Tīruma sasniedz savu individuāli labāko rezultātu olimpiskajās spēlēs
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Latvijas kamaniņu braucēja Elīza Tīruma otrdien Pekinas olimpiskajās spēlēs izcīnīja astoto vietu, Kendija Aparjode ierindojās 11. pozīcijā, bet Elīna Ieva Vītola savu olimpisko debiju noslēdza 18. pozīcijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šis bija Elīzas Tīrumas labākais rezultāts olimpisko spēļu individuālajās sacensībās. Sočos viņa izcīnīja 12. vietu, bet pirms četriem gadiem Phjončhanā viņa ierindojās 16. pozīcijā. Viņas kontā ir arī bronza Soču spēļu stafetes sacensībās.

Jau vēstīts, ka pēc pirmās sacensību dienas Tīruma ierindojas sestajā vietā, Aparjode atradās devītajā pozīcijā, bet Vītola ieņēma 11. vietu.

Tīruma sacensības turpināja stabili, un viņa arī trešo braucienu veica ar ļoti līdzīgu rezultātu, kā pirmos divus (58,865 sekundes). Summā tas neļāva nosargāt sesto vietu, un viņu apsteidza Madeleine Egle no Austrijas, kura pirmajā braucienā piedzīvoja kritienu. Tīruma līderei Natālijai Geizenbergerei pēc trim braucieniem piekāpās 1,619 sekundes, ieņemot septīto vietu.

Savukārt Kendija Aparjode un Elīna ieva Vītola pieļāva kļūdas trases lejasdaļā, taču izvairījās no kritieniem, kas pirmajā sacensību dienā neizdevās citām kamaniņu braucējām. Aparjode sasniedza 13. ātrāko rezultātu braucienā (58,928), bet summā noslīdēja uz 11. vietu.

Vītola braucienā bija 15. ātrākā (59,029), taču līdz kļūdai viņa pretendēja uz septīto labāko rezultātu. Jaunā latviete noslīdēja uz 14. vietu, saglabājot labas izredzes pakāpties uz augšu (+2,143).

Geizenbergere trešajā braucienā nostiprināja sava līderpozīciju, palielinot pārsvaru pār tuvāko sekotāju Annu Bereiteri no Vācijas, viņu apsteidzot par 0,330 sekundēm. Trešajā vietā ierindojās Tatjana Ivanova no Krievijas Olimpiskās komitejas komandas (KOK).

Tīruma ceturtajā braucienā uzrādīja savu labāko rezultātu braucienā šajās sacensībās – 58,771 sekunde, taču ar to bija par maz, lai nosargātu septīto vietu. Pirmās dienas neveiksminiece Jūlija Taubica aizvadīja lielisku braucienu un spēja pakāpties līdz septītajai vietai, Tīrumu apsteidzot par nieka 0,008 sekundēm. Summā Tīruma olimpiskajai čempionei Natālijai Geizenbergerei zaudēja 1,987 sekundes.

Kendija Aparjode nosargāja savu 11. pozīciju, kuru ieņēma pēc trešā brauciena. Brauciens viņai neizdevās pietiekami "tīrs", tāpēc viņai 12. rezultāts (59,084), bet summā uzvarētājai viņa piekāpās 2,685 sekundes.

Aparjode Phjončhanā palika 22. vietā, līdz ar to viņai arī sasniedza karjeras rekordu olimpiskajās spēlēs.

Elīna Ieva Vītola savu debiju olimpiskajās spēlēs noslēdza ar kļūdainu braucienu, kas viņu no 14. pozīcijas atmeta līdz 18. vietai (+4,697).

Geizenbergere izcīnīja savu sesto zelta medaļu olimpiskajās spēlēs, kļūstot par tituliem bagātāko Vācijas kamaniņu braucēju. Viņa četru braucienu summā par 0,493 sekundēm apsteidza savu tautieti Annu Bereiteri, bet bronzas godalgu ieguva Tatjana Ivanova.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību otrās dienas teksta tiešraidi, kur var lasīt detalizētāku notikumu aprakstu.

