Pirmās Latvijas zemenes pie pircējiem nonāks maija beigās
Foto: Privātais arhīvs/"MAD Nordic"

Pirmās Latvijā audzētas zemenes būs iespējams iegādāties maija beigās, informē "Augusta zemenes" agronoms Guntars Dzērve.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Mani iepriecina fakts, ka šogad, pateicoties vairāku audzētāju sadarbībai ar mums, pirmās vietējās zemenes jau tiek baudītas šobrīd un vairāki audzētāji tuvāko nedēļu laikā sagaidīs pirmo zemeņu ražu. Tajā pašā laikā lielākā daudzumā tirdzniecībā vietējās zemenes parādīsies maija beigās, " informē agronoms Guntars Dzērve.

Dzērve apstiprina, ka vietējie zemeņu audzētāji arvien vairāk pāriet uz zemeņu audzēšanu siltumnīcās vai segtajās platībās, tādējādi gūstot ne tikai ātrāku ražu, bet arī pagarinot zemeņu sezonu.

"Jāņem vērā Latvijas dabas klimatiskās īpašības un nepastāvība. Lai zemeņu ražu mēs varētu pasargāt no laika apstākļu ietekmes (piemēram, negaisa, lietus u.t.t.) un būtiski pagarinātu zemeņu sezonu, vienīgā iespēja ir pāriet uz ogu audzēšanu segtajās platībās," tā Dzērve.

Pirmās Latvijas zemenes pie pircējiem nonāks maija beigās
Foto: Publicitātes foto

Diemžēl pircēju pieprasījumu pēc vietējām zemenēm joprojām esot samērā grūti apmierināt, jo Latvijā vietējo zemeņu sezona faktiski ir nepilnu divu mēnešu garumā. Tai pat laikā pieprasījums pēc vietējām ogām ir līdz pat rudenim.

"Tieši pircēju pieprasījums pēc vietējām zemenēm agri pavasarī un vēlu rudenī, bija viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc izvēlējāmies šādu zemeņu audzēšanas principu. Lai arī šobrīd grūti prognozēt vietējo zemeņu cenas, salīdzinot ar pagājušo gadu, tās varētu būt augstākas, ņemot vērā izmaksu kāpumu. "Augusta zemenes" cenas centīsimies saglabāt pērnā gada līmenī. Protams, jārēķinās ar divām būtiskām lietām. Zemeņu cenas vienmēr būs augstākas pavasarī un rudenī, savukārt zemenes iegādāties vienmēr būs izdevīgāk pa tiešo pie audzētāja," stāsta agronoms.

Uzliec kroni vasarai! Reģistrējies "Delfi Abonementa" loterijai un laimē ielūgumus uz ziedu festivālu Pakrojas muižā, izklaides parku "Avārijas brigāde", kā arī citas karaliskas balvas! Reģistrējies šeit.
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.