Foto: Publicitātes attēli

Latvija ieņēmusi vietu pasaules restorānu kartē, 21. novembrī saņemot pirmās "Michelin" ceļveža zvaigznes un rekomendācijas. Saņemot "Michelin" Zaļo zvaigzni par izcilu pavārmākslu un ilgtspējīgu saimniekošanu, Līgatnes "Pavāru mājas" sirds Ēriks Dreibants savā runā minēja, ka no sirds bēdājas, ka šo ļoti svarīgo nozares dienu nav piedzīvojuši Latvijas restorānu nozares pamatlicēji Mārtiņš Rītiņš un Uldis Šulte. "Pa ziedlapiņai no šīs puķītes veltāmas viņiem," sacīja Dreibants.

"Zaļā zvaigzne" (no angļu valodas – "Green star") ir pasaules populārākā restorānu ceļveža "Michelin" ilgtspējības apbalvojums. To piešķir restorāniem, kas spējuši apvienot izcilas gardēdības pieredzi ar videi un cilvēkam draudzīgas saimniekošanas pamatprincipiem, vienlaikus iedvesmojot gan gardēžus, gan pašu restorānu nozari sekot piemēram ilgtspējības virzienā.

"Pavāru māja" ir saimnieka Ērika Dreibanta veidots restorāns, kas atrodas Līgatnē, Gaujas Nacionālajā parkā, atjaunotā bijušajā Līgatnes Dzemdību nama ēkā. Sadarbojoties ar apkārtnes zemniekiem un izzinot savvaļu, restorāna misija ir meklēt Latvijas reģionam raksturīgas garšas.

Foto: Publicitātes foto

Restorāna šefpavārs Juris Dukaļskis kopā ar komandu piedāvā četru kārtu pusdienu un sešu kārtu vakariņu degustāciju ēdienkarti no spilgtākajām garšām. Veidojot ēdienkarti, īpašu uzmanību restorāna komanda pievērš "slow food" filozofijai un produktu sezonalitātei, tos pēc iespējas gatavojot no "deguna līdz astei".

Līdzās restorānam "Pavāru mājas" saimnieks radījis "Dabas vērotāju dārzu" – publiski pieejamu vietu ikvienam, kur apstāties, ieklausīties un iepazīt dabas norisi – putnu dziesmas, kukaiņu mājas, tauriņu pievilinošus ziedus un krūmus, dobes ar garšaugiem un dārzeņiem.

Saņemot balvu "Green star" "Michelin" balvu pasniegšanas ceremonijā, Pavāru mājas saimnieks Ēriks Dreibants savā runā minēja: viņš no sirds bēdājas, ka šo ļoti svarīgo nozares dienu nav piedzīvojuši Latvijas restorānu nozares pamatlicēji Mārtiņš Rītiņš un Uldis Šulte. Tomēr ārkārtīgi priecājas par iegūto apbalvojumu, jo restorānā "Pavāru māja" ilgtspējības pamatprincipi uzmanības centrā bijuši jau no pirmās dienas.

"Pavāru māja" Līgatnē līdz šim saņēmusi arī "Zaļā sertifikāta" (Lauku ceļotājs) apliecinājumu par saimniekošanas principu ievērošanu, resursu saudzēšanu, par videi un vietējai kopienai draudzīgu tūrisma piedāvājumu veidošanu. Restorāns ir arī starptautiskās kustības "Slow food" biedrs, kuras mērķis ir saglabāt vietējās tradīcijas, popularizēt bioloģisko lauksaimniecību un izglītot sabiedrību; aktīvs nozares viedokļa līderis, piedaloties dažādos projektos un iedvesmojot citas ēdināšanas nozares sekot ilgspējīgas saimniekošanas principus savā darbā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!