Pekinas olimpiskās spēles: Kamaniņu sports, sievietes. Otrā diena
Sacensību rezultāti
Geizenbergerei šī ir sestā olimpiskā zelta medaļa! 
Natālija Geizenbergere nepieļāva tādu pašu kļūdu, kādu pieļāva Fēlikss Lohs pirms četriem gadiem. 34 gadus vecā sportiste savā noslēdzošajā braucienā uzrādīja otro labāko rezultātu, kas ļāva sacensības noslēgt ar rezultātu 3:53,454 minūtes. Viņa izcīna zelta medaļu un Bereiteri apsteidza par 0,493 sekundēm.
Anna Bereitere no Vācijas saglabāja vēsu prātu un savu braucienu aizvadīja pietiekami droši. Tas ļāva finišēt priekšā Ivanovai, uzrādot par 0,560 sekundēm labāku rezultātu nekā Ivanovai. Sudraba medaļa nodrošinātaTagad jautājums, vai Natālijai Geizenbergerei izturēs nervi.
Tatjava Ivanova izdarīju visu, lai nodrošinātu sev bronzas medaļu. Sacensības viņa noslēdza ar rezultātu 3:54,507 minūtes, kas ir par 0,302 sekundēm labāks rezultāts nekā Eglei.
Austriete Hanna Proka lūkoja uzbrukt Tatjanai Ivanovai no KOK komandas, lai iesaistītos cīņā par bronzas medaļu. Viņa savā braucienā uzrādīja sesto ātrāko rezultātu, un ar to nepietika ne tikai medaļai, bet arī, lai nosargātu savu ceturto vietu. Viņa finišā piekāpās Eglei, un abas austrietes šķir tikai 0,015 sekundes.
Līza Šulte no Austrijas ļoti sīvi spēkojās ar savu tautieti Egli, taču finišā viņa iebrauca tikai par 0,076 sekundēm lēnāk.
Divu neveiksminieču duelī Madeleine Egle apsteidza Taubicu un summā uzrādīja par 0,624 sekundēm labāku rezultātu. Braucienā Taubica gan bija ātrāka. 
Elīza Tīruma, lūkojot pēc sava labākā rezultāta olimpiskajās spēlēs, uzrādīja savu labāko braucienu šajās olimpiskajās spēlēs (58,771), taču ar to nepietika, lai noturētu aiz sevis Taubicu. Vācietei četru braucienu summā bija tikai par 0,008 sekundēm... Taču Tīrumai garantēta astotā vieta olimpiskajās spēlēs.
Verena Hofere no Itālijas trases vidusdaļā pieļāva kļūdu, kad spēcīgi atsitās pret apmali. Tas maksāja daudz laika, un viņa finišēja sestajā vietā (+1,109). Tas Aparjodei ļauj pakāpties vienu pozīciju uz augšu un garantēt 11. vietu. 
Itālijas kamaniņu braucēja Andrea Vetera uzrādīja labāko starta laiku līdz šim, un metās uzbrukumā Taubicas rezultātam četru braucienu summā. Taču viņa ar katru nākamo kontrolpunktu zaudēja laiku un finišā iebrauca trešajā vietā, zaudējot Taubicai un Māgai, bet apsteidzot Aparjodi (+0,544).
Šveiciete Natālija Māga piekāpās Taubicai, taču apsteidza Aparjodi (+0,507).
Kendija Aparjode trases augšdaļā zaudēja Taubicai, un arī brauciena turpinājumā nespēja konkurēt ar vācieti (59,084). Finišā viņa iebrauca otrajā vietā, Taubicai zaudējot 0,706 sekundes. Tas Aparjodei garantē 12. vietu olimpiskajās spēlēs.
Jūlija Taubica no Vācijas aizvadīja lielisku braucienu, un ar šādu rezultātu viņa turpinātu cīņu par godalgām (58,358). Taču kritiens otrajā braucienā liek cīnīties par vietām otrajā desmitā. Summā viņas rezultāts bija 3:55,433 minūtes. 
Amerikāniete Ešlija Farkharsone turpināja kāpt uz augšu, jo neveiksmīgs brauciens bija arī kanādietei Trinitijai Elisai, kura finišā iebrauca otrajā vietā (+0,457). Elisa piedzīvoja kritienu, taču tika atpakaļ kamanās un finišēja salīdzinoši veiksmīgi.
Savu olimpisko debiju noslēdza Elīna Ieva Vītola. Viņa kļūdījās jau izejā pēc pirmās virāžas, arī brauciena turpinājums bija ļoti neveiksmīgs. Pirms pēdējās virāžas viņa glābās no kritiena un noslīdēja četras pozīcijas zemāk (+1,744). Olimpiskajās spēlēs viņai nodrošināta 18. vieta.
Kanādiete Natālija Korlesa arī trases augšdaļu veica kļūdaini, un šajā trasē atgūt laiku pēc kļūdas ir sarežģīti. Korlesa piekāpās gan Cīglerei, gan Farkharsonei (+0,848). 
