Ķibermaņa četrinieks apbrauc Melbārža kvartetu PK pirmajā posmā
Foto: AP/Scanpix

Latvijas bobsleja pilota Oskara Ķibermaņa vadītais četrinieks svētdien izcīnīja piekto vietu Altenbergas trasē Vācijā notikušajā Pasaules kausa jaunās sezonas pirmajā posmā.

Par sacensību uzvarētāju divu braucienu summā kļuva Frančesko Frīdrihs no Vācijas, kuram sekoja tautieši - pirmā brauciena uzvarētājs Niko Valters un Maksimiljans Arnts.

Tikmēr Ķibermanis kopā ar stūmējiem Helviju Lūsi, Raivi Zīrupu un Vairi Leibomu divu braucienu summā no uzvarētājiem atpalika par 1,01 sekundi.

Latvijas vadošais pilots Oskars Melbārdis kopā ar stūmējiem Matīsu Mikni, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu tikmēr svētdien summā bija astotajā vietā, uzvarētājiem zaudējot 1,28 sekundes.

Savukārt trešā Latvijas ekipāža ar pilotu Uģi Žaļimu un stūmējiem Jāni Jansonu, Dāvi Sprinģi un Intaru Dambi bija 13.vietā, zaudējot 1,79 sekundes.

Lai gan sākotnēji pēc pirmā brauciena Ķibermanis, Melbārdis un Žaļims bija attiecīgi astotajā, 11. un 13.vietā, viņi pirms otrā brauciena pacēlās par pozīciju augstāk, jo diskvalifikāciju saņēma Krievijas ekipāža ar pilotu Maksimu Andrianovu.

Pēc ilgāka laika šajās sacensībās tika izjaukts Melbārža olimpiskais četrinieks, jo nelielu traumu guvušā pieredzējušā Daumanta Dreiškena vietā kopā ar Vilkasti un Strengu startēja Miknis.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi.

