Tretjakovs pārtrauc Dukura zelta medaļu sēriju Eiropas čempionātos
Foto: Viesturs Lācis

Latvijas skeletonists Martins Dukurs piektdien Vinterbergas trasē Eiropas čempionāta sacensībās finišēja otrais, Krievijas sportistam Aleksandram Tretjakovam pārtraucot latvieša 11 uzvaru sēriju kontinenta meistarsacīkstēs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sacensībās, kuras vienlaikus bija Pasaules kausa izcīņas piektais posms, uzvarēja Tretjakovs, otrais finišēja ar kājas savainojumu startējušais Martins Dukurs (+0,17 sekundes), bet bronzas godalgu izcīnīja vācietis Aleksandrs Gasners (+0,21 sekundes). Savukārt sesto pozīciju ieņēma Tomass Dukurs.

Jau sacensību pirmajā pusē neierasti stabilu pirmo braucienu veica Tretjakovs, kurš izvirzījās vadībā. Otro vietu ieņēma Gasners (+0,15), bet turpat uz papēžiem mina Martins Dukurs (+0,18) un Fēlikss Keizingers (+0,22). Ar piekto vietu nācās samierināties Tomasam Dukuram (+0,39).

Otrajā braucienā Tomass jau trases augšdaļā ievērojami zaudēja britam Kregam Tomsonam, kas piespieda viņam par vienu vietu atkāpties. Tomsons gan nespēja apdzīt Keizingeru, bet ar Gasneru tika galā Martins Dukurs, kurš uzrādīja labāku starta laiku un veica veiksmīgāku braucienu.

Ja Gasners pārsvaru pār latvieti nenoturēja, tad Tretjakovs savu vietu saglabāja, lai gan arī viņa pārsvars augšdaļā uz brīdi saruka. Dukurs uzvarēja braucienā, bet kopsummā triumfēja Krievijas sportists.

Aleksandrs Tretjakovs zelta medaļu izcīnīja pirmo reizi kopš 2007. gada, starp 2010. un 2020. gadu čempionātā triumfējot vien Martinam Dukuram, kurš 2016. gadā zelta medaļu dalīja ar brāli Tomasu Dukuru.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētāku notikumu attīstību.

