Franču bagetes, spāņu gallego un turku maize - mazais ceļojums maizes pasaulē
Foto: Shutterstock

Latvieši, kā zināms, ir maizes ēdāji, bet, vai zināt, kura maize ir iecienītākā Latvijā? Teiksiet, rupjmaize? Izrādās, nē! Latvijas iedzīvotāji ir baltmaizes cienītāji, liecina maizes pārdošanas rādītāji "Rimi" veikalos. Ik dienas "Rimi" pārdod vairākus tūkstošus baltmaizes klaipu, taču iecienīta arī ir graudu maize, kuras pārdošanas rādītāji, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, palielinājušies par 2%.

Tāpat arvien biežāk pirkumu grozos tiek liktas ne tik ierastas maizes šķirnes - ciabatta, valriekstu maize, siera bagete, sēklu maize. Interesanti, ka Kurzemē biežāk nekā citos reģionos iegādājas sēklu maizi, Zemgalē cieņā ir bagetes, Vidzemē baltmaize, bet Latgalē - saldās rozīņmaizes un magoņmaizes, portālam "Tasty.lv" vēsta veikalu tīkla "Rimi" pārstāvji.

Lai iepazīstinātu pircējus ar atšķirīgajiem maizes veidiem, "Rimi" veselīgas ēšanas kustības "Aikāgaršo" šefpavārs Normunds Baranovskis aicina iesaistīties "Ceļojumā maizes pasaulē", kura ietvaros iepazīstina ar kādas valsts vai reģiona tradicionālo maizi, garšas un ēšanas tradīcijām. Šajā reizē - stāsts par franču bagetēm, turku maizi un gallego jeb vieglo un kraukšķīgo maizi no Spānijas ziemeļrietumiem.

Tags

Sarakstu karuselis

Comment Form