Lieldienas gaidot: Koši krāsotas olas, izmantojot dabas materiālus
Foto: DELFI

Jau šonedēļ visā pasaulē tiks svinētas Lieldienas, svētki, kas daudziem saistās ar raibi krāsotām olām - raksturīgāko Lieldienu tradīciju. Pagānu tradīcijās ola simbolizē saulītes atgriešanos un auglību, savukārt kristiešiem ola ir Kristus augšāmcelšanās simbols.

Ik gadu, tieši pirms Lieldienām dzirdams mūžsenais jautājums - kā šogad krāsot olas? Praktiskākās saimnieces svētkiem gatavojas laicīgi - jau februārī sāk krāt sīpolu mizas, ko likt lietā, krāsojot olas, tomēr, kā zināms, šis nebūt nav vienīgais veids, kā nokrāsot krāsainas un raibas olas! Olu krāsošanai var izmantot itin visu, kas vien ienāk prātā - gan jauno nātrīšu lapas, kas jau izlīdušas gan pie ceriņkrūma dārza dziļākajā stūrī, gan komposta kaudzes paēnī, gan bērza vai liepu pumpurus un izplaucētās lapiņas, gan tēju, gan dažādas garšvielas! Portāls "Tasty.lv", gatavojoties Lieldienām, nolēma eksperimentēt, izmēģinot praksē dažādos materiālos publicētus padomus, kā ar dabiskiem materiāliem un pārtikas produktiem nokrāsot košas Lieldienu olas!

Nereti rodas jautājums, kuras olas krāsot labāk - brūnās vai baltās? Tieši pirms Lieldienām veikalu plauktos parādās baltās olas, kuras tiek uzskatītas par labākām, tomēr jāteic, ka krāsojot būtiskas atšķirības nav. Nereti brūnajām olām čaumala mēdz būt gludāka, tādēļ krāsa tajās vieglāk iesūcas, savukārt baltās olas iegūst intensīvāku un košāku toni. Mēs krāsojām gan baltās, gan brūnās olas, un, varbūt sagadīšanās, bet no 20 krāsotajām olām, visas baltās saplaisāja, savukārt brūnās izrādījās izturīgākas, tādējādi, iespējams, apstiprinājās daudzkārt dzirdētais pieņēmums, ka baltās olas ir trauslākas.

Olu krāsošanā, kā zināms, interesantākais ir dažādu rakstu veidošana, ko iegūst, pārsienot olas ar dažādām lentītēm, pietinot lapiņas, ziediņus un dažādus putraimus, tomēr šoreiz "Tasty.lv" vēlējās izmēģināt vien to, kādos toņos iespējams nokrāsot olas, radošās izpausmes ar dažādiem rakstiem atstājot svētdienai. Kā izdevās? Lasi tālāk!

Tags

Lieldienas Sarakstu karuselis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form