Foto: Shutterstock
Nolemjot gatavot maltīti ģimenei vai romantiskas vakariņas, tu iztēlojies, kāds izskatīsies gala rezultāts, un kāda būs ēdiena garša. Šī vīzija visbiežāk līdzinās kādam no restorānā baudītajiem izsmalcinātajiem pavārmākslas šedevriem, kurš ir akurāti pagatavots un izkārtots uz šķīvja elegantā kompozīcijā. Bet, tavu nelaimi, mājās rūpīgi gatavotās vakariņas reti (lai neteiktu - nekad) atbilst restorāna standartiem. Foxnews.com speciālisti apgalvo, ka viņiem ir zināmi šīs problēmas iemesli.

Restorāna virtuves komanda strādā akurāti un perfekti – gluži kā labi ieeļļots pulksteņa mehānisms, turklāt profesonālās virtuves aprīkojums atbilst augstākajiem kvalitātes standartiem, un šefpavārs varētu nosaukt katras receptes sastāvdaļas pat tad, ja viņam to uzjautātu nakts vidū. Mājas virtuve, protams, ir jauka un mājīga vietiņa, bet tās aprīkojums nevar sacensties ar profesinālās virtuves iespējam un arī gatavotāja meistarības līmenis ir nav salīdzināms ar šefpavāra prasmēm.

Tomēr tas nav iemesls, lai kristu izmisumā, jo mājās gatavotam ēdienam ir kāda pievienotā vērtība – tas ir gatavots ar mīlestību, domājot par savu ģimeni, draugiem vai citiem tuviniekiem, kam tas tiks pasniegts. Jau tādēļ vien mājās gatavota maltīte garšos izcili un maza bēda, ka tā nelīdzināsies restorānā pasniegtajiem kulinārajiem šedevriem.

Sāls un cukurs

Foto: Shutterstock

Sāls izceļ ēdiena dabīgo aromātu un garšu, tādēļ restorānu pavāri, gatavojot maltītes, nebaidās to izmantot,  Pavāriem ir lieliska garšas izjūta, tādēļ viņi teju nekad nekļūdās - tikai jūtīgākie un kaprīzākie restorāna klienti var sūdzēties, ka ēdiens ir pārsālīts. Mācies no profesionāļiem un ņem vērā, ka gatavojot pamatīgus gaļas ēdienus, kā, piemēram, steiks vai cūkgaļas karbonādes, vienmēr jāpievieno nedaudz vairāk sāls, nekā ierasts. Turklāt sāls garšas līdzsvarošanai bieži vien tiek izmanots arī cukurs - izmēģini šo profesināļu triku arī tu!

Profesionālās cepeškrāsnis

Foto: Shutterstock

Krāsnis restorānos ir daudz jaudīgākas. Tās var sasniegt pat 500 grādu karstumu, un augstā temperatūrā ēdienu iespējams pagatavot ātrāk, turklāt tas iegūst jauki brūnu garoziņu, kas ēdienu padara kārdinošāku. Gatavojot mājās, ēdienu sākumā apcep uz pannas un tad to "nogatavini", ieliekot krāsnī. Šādi maltīte izdosies daudz sulīgāka un izskatīsies kārdinošāka. Šis paņēmiens īpaši labi "strādās" ar gaļas, zivju ēdieniem un sautējumiem.

Šalotes sīpoli

Foto: Shutterstock

Ir pārsteidzoši, cik liels sīpolu daudzums parasti tiek piegādāts restorāniem. Šalotes sīpoli tiek izmantoti daudzu gardu gaļas un dārzeņu ēdienu pagatavošanai, jo tie piešķir dziļu un izteiktu aromātu, kā arī, salīdzinājumā ar parastajiem sīpoliem vai ķiplokiem, ir maigāki pēc garšas. Ņem vērā, ka šalotes ēdienam ieteicams pievienot jau gatavošanas procesa sākumā.

Buljons

Foto: PantherMedia/Scanpix

Lielākoties restorāni paši gatavo buljonu no dārzeņiem, gaļas un kauliem, jo kvalitatīvs buljons pastiprina jebkura ēdiena garšu. Pirms pievienot buljona kubiciņu mājās gatavotajam ēdienam, padomā – varbūt ir vērts papūlēties un pagatavot lielāku daudzumu īsta dārzeņu un gaļas buljona, kas ēdienam piešķirs daudz izteiktāku aromātu. Turklāt tu to vari uzglabāt saldētavā, sasaldējot mazākos tilpumos un atkausējot, kad rodas tāda nepieciešamība.

Sviests

Foto: Shutterstock

Tiek uzskatīts, ka taukvielas ir svarīga ēdiena sastāvdaļa, kas piešķir tam izsmalcinātu aromātu un patīkamas garšas īpašības. Piemēram, franču virtuve nav iedomājama bez izcilas kvalitātes sviesta – slavenie kruasāni un gardās mērces garšotu pavisam savādāk, ja to gatavošanai netiktu izmantots krietns daudzums šī produkta. Sviesta pievienošana gatavošanas procesā ir vieglākais veids, kā ātri un pamanāmi uzlabot izvēlētās maltītes aromātu un garšas īpašības. Sviestā sautēti dārzeņi būs daudz maigāki un aromātiskāki, savukārt uz sviesta bāzes gatavotām mērcēm būs izteikti zīdaina tekstūra.

Vīns

Foto: PantherMedia/Scanpix

Restorānu ēdiens sev raksturīgo garšu un aromātu bieži vien iegūst, pateicoties vīnam – tajā tiek marinēta gaļa, zivis, un nereti vīns tiek pievienots arī mērcēm, cepeškrāsnī gatavotiem ēdieniem un pat desertiem. Nākamreiz gatavojot krāsnī ceptu vistu ar dārzeņiem, papildini cepamās veidnes saturu ar ½ glāzi sausa baltvīna, kas sajaukts ar glāzi buljona.

Pasniegšana

Foto: Shutterstock

Bieži vien, skatoties uz ēdienu, tu to vispirms "ēd ar acīm", līdz ar to restorāni tērē daudz laika, lai saprastu, kā noformēt pagatavoto maltīti, kādus traukus izvēlēties un kāds garnējums būtu vispiemērotākais. Internetā var atrast milzum daudz dažādu padomu, kas palīdzēs arī mājās gatavotu ēdienu noformēt radoši un izsmalcināti, lai tavi viesi būtu patīkami pārsteigti un iepriecināti.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!