Martins Dukurs sezonu turpina ar ceturto uzvaru četros posmos
Foto: LETA

Sezonu perfekti iesākušais Martins Dukurs otro nedēļu pēc kārtas Īglsas trasē izcīnīja uzvaru, gūstot ceturto panākumu četros Pasaules kausa posmos šajā sezonā, bet Tomass Dukurs ierindojās astotajā vietā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Martins Dukurs uzrādīja labāko rezultātu abos braucienos, summā uzrādot rezultātu 1:44,55 minūtes. Tuvākais sekotājs viņam bija brits Mets Vestons, kurš piekāpās 0,2 sekundes. Viņš pirmo reizi karjerā kāpa uz goda pjedestāla Pasaules kausa posmos.

Savukārt trešo vietu izcīnīja vācietis Kristofers Grothers, kurš otrajā braucienā spēja pakāpties no piektās vietas. Viņš līderim zaudēja 0,33 sekundes.

Tomass Dukurs abos braucienos uzrādīja astoto ātrāko rezultātu, un viņš brālim zaudēja 0,81 sekundi.

Šoreiz Īglsas trasē nestartēja Krievijas skeletonisti Aleksandrs Trejtakovs un Ņikita Tregubovs, kuri devās trenēties uz Altenbergas trasi, kur risināsies pasaules čempionāts. Līdz ar to šajās sacensībās piedalījās 18 sportisti.