Itālijas kamaniņu braucēja Nina Cīglere, meita titulētajam Armīnam Cīgleram, jau trases augšdaļā nonāca iedzinējos, un viņa nespēja atgūt laiku, lai apsteigtu amerikānieti. Viņa summā bija par 0,577 sekundēm lēnāka nejā Farkharsone.
Vienīgā amerikāniete labāko divdesmitniekā Ešlija Farkharsone bija pārliecinoši ātrāka par Hodžsoni, summā sasniedzot par 1,129 sekundēm labāku rezultātu.
Makena Hodžsone no Kanādas trases augšdaļu veica piesardzīgāk nekā Friša, taču viņa izvairījās no kritiena trases lejasdaļā. Viņa sasniedza rezultātu 3:57,536 minūtes, garantējot sev vismaz 18. vietu. 
Dienvidkoreju pārstāvoša Ailīna Friša arī savu olimpisko startu noslēdza ar kritienu. Identiska kļūda kā Kohalai, taču Friša noturējās priekšā konkurentei. 
Zviedrijas kamaniņu braucēja Tove Kohala atklāja ceturto braucienu, tomēr viņai neizdevās gluds brauciens. Zviedriete piedzīvoja kritienu, taču uz vēdera atmuguriski ieslīdēja finišā.
Ceturtajam braucienam viss sagatavots! Visas trīs Latvijas kamaniņu braucējs lūkos atgūt zaudētās vietas, lai uz pavisam pozitīvas nots noslēgtu sacensības.  
Sacensību rezultāti pēc trešā brauciena
Trešais brauciens noslēdzies. Pulksten 15:30 divdesmit labākās aizvadīs izšķirošo cīņu par pozīcijām Pekinas olimpiskajās spēlēs. 
KOK braucēja Viktorija Demčenko sacensības noslēdza ar devīto rezultātu braucienā. Viņa pirmajā braucienā bija septītā, bet otrajā – piedzīvoja kritienu. Sacensības krieviete noslēdza 28. pozīcijā.
Raluka Stramaturu no Rumānijas tomēr nevarēs olimpiskās spēlēs noslēgt ar rezultātu. Viņa piedzīvoja kritienu un līdz finišam neaizslīdēja.
ASV kamaniņu braucēja Emīlija Svīnija uzrādīja 11. ātrāko rezultātu braucienā. Viņa bija reāla kandidāte uz TOP 10, taču kritiens otrajā braucienā maksāja ļoti daudz. Viņa sacensības noslēgs 26. vietā. 
Pirmais kritiens arī šodienas braucienā. Poliete Klaudija Domaradzka pieļāva nu jau klasisku kļūdu šajās sacensībās. Viņa finišu sasniedza kopā ar kamanām, taču rūgtuma garša saglabājas.
Latvijas kamaniņu braucēju pozīcijas pirms ceturtā brauciena vairs nevar mainīties. Tagad sportistes cīnās par iespēju startēt arī ceturtajā braucienā.
Kanādas kamaniņu braucēja Natālija Korlesa nespēja uzbrukt Vītolas pozīcijai un saglabāja savu 15. vietu (+2,634).
Otrā brauciena lielākā neveiksminiece Jūlija Taubica trases vidusdaļā pieļāva kļūdu, taču viņa trīs braucienu summā no 14. vietas pakāpās uz 12. (+2,024).
Konkurentes turpina izmantot latviešu kļūdas. Kanādiete Trinitija Elisa aizvadīja labāku braucienu nekā Vītola un pakāpās uz 12. vietu (+2,109). Vītola šobrīd ir 13. pozīcijā, abas sportistes gan šķir tikai 0,034 sekundes.
Itāliete Andrea Vetera aizvadīja labu braucienu, un viņa izstūma Aparjodi no TOP 10. Summā Vetera ierindojas devītajā vietā (+1,991).
Elīna Ieva Vītola savu olimpisko debiju turpināja ar labi veiktu trases augšdaļu, taču lejasdaļā bija rupja kļūda. Viņa atsitās pret apmali un bija spiesta pielikt kājas pie ledus, lai izvairītos no kritiena. Viņai bija otrs lielākais ātrums vienā no trases daļām. Vītola pretendēja uz septīto labāko laiku braucienā, taču kļūdas dēļ viņai 11. rezultāts, kad braucienu veikušas 11 braucējas. Summā līderei viņa zaudē 2,143 sekundes.
Šveiciete Natālija Māga iespraucās starp Hoferi un Aparjodi (+1,997), pakāpjoties uz devīto vietu un latvieti nobīdot uz 10. Pēdējā braucienā cīņa par TOP 10 vietām būs īpaši interesanta.
