadošajiem skeletonistiem jau startējuši. Jāpiemin, ka uz šīm sacensībām nav devušies Ķīnas sportisti.
Superīgi! Ātrākais laiks, izcila braukšana un pārliecinoša pirmā vieta! Martins Dukurs piesakās uz 11. uzvaru Pasaules kausa kopvērtējumā un 12. zeltu Eiropā! Dukuram šobrīd 0,42 sekunžu pārsvars pār Grothēru!
Kristofers Grothērs izvirzās vadībā! Lielākais ātrums ļauj viņam pēc pazaudētās vadības atgūt pirmo vietu, pa 0,03 sekundēm apsteidzot Gasneru. Nākamais brauks Martins Dukurs!
Tretjakovs paliek piektais, neskatoties uz labāko starta laiku. Krievijas sportistam uz brīdi pat bija tikai astotais lielākais ātrums. Acīmredzot kamanu neslīdēšanas dēļ Tretjakovs šoreiz nevarēja pretendēt uz vadošo pozīciju.
Neskatoties uz labo startu, Jungam ir tikai piektais ātrums. Mazliet gan, iespējams, patraucēja kamanu izslīdēšana no gropes. Vācietis braucienu neaizvada tik precīzi kā tautietis Gasners, finišējot otrais (+0,07 sekundes). Tomass atstumts uz ceturto vietu.
Mats Vestons uzrāda labāko laiku startā, taču pārāk zemu izbrauc pāris virāžas. Brits ierindojas ceturtajā pozīcijā (+0,32 sekundes).
Ņikitam Tregubovam kamanas slīd lēnāk nekā abiem konkurentiem, taču Krievijas sportists ierindojas otrajā vietā. Viņš par 0,16 sekundēm piekāpjas Gasneram, bet apsteidz Dukuru (-0,07 sekundes). Tomass jau trešais.
Aleksandrs Gasners kamanas iestumj mazliet lēnāk, taču nobrauc vēl labāk nekā Tomass, apsteidzot viņu par 0,23 sekundēm.
Tomass Dukurs aizvada ļoti precīzu braucienu! Startā viņš par 0,10 sekundēm piekāpās Odersetam, bet uzreiz atguva zaudēto laiku un pakāpeniski audzēja pārsvaru. Pāris vietās bija nepieciešamas korekcijas, taču brauciens tika aizvadīts bez piesitieniem pie apmalēm. 0,69 sekunžu pārsvars pār Odersetu!
Šveicietis Ronalds Odersets apsteidz Neufeldu. Tagad kārta Tomasam!
Sacensības sākušās! Kanādas sportists Evans Neufelds, startējot pirmais, mākslīgajā trasē, protams, uzstāda jaunu trases rekordu. Tā ir ierastā prakse Sanktmoricā.
Tomass Dukurs startēs trešais, bet Martins Dukurs trasē dosies desmitais.
Savukārt Tomass Dukurs, iespējams, pēdējo reizi startē kādā Pasaules kausa posmā. Vecākais brālis kopvērtējumā ieņem astoto pozīciju. Arīdzan viņam ir visas iespējas pirms olimpiskajām spēlēm atzīmēties ar kādu sasniegumu EČ ieskaitē.
Vienlaikus norit cīņa par Eiropas čempionāta medaļām. Martins Dukurs pie zelta tika 11 gadus pēc kārtas līdz pērn Vinterbergā samierinājās ar sudraba godalgu.
Labdien, portāla "Delfi" lasītāji! Šodien Šveicē, Sanktmoricas trasē noslēdzas 2021./2022. gada Pasaules kausa sezona. Pēc septiņiem posmiem kopvērtējumā vadībā ir Martins Dukurs, taču viņam uz papēžiem min Aksels Jungs un Kristofers Grothērs.

Tags

Martins Dukurs Skeletons Tomass Dukurs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form