Fоtо: Shutterstock
Slaveno Ņujorkas siera kūku var uzskatīt par visu siera kūku vecmāmiņu. Klasisko recepti papildinot ar skābenajiem ķiršiem, garšu baudījums būs neaizmirstams.
17recipe.ingredients
vidēji

recipe.ingredients

PAMATNEI:200 gpilngraudu cepumi "Digestive"50 gcukurs120 gsviests PILDĪJUMAM:1 kgFiladelfijas siers200 gpūdercukurs3 ĒKmilti5 olas100 mlsaldais krējums1 citrons (norīvēta miziņa) pēc garšasvaniļa ĶIRŠU MASAI:300 gķirši bez kauliņiem2 ĒKcukurs1 TKkartupeļu ciete0.33 glāzeūdens

recipe.preparation

1

Cepumus sarīvē uz rīves vai sasmalcina virtuves kombainā. Masai pievieno cukuru, mīkstu sviestu un kārtīgi samaisa.

2

Cepumu masu blīvi klāj kūkas formā, veidojot maliņas. Krāsni uzkarsē līdz 180°C. Karstajā krāsnī liek kūkas pamatni un cep 15 minūtes. Izņem un atdzesē. Aptin veidni ar foliju.

3

Gatavo pildījumu. Lielā bļodā liek krēmsieru un sakuļ, lai nebūtu kunkuļu. Pievieno un iekuļ pūdercukuru, kas iepriekš sajaukts ar miltiem.

4

Pa vienai pievieno olas un iemaisa. Ja pildījuma kulšanai izmanto mikseri, tad izvēlas vismazāko ātrumu, lai masu "nepiedzītu" ar gaisu un cepšanās laikā neveidotos plaisas. Masai pievieno smalki sarīvētu citrona miziņu, saldo krējumu, un izmaisa. Kad visas sastāvdaļas iemaisītas, bļodu vairākas reizes uzsit pa galda virsmu, lai atbrīvotu no krēma lieko gaisu.

5

Kad masa gatava, to lej kūkas formā virs cepumu pamatnes. Dziļo cepamo plāti piepilda ar ūdeni, tā lai, ieliekot tajā kūkas veidni, tā būtu līdz pusei iegremdēta ūdenī. Kad veidne ielikta krāsnī, krāsns temperatūru samazina līdz 170°C un cep kūku aptuveni 60–70 minūtes.

6

Kamēr kūka cepas, gatavo ķiršu masu pārliešanai. Visas sastāvdaļas liek katliņā un karsē, ik pa laikam uzmanīgi apmaisot. Kolīdz masa uzmet sāk burbuļot, to karsē 1-2 minūtes, tad noņem katliņu no plīts un masu atdzesē.

7

Izslēdz krāsni, izņem kūku un pārlej ar ķiršu masu. Ar plānu nazīti novelk gar formas malu, lai kūkas garoziņa atlec no formas un atdziestot nerada plaisas maigajā siera masā.

8

Kūku liek atpakaļ krāsnī. Paver krāsns durtiņas un ļauj kūkai atdzist aptuveni stundu. Tad izņem no krāsns un atdzesē pilnībā. Kad kūka atdzisusi, to līdz pasniegšanai glabā ledusskapī, pārklājot veidni ar pārtikas plēvi.

Lai labi garšo!

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !