

"Četru gadu vecumā Eliass izrāvās no māsas rokas, lai skrietu pāri ceļam uz mājām, un viņu notrieca mašīna. Astoņu gadu laikā, spītējot smagajai diagnozei, viņš mācījies visu no jauna – no mazākajām kustībām līdz runāšanai, zīmēšanai, rakstīšanai un tagad arī pirmajiem paša soļiem. Arī Alisas ģimenē trauksme bija pēkšņa – kad meitenei bija gads un divi mēneši, bērnam atklāja vēzi. Kad šķita – ļaunākais ir aiz muguras, izrādījās, ka tas bija tikai sākums, bija daudz pārbaudījumu, bet tagad ir remisija. Ance Keita ir 10 gadus veca meitene ar retu saslimšanu – glikozilācijas traucējumiem, un viņas mamma visvairāk vēlētos, lai viņas bērnam ir veselība, vecākiem būtu iespējas meitai palīdzēt turpināt attīstīties un sabiedrība viņus saprastu, nevis viņiem pārmestu. Sapratne un atbalsts nepieciešams arī 15 gadus vecā Kirila ģimenei. Puikam trīs gadu vecumā noteica diagnozi – autisms. Arī viņa māte labi zina, ko nozīmē nemitīgs, intensīvs darbs ar bērnu – dienu no dienas. 17 gadus vecajai Gundegai agrā bērnībā atklāja reto Millera-Diekera sindromu, smagu galvas smadzeņu bojājumu. Viņas stāsts rāda, ka jāspēj dzīvē pamanīt un novērtēt labos brīžus, jo, kad diagnoze ir nepielūdzama, kādā brīdī sākas regress. Tagad pats galvenais – lai Gundegai nesāp un lai ir nepieciešamais medicīniskais uzturs, ko valsts viņas diagnozes gadījumā neapmaksā.
Taču katrs individuālais stāsts un visi pieci kopā ir apliecinājums, cik neticami daudz cilvēks var paveikt savu mīļo labā.
Projekta gaitā savu stāstu atklās Kristīne Zadovska, kuras meitai ir 21. hromosomas trisomija, Mārtiņš Naudžuns, kura pusaugu dēls Ričards pārvietojas ratiņkrēslā, ir aprūpējams un "barojams ar karotīti", Inta un Roberts Krugļikovi, kuru meitai Karlai ir reta iedzimta slimība, un Kristīne Konceviča, kura vairs nekautrējas ar savu īpašo bērnu – septiņus gadus veco dēlu Edgaru – iziet sabiedrībā un likt bildes sociālajos tīklos.
"DELFI kā Latvijā vadošā medija misija ir ne tikai atspoguļot notikumus, bet arī rosināt lasītāju iesaisti svarīgos procesos. Mēs vēlamies runāt par to, kas ir svarīgi, un motivēt cilvēkus pašus mainīt valsti, kurā viņi dzīvo. "Stiprini stipros" nav viegls projekts. It īpaši projekta žurnālistiem, kuriem savām acīm jāredz šīs pasaules netaisnīgums un par to jāstāsta pārējiem. Projekta stāsti nevar atstāt vienaldzīgu nevienu, un es ceru, ka tie ļaus vismaz dažām ģimenēm jauno gadu sagaidīt mazliet labākā atmosfērā un, pats galvenais, ar sajūtu, ka viņi ir sadzirdēti.
Šogad vēl plašāk par mūsu akciju vēstīt palīdz aģentūra "VUCA Communications" un veikalu tīkls "Maxima". Īpašs paldies Ketijai un Kurtam Karlsoniem, māksliniekam Ritumam Ivanovam, "RIGA RIOT FILMS", studijai "Mute", "BB Rental", "Wunderkind Casting" un citiem.
Tāpat vēlreiz sakām lielu paldies ikvienam, kas "Stiprini stipros" pirmajā gadā atbalstīja mūsu stāstu varoņus un citus, kuriem nepieciešama palīdzība, un aicinām arī šogad sekot šim aicinājumam – stiprini stipros! Mums kopā ir pietiekami daudz spēka, lai palīdzētu.