Eiropas čempionāts skeletonā, Vinterbergas trase
Martins Dukurs pēc šī posma ir pārliecinošs Pasaules kausa līderis. Pasaules kausa sezona pēc nedēļas turpināsies eksotiskajā Sanktmoricas trasē, uz kurieni Latvijas skeletona komanda dosies jau šodien neilgi pēc sacensībām.Ar šo arī noslēdzam teksta tiešraidi. Pēc nedēļas tiešraidē informēsim par notikumiem Sanktmoricā.
Mihails Arhipovs, Latvijas skeletona izlases treneris LTV tiešraidē: Martinam bija kļūda 5.-6. virāžā, bet nevar zīlēt, cik tas maksāja. Ņemot vērā viņa traumu un cik sen nav skriets, atzīstams rezultāts.Runājot par Tomasa braucienu, šī ir “starta trase”. Kā teica pats Tomass, ja nevar uzskriet'(startā), tad nevar pacīnīties šeit par medaļām.
Tretjakovs pēc starta pieļauj nelielu kļūdu. Augšdaļā pārsvars sāk rukt (-0,16 sekundes), tad jau tikai 0,10 sekundes. Lejasdaļā Tretjakovs labāks un uzvar sacensībās (-0,17 sekundes).
Gasners ar vāju startu augšdaļā zaudē Martinam 0,13 sekundes. Tad starpība sāk lēnām dilt, bet tomēr pēdējās virāžās labāks bijis Martins. Summā vācietis zaudē Martinam 0,04 sekundes. Martinam vismaz sudrabs, tagad līderis Tretjakovs.
Martins Dukurs - uzlabo savu starta laiku, bet starpība neliela pirmajos starpfinišos. Tālāk labs brauciens un finišā apsteidz Keizingeru par 0,22 sekundēm, uzrādot otrā brauciena labāko laiku.
Keizingers augšdaļā priekšā par 0,21 sekundi. Lejasdaļā starpība nedaudz sarūk, bet summā kļūst par līderi (-0,18 sekundes).Tagad Martins Dukurs
Tomass Dukurs - pēc starta zaudē Tomsonam, kuram bija krietni labāks starts. Augšdaļā zaudē jau 0,20 sekundes. Lejasdaļā neizdodas atspēlēt un summā otrais (+0,15 sekundes).
Grotērs braucienā tikai ceturtais, bet summā trešais (+0,34 sekundes).Tagad Tomass Dukurs
Brits Tomsons augšdaļā brauc bez kļūdām, arī lejasdaļa laba - finišā apsteidz Romanovu par 0,18 sekundēm. Otrajā braucienā viņa laiks 56,18 sekunde, kas pirmajā braucienā dotu pirmo vietu.
Romanovs veic labu braucienu, lai gan lejasdaļā ātrums nav tik liels. Savu komandas biedru Tregubovu apsteidz par 0,23 sekundēm.
Tregubovs ar labu braucienu kļūst par līderi. Pēc tam austrietis Maiers zaudē krievu skeletonistam 0,12 sekundes.
Heraškevičs veic vēl vienu labu braucienu. Labākais otrajā braucienā, bet summā apsteidz Aueru par 0,27 sekundēm.Tagad labāko desmitnieks
Austrietis Auers braucienā šķietami nevalda kamanas, bet ātrms labs un lejasdaļā ir krietni labāks, kļūstot par līderi (-0,12 sekundes).
Britu duelis - pirmajā braucienā pirmais startējušais Vjats vidusdaļā pieļauj rupju kļūdu, saslīd, zaudē ātrumu, bet finišā nosargā pirmo vietu (-0,14 sekundes). Vidusdaļā pārsvars bija pat 0,61 sekunde.
Amerikānis Florians veic ne visai labu braucienu, vidusdaļā sāk jau zaudēt un finišā ir otrais (+0,25 sekundes).
Brits Falkers ar labu braucienu kļūst par līderu, arī uzlabojot otrā brauciena labāko laiku. Falkers apsteidz Bojeru summā par 0,27 sekundēm.
Spānis Mirambels ar vāju startu nespēj turpinājumā pietuvoties Bojeram. Spānis zaudē kanādietim 0,13 sekundes. 
Kanādietis Bojers veic lielisku braucienu, savu pirmā brauciena laiku uzlabo par vairāk nekā pussekundi. Pārliecinoši kļūst par līderi (-0,49 sekundes).Tad šveicietis Linčs ar sliktu braucienu zaudē tikai Bojeram (+0,45 sekundes).
Dānis Johansens savā debijā apsteidz Makreiriju par 0,01 sekundi, bet zaudē Audersetam 0,26 sekundes.
Otrajā braucienā startē 21 sportists, jo bija dalīta 20.vieta.Pirmais startē amerikānis Makreirijs, kurš par 0,10 sekundēm uzlabo sava pirmā brauciena laiku. Pēc tam brauc šveicietis Auderstes, kuram pirmajā braucienā bija vienāds laiks ar Makreiriju. Šveicietis startā krietni ātrāks, pārsvaru nosargā finišā apsteidz amerikāni par 0,27 sekundēm.
Sākas 2. brauciens
Pēc pirmā brauciena Martinam Dukuram trešā vieta, līderim Tretjakovam zaudējot 0,18 sekundes. Līdz otrajā vietā esošajam Gasneram 0,03 sekundes.Uz vietu trijniekā reāli kandidē četri skeletonisti, bet piektajā vietā esošais Tomass Dukurs šoreiz par medaļām, visticamāk, necīnīsies.
Jau pēc dažām minūtēm Vinterbergas trasē atsāksies Pasaules kausa posms un Eiropas čempionāts skeletonā.
Pirmais brauciens noslēdzies. Otrais brauciens pulksten 12:45.
1. brauciena rezultāti (labāko desmitnieks)
