Gatavošanos Soču Olimpiādei aizēno homofobiska vardarbība, uzskata cilvēktiesību aizstāvji
Foto: AFP/Scanpix

Krievijā gatavošanos gaidāmajai Soču Olimpiādei aizēno tādas nopietnas cilvēktiesību problēmas kā homofobiska vardarbība, otrdien norādīja starptautiskā cilvēktiesību aizsardzības organizācija "Human Rights Watch" (HRW), vienlaikus paužot gandarījumu par Kremļa kritiķu atbrīvošanu no ieslodzījuma.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"[Mihaila] Hodorkovska, "Pussy Riot" sieviešu un "Greenpeace" aktīvistu lietas vairs nemet ēnu uz februāra Ziemas olimpiskajām spēlēm Sočos," sacīja HRW Krievijas programmu direktore Taņa Lokšina.

Tomēr "arvien izplatītākā homofobiskā vardarbība" un "homofobiskā retorika valsts medijos" ir "daudzo nopietno problēmu vidū, kas aptumšo Krievijas veikumu cilvēktiesību jomā".

HRW ziņojumā par cilvēktiesību stāvokli Krievijā 2013.gadā norādīts, ka Maskava turpina "apspiest pilsonisko sabiedrību un valdības kritiķus".

Organizācija īpašu uzmanību pievērsusi tā dēvētajam antigeju likumam, kas aizliedz "homoseksualitātes propagandu".

"Debates par šiem likumiem pavadīja "homofobiska retorika, arī no amatpersonu puses, un homofobiska vardarbība, kas kļūst arvien izplatītāka", teikts ziņojumā.

Tajā detalizēti aprakstīts, kā "kārtības sargu vienības, kuru sastāvā ir radikālie nacionālisti un neonacisti," izseko homoseksuāļus uz viņu sanāksmēm, piekauj viņus un uzbrukumu video ievieto sociālajos tīklos.

"2013.gada septembrī video bija redzams, kā Krievijā tiek izvarots kāds uzbeku imigrants, kuram tiek draudēts ar ieroci un kurš tika piespiests pateikt, ka viņš ir gejs."

"Tika uzsāktas vairākas izmeklēšanas, bet to rezultātā nenotika efektīva kriminālvajāšana."

''Vienlaikus pieaudzis gadījumu skaits, kad tiek uzbrukts LGBT (geju, lesbiešu, biseksuāļu un transpersonu) aktīvistiem," teikts ziņojumā.

HRW arī pauda bažas par citu likumu, ar kuru aizliegts ārzemju viendzimuma pārim adoptēt Krievijas bērnus. Ar šo pašu likumu valstīs, kur ir legalizētas homoseksuāļu laulības, Krievijas bērnus liegts adoptēt neprecētiem cilvēkiem.

"Šie soļi paver durvis diskriminācijai un sašaurina telpu aktīvismam."

HRW arī nosodīja valdības kampaņu pret viesstrādniekiem un likumu, ar kuru sabiedriskās organizācijas, kas saņem ārvalstu finansējumu, spiestas reģistrēties kā "ārvalstu aģenti".

"Kremlis izturas pret ārvalstu finansētajām neatkarīgajām organizācijām, LGBT un imigrantiem tā, it kā viņi būtu Krievijas ienaidnieki," sacīja Lokšina.

Tags

Greenpeace Krievija Maskava Pussy Riot
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form