Pasaules kausa ceturtais posms skeletonā, Īglsas trase
Sacensību rezultāti: 
Martins Dukurs startēja 4,85 sekundēs, un viņš ļoti pārliecinoši brauca pretī savai kārtējai uzvarai Pasaules kausā. Ar rezultātu 1:44,55 Martins Dukurs turpināja izcilo sezonas sākumu.Viņam 58. uzvara Pasaules kausa izcīņā.
Krievijas skeletonists Romanovs startēja 4,79 sekundēs, uzrādot labāko rezultātu startā šajās sacensībās. Tomēr braucienā viņš neizturēja spriedzi, tika pieļautas rupjas kļūdas, kas viņu atmeta uz ceturto pozīciju (+0,28). 
Lielbritānijas pārstāvis Vestons ieskrējās 4,84 sekundēs, trases augšdaļā viņš bija drošā vadībā. Arī turpinājumu viņš veica pietiekami "tīri" un nodrošināja sev vietu uz goda pjedestāla - 1:44,75.
Sacensību mājinieks Maiers startēja 5,05 sekundēs, tomēr mazas sānslīdes un atsitiens pret apmali patraucēja. Viņam pagaidām trešā vieta un 0,16 sekunžu deficīts. 
Grothers startā ieskrējās 4,95 sekundēs, un arī viņš trases augšdaļā bija iedzinējos. Lai arī bija sīkas kļūdas, tomēr kamanas slīdēja labi un pēdējā kontrolpunktā viņš izrāva līderpozīciju ar laiku summā 1:44,88 minūtes. 
Cits vācietis Gasners startā bija lēnāks nekā viņa tautietis (4,95), un šajā trasē tik lielu deficītu atspēlēt īsti nebija iespējams. Gasners Keizingeram piekāpās 0,31 sekundi. 
Vācietis Keizingers startā ieskrējās 4,80 sekundēs, kas ir šo sacensību labākais rezultāts. Viņš ar savu braucienu palielināja savu pārsvaru pār Tomasu Dukuru, viņu apsteidzot par 0,40 sekundi. Viņa rezultāts 1:44,95.
Tomass Dukurs startēja apaļās piecās sekundēs. Pieredzējušais Latvijas sportists brauca precīzi, taču sīka kļūda beigu daļā neļāva finišēt ar lielāku pārsvaru. Dukurs par 0,06 sekundēm apsteidza Aueru (1:45,36)
Austrietis Auers braucienu iesāka ar 5,04 sekunžu ieskrējienu. Trasē viņš brauca "tīri", beigu daļā viņš audzēja savu pārsvaru un finišā uzrādīja par 0,35 sekundēm ātrāku rezultātu, summā uzrādot laiku 1:45,42 minūtes. 
No TOP 10 braucējiem pirmais trasē devās Audersets, kuram startā izdevās ieskrieties 4,94 sekundēs. Brauciena kvalitāte nebija pārāk augsta, viņa pārsvars beigu daļā sadila, taču Audersets spēja par 0,02 sekundēm apsteigt Heraskeviču - 1:45,77.
Krievijas pārstāvis Rokusujevs startā bija nedaudz ātrāks nekā Hersaskevičs (4,99), trases augšdaļā viņš bija vadībā, bet beigu daļā tomēr piekāpās ukrainim (+0,06).
Ukrainis Heraskevičs atkārtoja Gaspari starta ieskrējiena laiku un visa brauciena garumā bija vadībā, līdz finišam pārsvaru palielinot līdz 0,22 sekundēm. 
Itālijas skeletonists Gaspari pēc 5,03 sekunžu starta aizvadīja ļoti drošu braucienu, un viņš par 0,4 sekundēm apsteidza Raisu. Jaunā līdera rezultāts 1:46,01 minūtes. 
Raiss no Lielbritānijas uzlaboja savu starta laiku un otrajā braucienā devās 4,99 sekundēs. Trases augšdaļā viņam bija ceturtdaļsekundes pārsvars, tomēr beigu daļā tas sadila līdz 0,06 sekundēm - 1:46,41. 
Otrajā braucienā devās arī rumānis Enaše. Viņam startā 5,03 sekunžu ātrs ieskrējiens, bet vāji veikta trases lejasdaļa viņam neļāva apsteigt Kramptonu (+0,40).
Braucienu veikuši pirmā brauciena lēnākie braucēji. Kramptons summā uzrādījis rezultātu 1:46,47 sekundes. Švarcers viņam piekāpas 0,57 sekundes, bet Keizers piekāpās 0,61 sekundi. Bremzēšanas ceļā Švarcers guva kājas traumu.
Sācies 2. brauciens.
Pirmā brauciena rezultāti:
Otrā brauciena sākums pulksten 12.00.
Pēdējais pirmo braucienu veica krievs Rokusujevs, kurš startēja 4,99 sekundēs. Viņš ar savu braucienu uzrādīja 11. ātrāko rezultātu, līderim zaudējot 0,64 sekundes. 
Amerikas Samoa pārstāvis Kramptons piekāpās Švarceram 0,01 sekundi. 
Itālis Švarcers bija otrais braucējs, kurs līderim zaudēja vairāk nekā sekundi. Viņam priekšpēdējā vieta (+1,01).
Lai arī sacensību mājinieka Maiera starts bija tikai 5,08 sekundes, viņš ar ļoti labu braucienu spēja iesaistīties cīņā par labāko trijnieku. Viņš finišēja ceturtajā vietā ar 0,14 sekunžu deficītu pret Dukuru. Līdz pjedestāla pozīcijai viņam trūkst tikai 0,04 sekundes.
Šveicietis Keizers bija lēnākais startā (5,14) un braucienā (+1,13). Pēdējā vieta. 
Vācijas skeletonists Grothers pēc 4,97 sekunžu starta laika savā braucienā pieļāva neprecizitātes - maza sānslīde un neprecīza izeja no virāžas, un tas viņam deva vietu aiz labāko trijnieka (+0,22). 
Martins Dukurs pirmajā braucienā devās ar 4,86 sekunžu ātru starta ieskrējienu.  Trases augšdaļā viņam bija 0,15 sekunžu deficīts, bet nākamajos kontrolpunktos viņš Krievijas sportistam tuvojās. Pārsvaru neizdevās pieaudzēt lielu, un viņš tikai par 0,02 sekundēm apsteidza Romanovu (52,43).
Tomass Dukurs startā uzrādīja 5,01 sekunžu ātru ieskrējienu. Salīdzinoši lēnais starta laiks bija vienīgā problēma šajā braucienā, un viņš nespēja deficītu sadeldēt. Viņam pagaidām 5. vieta un 0,32 sekunžu deficīts pret Romanovu. 
Lielbritānijas skeletonists Vestons startā ieskrējās 4,87 sekundēs. Trases augšdaļā viņa deficīts bija diezgan liels, taču ar labu braucienu viņš deficītu strauji deldēja, taču līderpozīciju viņš nepārņēma, finišējot 0,08 sekundes lēnāk nekā līderis. 
Itālijas skeletonists Gaspari trasē devās nākamais, un viņš brauca diezgan kļūdaini. Finišā viņš apsteidza tikai Raisu un Enaši (+0,75).
Vācietis Gasners startēja 4,99 sekundēs, un ar to nepietika, lai pārņemtu līderpozīciju no Romanova. Viņa brauciens bija solīds, tomēr vācietis finišēja 0,21 sekundi lēnāk. 
Krievijas skeletonists Romanovs startēja 4,80 sekundēs. Kamanas viņam labi slīdēja, braucējs izvairījās no rupjām kļūdām un finišā iebrauca 52,45 sekundēs, kļūstot par pagaidu līderi. 
Vācietis Keizingers bija pirmais no favorītiem, un viņa starta laiks bija 4,85 sekundes. Brauciens vācietim bija saraustīts ar sīkām neprecizitātēm. Viņš kļuva par līderi ar rezultātu 52,70 sekundes. 
Ukrainas sportistam Heraskevičam startā rezultāts bija 5,08 sekundes. Viņa braucienā bija sīkas neprecizitātes, bet rezultāts finišā par 0,25 sekundēm lēnāks nekā Aueram. 
Austrietis Auers savā mājas trasē devās 5,09 sekundēs. Viņam ar labu braucienu un kamanu ātru slīdēšanu izdevās atspēlēt startā iegūto deficītu un finišēt par 0,15 sekundēm ātrāk nekā iepriekšējam braucējam (52,89). 
Šveices skeletona pārstāvis Audersets bija pirmais, kurš startēja zem 50 sekundēm (4,95). Viņam izdevās apsteigt visus iepriekšējos sportistus, nobraucot bez nopietnām kļūdām - 53,04 sekundes. 
Lielbritānijas sportists Raiss startēja 5,04 sekundēs, viņš trasi veica "tīrāk" un finišā iebrauca par 0,13 sekundēm ātrāk  - 53,28 sekundes.
Pirmais trasē devās rumānis Enaše, kurš startēja 5,03 sekundēs, bet braucienā uzrādīja rezultātu 53,41 sekundes. Tas nebūs pārāk konkurētspējīgs rezultāts. 
Sacensības sākušās.
Pirmais no latviešiem trasē dosies Tomass Dukurs, kuram ticis 11. starta numurs, bet Martins būs uzreiz nākamais. Sacensībās piedalās 18 sportisti. Uz starta neizies Tretjakovs un  Tregubovs, kuri devušies uz treniņiem Altenbergā, kur risināsies pasaules čempionāts.
Pasaules kausa kopvērtējums pēc trim posmiem:
Skeletona sezona turpinās ar vēl vienām sacensībām Īglsas trasē, kurā pirms nedēļas Martins Dukurs izcīnīja dalītu uzvaru ar Aleksandru Tretjakovu. https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/martins-dukurs-perfekto-sezonu-turpina-ar-dalitu-uzvaru-iglsa.d?id=52746955

Tags

Martins Dukurs Skeletons Tomass Dukurs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form