Zviedrijas distanču slēpotāja Jonna Sundlinga otrdien triumfēja Pekinas olimpisko spēļu distanču slēpošanas sprinta disciplīnas finālā. Pagājušā gada pasaules čempionei ievērojami palīdzēja divas tautietes, Majai Dalkvistai pašai izcīnot sudraba medaļu.

Fināla slēpojuma ievadā vadībā izvirzījās zviedrietes Sundlinga, Dalkvista un Emma Riboma. Sundlinga ar laiku veica izrāvienu pēc zelta, bet Dalkvista ar Ribomu viņai nesekoja, bloķējot ASV sportistes Džesiju Diginsu un Roziju Brennanu, kā arī šveicieti Nadīnu Fēndrihu.

Sundlinga uzvarēja pārliecinoši, distanci veicot trīs minūtēs un 9,68 sekundēs. Dalkvista sīvā cīņā noturēja sudrabu (3:12.56), trešo atstājot amerikānieti Diginsu (3:12.84), bet Riboma finiša taisnē nespēja vairs konkurēt, paliekot sestā aiz Brennanas un Fēndrihas.

Zviedrija tādējādi noturējusi savas pozīcijas sprinta disciplīnā. Pirms četriem gadiem Phjončhanā zeltu izcīnīja Stina Nilsone, bet pērn pasaules čempionātā arī uzvarēja Sundlinga.

Ziņots, ka Patrīcija Eiduka uzstādīja labāko rezultātu Latvijas distanču slēpošanas vēsturē dāmu konkurencē, kvalifikācijas kārtā ieņemot 32. vietu. Tomēr viņai līdz Top 30 un ceturtdaļfināla kārtai pietrūka divas sekundes desmitdaļas. Samanta Krampe ieņēma 73. vietu, Kitija Auziņa finišēja 76. pozīcijā (+42,57), bet Estere Volfa palika 81. vietā.

Savukārt vīriešu konkurencē otrās olimpiskās spēles pēc kārtas sprintā triumfēja norvēģis Juhanness Hesflots Klēbo. Nu jau četrkārtējais olimpiskais čempions pārliecinoši izvirzījās vadībā un arī noturēja savu pārsvaru (2:58,06), reabilitējoties par skiatlonā ieņemto 40. vietu.

Otrās olimpiskās spēles pēc kārtas aiz Klēbo palika itālis Federiko Pelegrino (2:58,32), kurš pirms noslēdzošā līkuma aiz sevis meistarīgi noturēja sekotājus. Savukārt pie pirmās olimpiskās medaļas tika Krievijas Olimpiskās komitejas (KOK) pārstāvis Aleksandrs Terentjevs (2:59,37). Vienīgais Vīganta pārstāvētā ceturtdaļfināla dalībnieks Artjoms Maļcevs palika piektais.

Apmēram pusstundu pēc Eidukas sasniegumu jaunu Latvijas rekordu olimpiskajās spēlēs izcīnītajā vietā uzstādīja Raimo Vīgants, kā 28. ātrākais slēpotājs kvalificējoties ceturtdaļfināla kārtā. Nākamo kārtu viņš nepārvarēja, sacensības noslēdzot ļoti augstajā 20. vietā.

Roberts Slotiņš kvalifikācijas kārtā finišēja 70. vietā.

Distanču slēpošanas sacensības turpināsies ceturtdien, kad dāmas piedalīsies desmit kilometru klasikā, bet kungi piektdien startēs 15 kilometru klasikā.