Vasaras garšas iekonservēšana: četri veidi rabarberu uzglabāšanai līdz ziemai
Foto: Shutterstock

Kamēr vien brangie rabarberu kāti raženi aug dārzā, šķiet tik pašsaprotami tos noplūkt un sacept sulīgā kūkā vai savārīt zaptē. Taču ziemas sezonā skābeno kātu kraukšķināšana šķiet kaut kas tāls un neaizsniedzams, ja vien neesi parūpējies par to jau laikus un sagatavojis krājumus tieši šādiem brīžiem. Ja labi zini, ka visus rabarberus svaigā veidā neapēdīsi, pietaupi kaut ko vēlākam laikam – sasaldējot, izkaltējot vai ūdenī iekonservējot.

Saldēšana

Viena no ierastākajām metodēm rabarberu saglabāšanā vēlākiem mēnešiem ir saldēšana. Diemžēl ar glabāšanu ledusskapja augļu kastēs līdzēts nebūs – tādā veidā tie saglabāsies svaigi vien dažas dienas. Kas attiecas uz saldēšanu, te derīgi būs stingrie, kraukšķīgie rabarberi, tāpēc tos, kas jau pavītuši un jau kļuvuši mīksti, labāk atliec ievārījumiem vai tūlītējai apēšanai.

Ja rabarberus plāno saldēt uzreiz pēc noplūkšanas, tiem nogriež lapas, bet, ja tos plānots vēl dienu vai divas turēt ledusskapī un tikai tad saldēt, rabarberu kātiem atstāj lapu aptuveni piecu centimetru augstumā, iesaka portāls ''Rhubarb Central''. Tas nepieciešams, lai rabarberu kāti neizžūtu. Vairāk par rabarberu saldēšanu var lasīt šeit.

Palūkojot citu pieredzes rabarberu saldēšanā ''Cālis'' forumā, jāsaka, ka lielākoties tiek izmantoti saldējamie maisiņi ar aizdari, turklāt tādā veidā arī tie aizņems mazāk vietas saldētavā. Lai arī lielākoties visi rabarberiem mizu pirms saldēšanas un griešanas gabaliņos noņem, to var arī atstāt, jo tad tie labāk saglabās formu un pēc atlaidināšanas neizjuks pa šķiedrām.

Tags

Rabarberi

Comment Form