Mihails Arhipovs, Latvijas skeletona komandas galvenais treneris LTV tiešraidē:Martinam mazliet 8.-9. virāža nesanāca, bet viņš nav labākajā sportiskajā formā. Pēdējā laikā sprintu nav skrējis, jo ārstē savainojumu. Ņemot vērā visus apstākļus ar kāju, trešā vieta ir labs rezultāts. Ja vēl startā izdosies pielikt, tad turpat būsim klāt līderiem.Neesmu saticis pēc brauciena Martinu un nezinu, kā viņam kāja jūtas. 0,18 sekundes it kā ir daudz, bet viss var notikt.Tomasam bija labs brauciens, varbūt nedaudz (varēja labāk) 8.-9. virāžā. Lai cīnītos par augstākām vietām, tad jāskrien ātrāk startā. To jau esam runājuši.Martins brauc ar 2015. gada kamanu, ar kuru šosezon nav braukts, un esam testējuši lielu daudzumu slieču. Pagaidām vēl agri izdarīt secinājumus.
Britu skeletonists Tompsons tomēr pārsteidz un iekļūst sešiniekā. Kļūdains brauciens, ātrums starpfinišos nav starp lielākajiem, startā vēl neliela kļūda, bet finišā sestais (+0,47 sekundes).
Šveicietis Audersets kļūdās gandrīz vai katrā virāžā un finišā +1,41 sekunde.Vēl jābrauc 10 skeletonistiem, no kuriem diez vai kāds spēs iekļūt sešiniekā.
Gaspari ieskrējienā kļūdās, kamana izslīd no gropes. Līdz ar to nav variantu pacīnīties par desmitnieku. Jautājums, vai viņš tiks pie otrā brauciena. (+1,67 sekundes). Bet ar visu kļūdu viņš apsteidz rumāni Pačijanu
Ņikita Tregubovs nespēj ielauzties sešiniekā, finišējot astotais (+0,58 sekundes). No sešinieka viņu šķir 0,11 sekundes.
Vēl viens vācietis Kaizingers ar labu braucienu iespraucas startp Martinu un Tomasu. Pagaidām ceturtais (+0,22 sekundes).
Krievijas skeletonistam Romanovam teicams starts, bet trases lejasdaļā nedroša braukšana un finišā sestais (+0,48 sekundes).
Heraškevičs braucienā nepieļauj redzamas kļūdas, kas ļauj ukrainiem šobrīd būt septītajam (+0,73 sekundes).
Gasners nav tik ātrs startā, bet turpinājumā neslitks brauciens, kas finišā dod pagaidām otro vietu (+0,15 sekundes). APsteigti abi brāļi Dukuri.
Austrietis Auers veic sliktu braucienu un, visticamāk, nespēs iesaistīties cīņā par labāko sešinieku (+0,80 sekundes).
Tretjakovs ātrs startā, bet tas nedod lielu pārsvaru augšdaļā. Netipiski Tretjakovam, viņš veic stabilu braucienu un kļūst par līderi (-0,18 sekundes).
Grotērs startā zaudē abiem brāļiem, brauciens arī nav diez ko labs un finišā līderim zaudē 0,29 sekundes. Tomasam viņš zaudēja 0,08 sekundes.
Martins Dukurs - startā zaudē Vjatam, bet brāli apsteidz tikai par 0,09 sekundēm. Labs brauciens un brālis apsteigts par 0,21 sekundi.
Tomass Dukurs - startā ātrāks par Maieru. Augšdaļā 0,25 sekunžu pārsvars. Tad pārsvars sarūk, bet izdodas saglabāt vadību (-0,19 sekundes).
Austrietis Maiers sākumā ievērojami zaudē, bet veic labu braucienu un kļūst par līderi, apsteidzot Vjatu par 0,35 sekundēm.Tagad Tomass Dukurs
Pirmais no skeletonistiem startēja Markuss Vjats, kurš pārsteidza iepriekšējos posmos. Viņa laiks 57,21 sekunde, kas krietni atpaliek no trases rekorda.Pēc tam braucienu veica rumānis Pačijanu, kurš zaudē britam 0,84 sekundes. Rumānis pēdējā virāžā gandrīz nokrīt.
Vinterbergā šoreiz no Latvijas būs tikai skeletonisti, jo bobslejisti nav aizbraukuši. Iemesls - diemžēl, konstatēts Covid-19.https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/vairaki-latvijas-bobsleja-izlases-dalibnieki-saslimusi-ar-covid-19-tadel-komanda-uz-vinterbergu-nedosies.d?id=52806271
Sacensības sākušās
Gaisa temperatūra ir -1,8 grādi pēc Celsija, bet ledus temperatūra ir -4,3 grādi pēc Celsija. Laika apstākļi ļoti labvēlīgi, lai būtu aizraujošas sacensības.
Vinterbergas trases starta rekords pieder Aleksandram Tretjakovam (4,75 sekundes). Trases rekords gan ir Martinam - 55,51 sekundes.
Pasaules kausa posmā šoreiz startēs 25 skeletonisti, arī Martins un Tomass Dukuri. Tomasam ceturtais starta numurs un uzreiz pēc viņa ar piekto numuru startēs Martins.
Kā pirmie posmu sāk skeletonisti, kuriem pirmais brauciens pulksten 11, bet otrais - pulksten 12:45.
2021. gads sagaidīts, un bobsleja/ skeletona seriāls var turpināties. Pasaules kausa sezonas nākamā pietura - Vinterbergas trase Vācijā. Šajā nedēļas nogalē te cīņa ne tikai par uzvaru Pasaules kausa posmā, bet arī par Eiropas čempionāta medaļām.

Tags

Martins Dukurs Skeletons Tomass Dukurs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form