Foto: Shutterstock
Kad plūmēm zari līkst no ogu pārpilnības, bet vēderi jau pilni un arī saldās zaptes un kompotu burkas jau sagūlušas pieliekamajā, laiks plūmēm rast jaunu pielietojumu. Pateicoties saldskābajai garšai, plūmes – gluži kā tomātus – var izmantot gardu mērču pagatavošanai, kombinācijā ar aromātiskiem garšaugiem, ķiplokiem, čili pipariem un šķipsnu sāls.

Viena no populārākajām plūmju mērcēm ir tkemali – to ir baudījis teju katrs, kam laimējies viesoties kādā no Kaukāza reģiona valstīm. Tkemali gatavo no skābām plūmēm (šim nolūkam derēs arī mūsu pašu aliča), ķiplokiem, čili un, protams, kinzas. Šo mērci mēdz dēvēt arī par Gruzijas kečupu, jo tai ir bezgala daudzveidīgs pielietojums. Pikanti saldskābā, aromātiskā plūmju piedeva lieliski papildina ne vien dažādus grilējumus, zivju ēdienus un sautējumus, bet uzlabo arī kartupeļu, omlešu, pastas ēdienu un, protams, leģendārās harčo zupas garšu.

Plūmju mērce piešķirs jaunas garšu nianses arī burgeriem, vrapiem un kebabiem, bet, iemaisot pāris karotes skābajā krējumā, majonēzē vai bezpiedevu jogurtā, iegūsi gardu uzkodu mērci, ko izmantot gan kā piedevu salātiem, gan čipsu, frī un dārzeņu stienīšu pasniegšanai.

Lūk, piecas plūmju mērču receptes. Lai labi garšo!

Pikantā plūmju mērce jeb tkemali

Foto: Shutterstock

Gruzijā iecienīto tkemali mērci noteikti ir vērts pagatavot, jo tai ir bezgala daudzveidīgs pielietojums. Šī pikantā, aromātiskā plūmju mērce uzlabos ne vien kartupeļu, omlešu un pastas ēdienu garšu, bet arī ne mazāk lieliski papildinās vistu, zivi un dažādus grilējumus.

Lasīt vairāk

Kreftīgā vīriešu zapte no aličām

Foto: Shutterstock

Vīriešu zapte no aličām – kreftīga piedeva burciņā. Īpaši labi sader ar grilētas gaļas ēdieniem, bet arī kā piedeva zupām un sautējumiem.

Lasīt vairāk

Tkemali jeb Gruzijas 'kečups'

Foto: Shutterstock

Gruzijas "kečups" tkemali - īpaši iecienīta ar gaļas ēdieniem. Un galvenais garšīgāk un veselīgāk par veikala kečupu.

Lasīt vairāk

Pikantā zilo plūmju mērce

Foto: Shutterstock

Pikantā zilo plūmju mērce ieteicama kopā ar grila gaļas un desu ēdieniem.

Lasīt vairāk

Tomātu–biešu piedeva ar plūmēm un ķiplokiem ziemai

Foto: Shutterstock

Gatavojot šo gardo, aromātisko piedevu, ko ziemā baudīt ar gaļas ēdieniem vai pievienot borščam un harčo zupai, lielāko tiesu darba tavā vietā paveiks virtuves kombains.

Lasīt vairāk

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!