Foto: Publicitātes attēli

No cirvja kāta zupu izvārīt? Tīrais nieks! Vismaz komiķim Edgaram Bāliņam – viņam dikti patīk gatavot zupas. Arī šoreiz Bāliņš dodas pie "Rimi Gardēža" Normunda Baranovska un liek uz plīts zupas grāpi, kurā omulīgi burbuļo vistas buljona zupa ar adžiku – kā iepriecinājums DJ Ķilkutam.

Ātri vai lēnām – gatavot citiem ir prieks!

Pirms ķerties pie gatavošanas, Edgars Bāliņš vienmēr izvērtē trīs faktorus: cik daudz laika viņam ir, kādi produkti ir pieejami un kāda recepte viņu pēdējā laikā ieintriģējusi. "Ja ir īstais noskaņojums un daudz laika, man nav iebildumu virtuvē pavadīt trīs vai pat četras stundas, taču ikdienas steigā bieži vien neatliek laika nekam citam, kā vien ātri pagatavojamā klasika uz rīsu, pastas vai dārzeņu bāzes," stāsta Edgars Bāliņš.

Viņam labāk patīk gatavot citiem, nevis sev, jo, kā zināms, patiesa laime ir tā, kas tiek dalīta ar citiem. Agrāk viņa iecienītākais ēdiens, ko pagatavot citiem, bija taizemiešu zupa Tom Kha, vēlāk patika citus priecēt ar spāņu paelju, bet pēdējā laikā viņš eksperimentē ar ārkārtīgi plašajām itāļu pastas iespējām.

Zupas ir īsta māksla!

"Domāju, ka ģimenē esmu lielākais ēst gatavotājs. Mana interese par ēdienu pieaug gadu gaitā, vienmēr esmu gatavs atklāt ko jaunu. Nepārprotiet, nav tā, ka ikdienā vajadzīgs tikai izcils ēdiens, man nav iebildumu arī pret desmaizēm un roltoniem, galvenais ir dažādība," atzīst Edgars.

Arī iepirkšanās, viņaprāt, ir māksla, kas jāapgūst gadu garumā. Ir lietas, kas var dzīvot ledusskapī mēnešiem – tās jāpērk, kad ir atlaides, un nav jākautrējas iepirkt vairumā. Savukārt to, kas jābauda svaigs, piemēram, gaļa vakariņām, labāk iegādājama tajā pašā dienā. Ja runājam par latviešu virtuves klasiku, Edgars nekad neatteiktos no kartupeļiem ar biezpienu un siļķi vai rudenīgas gaileņu mērces, bet viņa visu laiku mīļākie ēdieni ir laba frikadeļu zupa, pareizi uztaisīta Pasta Carbonara un Āzijas zupu spožākās pērles – Pho un Ramen.

Bāliņam "Instagram" ir vesela sadaļa, kas veltīta tieši zupām. Viņš apmeklē dažādas ēdināšanas iestādes un testē zupas, "Instagram" publicējot tās, kas iekļaujas skalā no "ok" līdz "izcilas". Bāliņš uzskata – jo vairāk zupā šķidruma, jo labāk! Rudenī un ziemā arī pats ļoti bieži gatavo dažādas zupas, tāpēc tieši zupa ir viņa izvēle brīdī, kad pienācis laiks apciemot "Rimi gardēdi" Normundu Baranovski, lai pagatavotu ko garšīgu dīdžejam Kārlim Ķilkutam.

Vai vistas buljona zupa ar adžiku izdevās gana šķidra? Noskaties video un uzzini!

60Minūtes
8Sastāvdaļas
viegli

Sastāvdaļas

trešdaļa fasēta cāļa (tikai kauli)2 gab.burkāni4 gab.seleriju kāti trešdaļa burciņas adžikas (vai pēc garšas);1 ĒKuniversālās garšvielas0.5 bundžas kukurūzas50 gmakaronu radziņi saulespuķu eļļa cepšanai

Sagatavošana

1

Cālim izgriez filejas, var izfilēt arī šķiņķus.

2

Kaulus liec vismaz 2 litros ūdens – jo vairāk ūdens, jo buljons būs maigāks.

3

Pievieno burkānu mizas un galus, un atgriezumus no selerijām.

4

Pieliec adžiku un universālo garšvielu.

5

Vāri buljonu, līdz gaļa lec nost no kaula.

6

Tikmēr sagriez mazos kubiņos seleriju un burkānu. Apcep eļļā, pievieno nokāstu buljonu, pieliec makaronus un kukurūzu un vāri, līdz makaroni gatavi.

7

Gaļu attīri no kauliem un pievieno zupai.

Lai labi garšo!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!