PASAULES KAUSA POSMS BOBSLEJĀ ČETRNIEKIEM, ALTENBERGA
Pasaules kausa pirmais posms bobslejā Altenbergas trasē Vācijā turpinās ar četrinieku ekipāžu startu.
Oskara Melbārža ekipāžā četrinieku konkurencē notikusi sastāva maiņa, jo hronisko savainojumu dēļ nestartēs stūmējs Daumants Dreiškens. Viņa vietu ieņems Matīss Miknis, kurš kamanas stums kopā ar Arvi Vilkasti un Jāni Strenga.
Jau vēstīts, ka divnieku konkurencē Melbārdis/Dreiškens izcīnīja otro vietu, bet Uģa Žaļima un Oskara Ķibermaņa ekipāža izcīnīja vietas labāko desmitniekā. https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/melbardisdreiskens-izcina-otro-vietu-sezonas-ieskana-tris-latvijas-divnieki-labako-desmitnieka.d?id=46775207
Ķibermanis/Lūsis/Zīrups/Leiboms trasē dosies ar devīto kārtas numuru, Melbārža ekipāža ar 10. numuru, bet Žaļims/Jansons/Spriņģis/Dambis trasē dosies kā 17.
Melbārža ekipāža šajā sezonā četrinieku konkurencē cīnīsies par vietu pirmajā trijniekā, LTV intervijā atzīst Zintis Ekmanis. Šajās sacensībās četriniekiem tiks izmēģinātas jaunās kamanas.
Altenbergas trasē gaisa temperatūra ir ap 0 grādiem pēc Celsija. Latvijas ekipāžām šādos laika apstākļos izloze nav bijusi veiksmīga.
Sacensības sākas!
Vācieša Niko Valtera ekipāža braucienu veic bez rupjām kļūdām un finišā viņa rezultāts ir 55,65 sekundes. Šodien trases rekordam laika apstākļu dēļ neviens nespēs pietuvoties.
Frančesko Frīdrihs ar komandu startā ir par 0,06 sekundēm ātrāki par tautiešiem (5,19 sekundes). Trases augšdaļā viņš bija vadībā, bet finišā Valteram Frīdrihs piekāpās par 0,16 sekundēm.
Lielbritānijas ekipāža ar Dīnu pie stūres nespēj konkurēt ar abiem vāciešiem, finišā līderim zaudējot 0,68 sekundes.
Kasjanova četriniekam trasē neklājas viegli un tā finišā zaudē arī Dīnam, no Valtera atpaliekot 0,69 sekundes.
Vācijas trešā ekipāža ar Arndtu pie stūres pierāda, ka šajos apstākļos var konkurēt ar tiem četriniekiem, kas trasē devās sacensību sākumā. Arndts pieļauj pāris kļūdas un finišā Valteram zaudē tikai 0,10 sekundes, 
Šveicietis Peters trases augšdaļā vairākas reizes atsitās pret apmalēm, bet vēlāk bija diezgan tuvu kritienam. Finišā viņš likumsakarīgi pagaidām pēdējā, sestajā vietā (+0,70).
Kripsa ekipāža no Kanādas pēc veiksmīga starta, kurā izejas ātrums bija līdz šim labākais, pieļauj diezgan rupjas kļūdas. Finišā viņš 1,31 sekundi zaudē Valteram un ieņem pēdējo vietu.
Amerikānim Holkombam un stūmējiem startā sanāca saminstināties, tāpēc viņi trasē devās ar otro piegājienu. Pieredzējušais amerikānis veic ļoti neveiksmīgu braucienu, un viņš no līdera atpaliek 1,54 sekundes. 
Oskara Ķibermaņa ekipāža startā sasniedz labu laiku (5,26), bet trasē viņam kamanas tik labi neslīd un tiek pieļautas pāris kļūdas. Finišā viņš septītajā vietā, līderim zaudējot 0,78 sekundes. Līdz trešajai vietai viņam 0,12 sekundes. 
Oskara Melbārža ekipāža startā kamanas iestumj 5,21 sekundē. Trases vidusdaļā viņam pāris virāžās neveiksmīga trajektorijas izvēla un viņš finišē astotajā vietā (+1,00).
Kanigems spēj apsteigt tikai savu tautieti Holkombu un ierindojas 10.vietā (+1,34). 
Krievijas ekipāža ar Stuļnevu pie stūres finišā ierindojas devītajā vietā, tikai par 0,05 sekundēm atpaliekot no Melbārža. 
Vrba ar stūmējiem finišā ierindojas pirmā desmitnieka beigās, līderim Niko Valteram zaudējot 1,12 sekundes. 
Maiers no Austrijas veic diezgan labu braucienu un viņš ielaužas starp abiem Latvijas pilotiem, ieņemot astoto vietu. 
Itālijas ekipāža ar Bertaco galvgalī sagādā pārsteigumu! Viņš finišē ceturtajā vietā. Sacensību līderim viņš zaudē 0,63 sekundes. 
Bertaco brauciens pierāda, ka ledus paliek ātrāks, un Žaļimam būs laba iespēja sasniegt augstvērtīgu rezultātu.
Arī krievs Adrianovs apsteidz Melbārdi, latvieti apsteidzot par 0,03 sekundēm. Melbārdis jau ierindojas 11.vietā. 
Žaļims ar stūmējiem startā kamanas iestumj 5,31 sekundē, bet tad bija kļūda pirmās virāžas izejā. Vēlāk viņam vairākās vietās kamanas saslīd un latvieši zaudē laiku. Žaļims finišā ir 13.vietā (+1,06).
Pirmā brauciena rezultāti:1. Niko Valters (Vācija) 55,65 sekundes8. Oskars Ķibermanis (Latvija) +0,7810. Oskars Melbārdis (Latvija) +1,0012. Uģis Žaļims (Latvija) +1,06
Sandis Prūsis LTV intervijā stāsta, ka trases darbinieki ar sniega tīrīšanu rāda "dieva zīmes", jo pirms kāda braucēja viņi sniegu notīra, pirms kāda cita braucēja pieblietē. Arī braucējus viņš pārāk neslavēja, jo viņiem neizdevās nobraukt veiksmīgi. Savukārt par jaunajām kamanām pagaidām ir grūti spriest, jo veikto braucienu kvalitāte un laika apstākļi neļauj objektīvi spriest par jauno tehniku. 
Līdz ar to pirmais brauciens ir noslēdzies. Otrā brauciena starts būs plkst. 12:00. 
Jau pēc dažām minūtēm Altenbergas trasē turpināsies četrinieku sacensības. Latvijas sportistiem jāpacīnās par labāko sešinieku, jo medaļas šajā posmā ir pārāk tālu pēc pirmā brauciena.
Pēc pirmā brauciena diskvalificēts krieva Andrijanova četrinieks, līdz ar to Melbārdim desmitā pozīcija pirmajā braucienā, bet Žaļimam - 12. vieta
Sākas 2. brauciens
Holkombam veselības problēmas un viņš jau sēž bobā startā, iestumj tikai trīs sportisti. Līdz ar to amerikāņi nevar cerēt uz pakāpšanos no pēdējās vietas.Un Holkombs uzlabo savu pirmā brauciena laiku, lai gan pats nestūma. Tas nozīmē, ka trase ir krietni ātrāka kļuvusi.
Fantastiski! Brits Bidulfs nobrauc ļoti vāji un zaudē pat Holkombam ar visām amerikāņu problēmām. Britu četriniekam ļoti vājš brauciens.
https://twitter.com/HelgaHeleena/status/670902111383773184
https://twitter.com/Neimanis/status/670886965315633152/photo/1
Korejieša Vona četrinieks lejasdaļā arī sāk zaudēt Holkombam un finišā apsteidz tikai par 0,04 sekundēm amerikāņus.
Kaningems brauc ar lielām kļūdām, bet sasniedz labāko laiku braucienā un summā (-0,36 sekundes).
https://twitter.com/MartinsLauva/status/670893018258538497
Kanādieš Kripsa ekipāža - ļoti labs brauciens, uzlabo savu pirmā brauciena laiku par pussekundi un pārliecinoši jauns līderis (-0,48 sekundes).
Čehs Vrba brauc ar rupjām kļūdām un finišā tikai trešie šobrīd.
Žaļima četrinieks - jau trases augšdaļā sāk zaudēt kanādiešiem, bet brauc bez rupjām kļūdām. Lejasdaļā viena kļūda maksāja daudz, braucienā trešie, bet summā otrie (+0,21 sekunde). Tas nozīmē, ka vismaz 13. vieta posmā
Stuļņeva četrinieks - trases augšdaļā visi sāk zaudēt, ko ietekmē, visticamāk, sniegs. Lejasdaļā sasniedz labu ātrumu un apsteidz Žaļimu, zaudējot Kripsam (+0,12 sekundes).
Oskars Melbārdis - labs starts un labs ātrums augšdaļā. Labāks brauciens nekā pirmais, taču nelielas kļūdas un braucienā zaudē Kripsam. Summā kļūst par līderi (-0,30 sekundes).
Austrietis Maiers - vājš brauciens un summā zaudē gan Melbārdim, gan Kripsam.Tagad Ķibermaņa četrinieks
Ķibermanis - uzlabo startu, augšdaļā labs brauciens. Sāk palielināt pārsvaru vidusdaļā un summā kļūst par līderi (-0,27 sekundes). Labākais laiks šobrīd arī braucienā.https://twitter.com/Neimanis/status/670913024954392576
Riko Petera četrinieks - augšdaļā pēc starta jau sāk zaudēt. Lai gan brauc ar kļūdām, spēj sasniegt labu ātrumu un finišā apsteidz Ķibermani par 0,22 sekundēm.https://twitter.com/Neimanis/status/670913759381209088
Kasjanovs - vājš brauciens, nespēja pieaudzēt ātrumu un zaudē abiem Oskariem.
Dīna četrinieks - sāk zaudēt, ātrums nav tik liels un zaudē ne tikai šveiciešiem, bet arī Ķibermanim (+0,24 sekundes). Tādējādi Ķibermanis garantē vismaz sesto vietu
Bertaco - pirmā brauciena pārsteiguma autors startā ļoti vājš, vidusdaļā zaudē Ķibermanim, turpinājumā nedabūn to paātrinājumu un finišā tikai nedaudz priekšā Melbārdim (+0,46 sekundes).Ķibermanim garantēta vismaz piektā vieta, Melbārdim - astotā.
Fridrihs - braucienā ir labāks, lai gan lejasdaļā rupja kļūda, kas varēja novest pie kritiena. Noturēja bobu un finišā pārliecinši labākais (-0,79 sekundes).
Arndts - startā zaudē Fridriham, turpinājumā ātrumu neiegūst un finišā otrais (+0,24 sekundes), lai gan braucienā zaudē šveicietim Peteram.
Valters - lai gan augšdaļā vēl ir priekšā, nelielas kļūmes neļauj sasniegt lielu ātrumu un summā paliek otrais (+0,09 sekundes).Tādējādi Fridrihs kļūst par posma uzvarētāju.
Sandis Prūsis LTV tiešraidē no Altenbergas:Otrais brauciens bija labāks, bet arī nervozs. Melbārdis visu laiku koriģēja, bobs tomēr ir savādāks un braukšana savādāka. Tā tas bija paredzēts ar testēšanu un izmēģinājumu.Ķibermanis labi nobrauca. Piektā vieta un labs brauciens. Uģis netika galā ar abiem braucieniem gan divniekos, gan četriniekos.

Source

DELFI Sports

Tags

Bobslejs Daumants Dreiškens Oskars Ķibermanis Oskars Melbārdis Uģis Žaļims
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form