Kendijai Aparjodei starta laiks nebija pats labākais, un šajā rādītājā viņa apsteidza tikai vienu konkurenti. Trasē latviete brauca pietiekami stabili, taču trases lejasdaļā bija nelielas problēmas, kas maksāja nedaudz laika. Šī kļūda neļāva tikt garām Hoferei, tomēr abas šķir 0,0097 sekundes. Tā kā viņai ir izredzes pakāpties uz astoto vietu. Līderei Aparjode jau zaudē 2,004 sekundes.
Itāliete Verena Hofere nedaudz attālinājās no Tīrumas. Viņas brauciens bija par sekundes desmitdaļu lēnāks, bet summā viņa no līderes atpaliek 1,907 sekundes.
Madeleine Egle trases augšdaļu veica lieliski, dodoties pēc otrā labākā laikā braucienā, taču trases beigu daļā viņa atkal pieļāva kļūdu, kas maksāja diezgan daudz laika. Tomēr viņa tik un tā spēja apsteigt Tīrumu trīs braucienu summā (+1,326).
Elīzai Tīrumai izdevās personīgi labākais starta laiks šajās, bet braucienā nopietni uzlabot savu rezultātu, salīdzinot ar pirmo dienu, neizdevās. Viņa finišēja (58,865) sekundēs, taču kamanu ātrums trasē bija labākais. Viņas rezultāts summā ir par 1,619 sekundēm vājāks nekā Geizenbergerei.
Austriete Līsa Šulte savā braucienā izvairījās no nopietnām kļūdām. Viņa gan nepietuvojās savai tautietei Prokai, bet summā no līderes atpaliek 1,192 sekundes.
Austriete Hanna Proka arī pēc trešā brauciena saglabā izredzes pacīnīties par medaļu trešajā braucienā. Viņa tagad no Ivanovas atpaliek 0,149 sekundes.
KOK izlases kamaniņu braucēja Tatjana Ivanova arī nespēja samazināt laika deficītu pret tuvāko konkurenti. Trases lejasdaļā Ivanovai bija sīka kļūda, viņa braucienā Bereiterei arī piekāpās sekundes desmitdaļu, bet summā no Geizenbergeres atpalie 0,826 sekundes.
Vāciete Anna Bereitere brauca augstā līmenī, viņai bija labāks ātrums trasē, tomēr viņa braucienā bija desmitdaļu lēnāka, un viņas deficīts pret līderi pieauga līdz 0,330 sekundēm.
Pirmās dienas līdere Natālija Geizenbergere aizvadīja “tīru” braucienu un sasniedza labāko rezultātu braucienā šajās sacensībās (58,226), sasniedzot jaunu trases rekordu. Viņas rezultāts summā ir 2:55,051.
Sacensības sākušās!
Tīrumai gan nosargāt savu sesto vietu nebūs viegli. Madeleine Egle no Austrijas pirmajā braucienā piedzīvoja kritienu trases lejasdaļā, bet otrajā braucienā uzrādīja otro ātrāko rezultātu. Viņai ir lieliskas izredzes no septītās pozīcijas turpināt kāpt uz augšu.
Elīzas Tīrumas labākais rezultāts olimpiskajās spēlēs individuālajās sacensībās ir 12. vieta, ko viņa izcīnīja Sočos. Pirms četriem gadiem Phjončhanā viņa ierindojās 16. pozīcijā. Savukārt Aparjode Phjončhanā palika 22. vietā. Abas latvietes lūkos sasniegt karjeras labāko rezultātu olimpiskajās spēlēs.
Latvijas kamaniņu sporta izlases menedžeris Kristaps Mauriņš: "Mūsu sievietes ieņem labas pozīcijas. Protams, braucienus varēja šur un tur uzlabot, jo bija kļūdas. Mūsu sportistēm ir jāizlabo pieļautās kļūdas. Jānobrauc vēl divi braucieni savā līmenī, lai pašas sev varētu uzsist pa plecu, ka viss ir izdarīts. Tad mēs visi būsim priecīgi." https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/kamaninu-izlases-menedzeris-maurins-apmierinats-ar-latvijas-damu-pozicijam-pec-pirmas-dienas.d?id=54029696
Olimpiskajās kamaniņu sporta sacensībās dāmām klāt otrā diena. Trešajā braucienā sportisties dosies tādā secībā, kādu pozīciju ieņem pēc pirmās dienas. Tāpēc Tīruma startēs ar sesto starta numuru, Aparjode ar devīto, bet Vītola trasē dosies kā 11.

Tags

Kendija Aparjode Pekinas ziemas olimpiskās spēles Pekina 2022 Elīza Tīruma Olimpiskās spēles Pekina
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form