Foto: Shutterstock kolāža
Tā kā šobrīd sulīgas paprikas pākstis daudzviet maksā pat mazāk kā eiro kilogramā, tad ir īstais laiks pagatavot vismaz pāris burciņas kreftīga lečo. Šim dārzeņu mikslim nav vienas konkrētās receptes, tomēr divas sastāvdaļas ir neiztrūkstošas, šķiet, visās šīs gardās uzkodas variācijās. Tie ir tomāti un paprika, kuru savienība tad arī rada specifisko un neaizmirstamo lečo garšu.

Ziemā, atverot lečo burciņu, tās saturs lieti noderēs gaļas un zivju ēdienu, dārzeņu sacepumu, sautējumu, kā arī kartupeļu, pastas, graudaugu un pākšaugu ēdienu papildināšanai. Lečo lieliski garšos arī uz grauzdētas bagetes šķēles, bet tikpat labi šo sulīgi saldskābo miksli var leksēt ar karoti taisni no burciņas, piekožot visparastāko rupjmaizi un piemalkojot vēsu kefīru.

Jau iepriekš skaidrojām, kas jāņem vērā, lai pagatavotu klasisku lečo ungāru labākajās tradīcijās (rakstu atradīsi, lūk, te), bet šoreiz iedvesmai piedāvājam 14 variācijas par lečo tēmu no "Tasty" krājumiem, starp kurām atradīsi arī tādas pašmāju konservēšanas entuzastu fantāzijas lidojuma pērles kā, piemēram, sēņu, gurķu vai zaļu tomātu lečo, kā arī lečo Latgales gaumē.

Lai labi garšo!

Vīriešu zapte 'a la' lečo

Foto: Shutterstock

Vīriešu zapte 'a la' lečo - ziemas krājumi burkās.

Lasīt vairāk

Dārzeņu ķausis jeb lečo

Foto: Privātais ahīvs

Dārzeņu ķausis jeb lečo būs garšīga piedeva jebkuram gaļas ēdienam. Recepti "Tasty" izsludinātajam konkursam, kura galvenā balva ir virtuves piederumu komplekts konservēšanai, piesaka Lelde.

Lasīt vairāk

Sēņu lečo

Foto: Shutterstock

Sēņu lečo - piedeva burciņā.

Lasīt vairāk

Vienkāršais paprikas lečo ar tomātu pastu

Foto: Shutterstock

"Ziemā šo vienkārši pagatavojamo lečo gardu muti bauda gan kā auksto uzkodu, gan pievieno zupām, sautējumiem un makaronu vai kartupeļu ēdieniem," – tā pārbaudītu lečo recepti "Tasty" izsludinātajam konkursam, kura galvenā balva ir virtuves piederumu komplekts konservēšanai, piesaka Evija Simanovska.

Lasīt vairāk

Gardais lečo bez eļļas un etiķa ziemai

Foto: Privātais ahīvs

"Visu laiku labākais lečo, kas turklāt ir arī ātri un vienkārši pagatavojams," tā savu gadiem pārbaudīto recepti piesaka Iveta Ozola.

Lasīt vairāk

Paprikas lečo pēc Latgales tradīcijām

Foto: Shutterstock

Lečo varētu būt viena no tām receptēm, kurai teju katrā mājā ir sava īpašā recepte. Ar savu lečo recepti dalās kāda ''Tasty'' lasītāja, sakot, ka gala rezultāts iznākot maigs, bet tik gards, ka pašu mājām tiekot ēst tāpat, karotēm vien.

Lasīt vairāk

Gurķu lečo ziemai bez pasterizēšanas

Foto: Privātais arhīvs

"No šī produktu daudzuma sanāks pagatavot 12 burciņas (450 g) manis izgudrotā gurķu lečo," recepti iesaka vairāku pavārgrāmatu autore Laila Trektere.

Lasīt vairāk

Lečo no stingriem tomātiem

Foto: Shutterstock

Lečo no stingriem tomātiem - visas ziemas garumā.

Lasīt vairāk

Lečo ziemai

Foto: Shutterstock

Vienkārši pagatavojamas lečo ziemai.

Lasīt vairāk

Zaļo tomātu lečo

Foto: Shutterstock

Zaļo tomātu lečo - vienkārši un ļoti gardi.

Lasīt vairāk

Lečo jeb paprika tomātu sulā ziemai

Foto: Shutterstock

Lečo jeb paprika tomātu sulā ziemas krājumu papildināšanai.

Lasīt vairāk

Kabaču lečo ungāru gaumē

Foto: Shutterstock

Lečo no kabača ungāru gaumē - karstā uzkoda vai piedeva pie otrā ēdiena.

Lasīt vairāk

Dārzeņu salāti ziemai - it kā lečo

Foto: Shutterstock

Dārzeņu salāti burciņā - piedevām ziemas garumā.

Lasīt vairāk

Kabaču un paprikas lečo ar tomātiem ziemai

Foto: Privātais arhīvs

Ziemā lečo varēsi leksēt no burkas ar lielo karoti, pārliet čaganai kartupeļu biezputrai vai pasutināt aromātiskajā mērcē kotletes. Recepti iesaka vairāku pavārgrāmatu autore Laila Trektere.

Lasīt vairāk

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!